Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Geceleri hangi saat aralığında uyanıyorsunuz? Gece uyandığınız saat duygusal durumunuzu (ve sağlığınızı) ortaya çıkarır

Geceleri hangi saat aralığında uyanıyorsunuz? Gece uyandığınız saat duygusal durumunuzu (ve sağlığınızı) ortaya çıkarır

admin admin - - 3 dk okuma süresi
26 0

Öncelikle uyanma nedenlerini belirlemek kıymetlidir; lakin bu formda sorunu çözebilir ve sonunda sağlıklı uykuya kavuşabilirsiniz. Aşağıda uyku bozukluğunun muhtemel nedenleri yer almaktadır.

23.00-01.00 ortası uyanmak: Benlik hürmeti sorunları
Bu devirde uyanmak, kişinin kendisine ve diğerlerine karşı çok eleştirel olması manasına gelir. Bir diğer muhtemel neden de sevilen birindeki hayal kırıklığıdır. Bu durumda heyecan verici durumu bir kenara bırakmak, ona karşı tavrınızı tekrar gözden geçirmek ve ferdî gelişim kitapları okumak değerlidir.
Fizyoloji hakkında konuşursak, bu türlü bir uyanış vakti, yağlı yiyecek, kahve tüketimini azaltma ve sigarayı bırakma muhtaçlığını gösterir. Bu safra kesenizin düzgün çalışabileceğinin ve geceleri rahatsız edilmeyeceğinin garantisidir.

01.00-03.00 ortası uyanma: Suçluluk ve öfke
Çin klâsik tıp tabiplerine nazaran bu periyotta uyanmak suçluluk ve öfke hislerinin göstergesidir. Öfke, işteki hararetli tartışmalardan ötürü birikmiş olabilir ve bu çok his, uykunuzu tesirler. Nedenlerini anlamak ve fikirlerinizi sıraya koymak değerlidir.
Bu saatte uyanmak karaciğer meselelerine işaret edebilir. Toksinlerle baş edemeyebilir, daha sağlıklı beslenmeli ve alkol alımını azaltmalısınız.

03.00’den 05.00’a kadar uyanmak: Istırap ve üzüntü
Bu saatte uyanmanın nedeni tasa ve ıstırap olabilir. Sevilen birinin mevti, alakaların bozulması ve öbür sıkıntı tecrübeler tüm beden üzerinde olumsuz bir tesire sahiptir. Tecrübelerinizi sevdiklerinizle paylaşmak, teselli bulmak ve hayat sevgisini yine bulmak değerlidir.
Fizyolojik açıdan bakıldığında bu sırada akciğerlerimiz tüm bedeni oksijenle doyurur ve birebir vakitte toksinlerden de kurtuluruz. Bu nedenle, öksürerek uyanırsanız diyetinizi değiştirin ve pak havada daha fazla vakit geçirmeye çalışın.

Sabah 05.00’ten 07.00’e kadar uyanmak: Hayatta sıkışıp kalmak
Kendini kaybetme, dönüm noktaları, hayattaki sakinlik bu periyotta uyanışlara yol açıyor. Güne sevinçli bir şeyle başlamak değerlidir: En sevdiğiniz müziği dinleyin yahut zihninizi temizlemek için meditasyon yapın. Ayrıyeten günün aksiyon planını da yapabilirsiniz.
Bir öteki mümkün neden ise kolonla ilgili sorunlardır. Şu anda tuvalete gitme isteği olağandır. Bedeninizi unutmayın, daha fazla su için.

Kolay sorun çözümü
Geceleri tam olarak saat kaçta uyandığınızı bilmiyorsanız, yazmak için yatağınızın yanında kalemli bir not defteri bulundurun. Uyanmanın tam vaktini belirleyerek bu probleme en uygun tahlili bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın