Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Faydaları balığı bile geçiyor : Doktorlar 50 yaş üzeri için en faydalı ürünü seçti

Faydaları balığı bile geçiyor : Doktorlar 50 yaş üzeri için en faydalı ürünü seçti

admin admin - - 3 dk okuma süresi
14 0

Kenevir yağının yaşlılar için yararları değer biçilmezdir. Bu eser onkoloji, kemik kırılganlığı, sedef hastalığı ve nörodermatit riskini önleyen klorofil içerir. Çoklu doymamış yağ asitlerinin içeriği nedeniyle kenevir yağı, demans ve Alzheimer hastalığının gelişimine karşı müdafaa sağlar. Ayrıyeten bu eser, yaşlılarda ekseriyetle çok yüksek olan “kötü” kolesterolün kanını temizleyebilmektedir. Kenevir yağının neye uygun geldiğini ve kimlerin kullanmaması gerektiğini size anlatıyoruz.

Kenevir yağının yaşlılar için yararı nedir, ne tedavi eder?

Kalp ve kan damarları. Kenevir yağı, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir, bu nedenle kanın “kötü” kolesterolden temizlenmesine, kan damarlarının güçlendirilmesine ve daha elastik hale getirilmesine yardımcı olur. Kalp krizi ve felci önlemek için yaşlıların diyetine dahil edilmelidir.

Hematopoez. Demir, çinko ve klorofil içeriği nedeniyle kenevir yağı kırmızı kan hücrelerinin sentezini uyarabilir. Bu nedenle kansızlık sorunu yaşayanların kesinlikle kullanması gerekir.

Solunum organları. Teneffüs yolu enfeksiyonunu ve astımı önlemek için bu eseri diyetinize dahil etmeye bedel. Yağ, bronşit, astım, zatürre ve tüberküloz hastası olan herkes tarafından kullanılmalıdır.

Gergin sistem. Kenevir yağı uykusuzluk, nevroz ve panik ataklarla savaşır. Otizm ve hiperaktivitenin yanı sıra davranış bozuklukları olan herkesin günlük diyetine dahil edilmelidir.

Lokomotor aparatı. Kenevir yağı, kalsiyum emilimini artıran ve kemikleri güçlendiren linoleik asit içerir. Eserin kemik dokusunu güçlendirmek için artroz, artrit ve osteokondroz hastası tüm yaşlı şahıslar tarafından kullanılması tavsiye edilir.

Metabolizma. Kenevir yağı bilhassa 50 yaş üstü bireyler için yararlıdır. Zira metabolizmayı hızlandırıp fazla kilo meselesinin önüne geçebiliyor.

Kenevir yağını kimler kullanmamalıdır?
Kenevir yağını kullanmadan evvel kesinlikle bir doktora danışmalısınız. Tabipler çeşitli hastalıkların önlenmesi için günde iki kere bir çorba kaşığı yağ içilmesini önermektedir.

Kenevir yağını ne vakit ve kimler kullanmamalıdır:
Bu yağ, kişisel alerjik tepkisi olanlar için kontrendikedir.
Sinir sistemi bozukluğu yahut akıl hastalığı olanlar tarafından kullanılmamalıdır.
Yiyeceklerin kenevir yağında kızartılması önerilmez zira yağ asitleri ısıl süreç sırasında kanserojen hale gelir ve kansere neden olabilir.
Ürün kronik hastalıkları ağırlaştırabileceği ve alerjiye neden olabileceği için doktora müracaattan yağ içilmemelidir.
Kenevir yağının kanı sulandıran ilaçlarla tıpkı anda kullanılması yasaktır.
Önerilen dozun aşılması durumunda kusma, ishal ve şişkinlik meydana gelebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın