Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Eski İYİ Parti Başkanı Silahlı Saldırıda Yaralandı!

Eski İYİ Parti Başkanı Silahlı Saldırıda Yaralandı!

admin admin - - 4 dk okuma süresi
23 0

Manavgat’ta 22 Aralık 2021- 31 Aralık 2023 tarihleri ortasında Âlâ Parti ilçe başkanlığı misyonunda bulunan Hüseyin Ergen, dün saat 16.30 sıralarında meskeninin önünde arabasının içindeyken silahlı akına uğradı. Tabancayla Ergen’e ateş eden saldırgan silahı tutukluk yapınca olay yerinden kaçtı. Bacağından yaralanan Hüseyin Ergen ambulansla özel bir hastaneye götürüldü.

1 KUŞKULU TUTUKLANDI, 2 KİŞİ ARANIYOR

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında arabayla gelen 3 şüphelinin saldırıyı gerçekleştirdiği belirlendi. Şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında bir kişinin gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

‘4 EL ATEŞ EDİLDİ’

Hastanedeki tedavisinin akabinde taburcu edilen Hüseyin Ergen, silahlı taarruzun meydana geldiği olay yerinde basın mensuplarına açıklamada bulundu. Basın açıklamasında Âlâ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya da yer aldı. Ergen, bir taziye dönüşü eşi ve çocukları ile pazara gitmek üzere Side Mahallesi’ndeki konutuna geldiğini ve arabanın içinde ailesini beklediği sırada silahlı akına uğradığını anlattı. Ergen, “Açık olan camdan içeriye silahın girdiğini fark ettim, 4 el ateş edildi, bu türlü bir durumun yaşanmasını beklemiyordum, öldürmeye kastetti, o anda şoka girdim. O sırada malum kişinin silahı tutukluk yaptı, Allah korudu diyebilirim. Silah tutukluk yapınca arabadan çıktım, arabanın etrafında döndük, bu sırada saldırgan tutukluk yapan tabancısını bir yandan ayarlamaya çalışırken bir yandan da peşimde dolandı. Kurşun eksiltme hedefiyle zigzaglar çizerek sağa sola koştum, bu ortada tekrar ateşledi silahını ve sol bacağımdan kurşun girdi, çıktı. Daha sonra saldırgan araca binerek uzaklaştı” dedi.

‘13 YAŞINDA BABASIZ KALDIM, ÇOCUKLARIM NE YAPACAKTI’

Ailesini beklerken silahlı hücuma uğradığını vurgulayan Ergen, göz yaşlarına hakim olamayarak, “3 çocuğum var benim. Ya onlara bir şey olsaydı ne olacaktı? Ben 13 yaşında babasız kaldım, çocuklarım ne yapacaktı?” dedi. Ergen silahlı atak olayını sonuna kadar takip edeceklerini de kelamlarına ekledi. Ergen, hücum sonrasından itibaren polis ve jandarma gruplarının ağır mesai yaparak olayı çözmek için efor harcadığını belirterek, kolluk kuvvetlerine teşekkür etti.

3 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

İyi Parti Milletvekili Aykut Kaya da aldıkları son bilgileri paylaşarak, silahlı akında biri sürücü olmak üzere 3 kişinin tespit edildiğini ve ismi geçen sürücünün Kemer ilçesinde düzenlenen operasyon ile yakalandığını, meskende bulunan öteki iki kişi ile gözaltına alındığını söyledi. Savcılığa çıkarılan kuşkulu sürücünün tutuklandığını belirten Kaya, taarruzun faili olan 2 kişinin ise firari durumda olduğunu ve kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmaları için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın