Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Eski dövüşçünün hedefi Amerikan ve Türk lezzetlerine birleştirmek

Eski dövüşçünün hedefi Amerikan ve Türk lezzetlerine birleştirmek

admin admin - - 4 dk okuma süresi
29 0

Eski Daily Dose yerinde 20 Ocak’ta birinci gününü gerçekleştiren Coffee Station, Türk kahvesi ve baklavayı, özel içecekler ve herkesin tanıyacağı kahve klasiklerinden oluşan menüsüyle Downtown’a getiriyor.

Daha evvel Ultimate Fighter Championship’te yarışan karma dövüş sanatkarı Özkılıç, dövüş mesleğinin 2016 yılında sona ermesinin akabinde kendine yeni ir iş kolu yarattı.

Özkılıç, “Girişimci bir aileden geliyorum. Yeni bir teşebbüs arıyordum.” diye konuştu.

Geçtiğimiz haziran ayında Türkiye’den Long Beach’e kardeşiyle birlikte taşınan Alptekin Özkılıç Türkiye’de özledikleri, yemekten sonra insanların birlikte alkolsüz içecek alabileceği yerlerin hasretini paylaştı.

Özkılıç, “Kahvehaneler orada kültürün büyük bir parçası” dedi.

Türkiye’de akşam geç saatlerde dar sokaklarda dolaşıp kaldırımda insanların kahve içip sohbet ettiği, birbiriyle uyumsuz masaları olan tek kişilik bir kafe bulmak alışılmadık bir durum değil.

İki kardeş, Coffee Station’ın Downtown’a bu türlü bir yer getirebileceğini umuyorlar. Özkılıç, açılışın birinci haftasında işçilerinin saat 17.00’de kapanması nedeniyle kardeşlerin müşterileri içeriye almaya devam ettiğini söyledi.

O günden bu yana çalışma saatlerini uzattılar ve işletme kurulup çalışır hale geldikçe daha sonra da açık kalmayı umuyorlar.

TÜRK LEZZETLERİ

Özkılıç, Türk lokumları ve ithal kahveye insanların nasıl reaksiyon vereceğinden birinci başta emin değildi. Müşteri tabanının sadece Türk yahut Orta Doğulu olmadığını lakin şu ana kadar pek çok müşterinin bu kültürü merak ettiğini ve yeni bir şeyler denemeye istekli olduğunu söyledi.

HER ŞEY ORGANİK

Özkılıç, “Her şey organik olarak gerçekleşti” dedi. Daily Dose’un sahipleriyle tanıştı ve Kasım ayında bu alanı devralma fırsatını kıymetlendirdi.

Özkılıç, 10 yıllık profesyonel gayretin akabinde 2018 yılında Huntington Beach’e taşındı. 2004 yılında Missouri’deki üniversiteye gitmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmeden evvel Türkiye’de atletti.

Üniversitede işletme okurken güreşmeye devam etti ve daha sonra MBA almaya devam etti, fakat o sırada öteki bir şey yapmak isityordu. Dalla ilişkili bir arkadaşı onu profesyonel olarak dövüşmeye başlamaya davet etti.

Özkılıç, “Tam vakitli bir meslekle sonuçlandı, her şey yerli yerine oturdu” dedi.

Özkılıç’ın bir dövüşçü olarak başarısı, en çok tanınan karma dövüş sanatları şampiyonası olan UFC’ye birinci Türk karma dövüş sanatkarı olarak katılmasını sağladı.

Vücudundaki fizikî yük çok fazla olduğunda bu meslek sona ermek zorunda kaldı. Son dövüşünü 2016’da yaptı ve iki yıl sonra daha düzgün hava şartlarının peşinde New York’tan Huntington Beach’e taşındı.

Özkılıç, Downtown Long Beach hakkında olumlu hislere sahipti ve buranın kahvehanesi için kusursuz bir yer olacağını hissetti. Bir bakıma yaya trafiğinin kendisine Avrupa’daki birtakım yerleri hatırlattığını söyledi.

Özkılıç, “Long Beach çok eşsiz ve açık fikirli. Komşularımız ve öbür işletmeler bizi sıcak karşıladılar.” dedi.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın