Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Erdoğan: Işık hızıyla tek parti faşizmine büründü

Erdoğan: Işık hızıyla tek parti faşizmine büründü

admin admin - - 14 dk okuma süresi
1 0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak mahallî seçimde gayelerinin tekrar sandıktan birinci çıkmak, kentleri eser, hizmet siyasetiyle yönetmek olduğunu belirterek, “Dünyada ve bölgemizde öylesine kritik gelişmeler yaşanıyor ki ülkemizin de kentlerimizin de kaybedecek bırakınız beş yılı tek bir günü bile yok.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart Mahalli Yönetimler Genel Seçimi’nde yarışacak AK Parti Eskişehir ilçe belediye lider adaylarının tanıtımı için Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider adayı Nebi Hatipoğlu’nun akabinde ilçelerdeki adayları açıklayacaklarını belirten Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Eskişehir’de, büyükşehir ve ilçeleriyle destan yazacakları bir seçim geçirileceğine inandığını, Eskişehir’in 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağına kuşku duymadığını söyledi.

Türkiye’ye ve kentlere vakit kaybettiren, kaynak ve güç israfı ettiren gösteri, ajans, ideolojik dayatma, milletin ortak bedellerinin istismarı siyasetinin artık sonuna gelindiğini söz eden Erdoğan, 31 Mart’ın, eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacağını, kuruluşun ve kurtuluşun kenti Eskişehir’in de Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin öncülüğünü yapacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bundan 30 yıl evvel belediyelerde elde ettiği başarılarla milletin gönlüne girmiş bir takım olarak önümüzdeki seçimlerde bir defa daha tıpkı yolda ‘Bismillah’ diyeceğiz. Eskişehir’in manevi muhafızı Yunus Emre’nin dediği üzere ‘Biz sevdik aşık olduk, sevildik maşuk olduk. Her dem tekrar doğarız, bizden kim usanası.’ Biz milletimize aşığız.” diye konuştu.

Ülkeye hizmet etmek, kentlere eser kazandırmak için daima kendilerini, takımları, vizyonlarını, projelerini yenileyerek, daha ileriye götürerek yollarına devam ettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskişehir’e süratli treni kim getirdi? Eskişehir’in bütün yollarıyla ilgili atılan adımlarda kimin imzası var? Otoyollar, otobanlar kiminle inşa edildi? Alt yapısıyla üst yapısıyla kim bunları yaptı, AK Parti. Bundan sonra, bir tarafı maalesef çorak lakin bir tarafında da inşallah hem merkezi idare hem belediye el ele verdiği vakit Eskişehirimiz yine ihya olur ayağa kalkar.” dedi.

AK Parti olarak kuruldukları günden bugüne kadar 17 sefer millet tarafından sandıkta imtihana tabi tutulduklarını, hepsinden alınlarının akıyla çıktıklarını söyleyen Erdoğan, bu seçimde de maksatlarının sandıktan birinci çıkmak olduğunu tabir etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

“Dünyada ve bölgemizde öylesine kritik gelişmeler yaşanıyor ki ülkemizin de kentlerimizin de kaybedecek bırakınız beş yılı, tek bir günü bile yoktur. Kaybettiğimiz her anın yalnızca kendimize değil, asıl evlatlarımızın geleceğine yüklenen devasa maliyetleri olacağını biliyoruz. Türkiye’ye bu berbatlığı Cumhuriyet boyunca tekraren yaptılar. Tek parti bölümünde ülkeyi içe kapatarak bu berbatlığı yaptılar. Gerisi arkasına yaşadığımız darbelerle ülkeyi gerileterek bu berbatlığı yaptılar. Siyasi istikrarsızlık, toplumsal ve ideolojik tansiyon, ekonomik kriz, kısır döngüleriyle bu berbatlığı yaptılar. Terör örgütlerini başımıza musallat ederek, hudutlarımız boyunca daima bizi rahatsız ederek bu berbatlığı yaptılar. Emin olun bugün de fırsat bulsalar tüm bu felaketler zincirini yine boynumuza dolayacaklar. Hükümete geldiğimizden beri ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımları yanında işte bu hain tuzaklarla da gayret ettik. Yalnızca son 10 yılda yaşadıklarımızdan bir tanesi diğer bir ülkenin başına gelse emin olun yerle yeksan olmuştu.”

“ESKİ GENEL LİDERİN KEDERİ TEKRAR GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNA GERİ DÖNMEK”

Erdoğan, milletle omuz omuza, kol kola, yürek yüreğe vererek, Türkiye’nin istiklali ve istikbali üzerinde oynanan tüm oyunları bozduklarını belirtti.

Hem asırlık altyapı ihmallerini telafi ettiklerini hem de Türkiye’yi Cumhuriyet’in ikinci asrına hazırladıklarını anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki seçimleri işte bu hazırlık uğraşının bir merhalesi olarak görüyoruz. Dikkat ederseniz CHP’nin ve onunla tıpkı tarafa bakan partilerin, kentlerimizi geleceğe hazırlamak üzere bir sıkıntısı yok. Eski genel liderleri ile yeni genel liderleri ile masanın altındaki, sütun gerisindeki gölge liderleriyle oradaki herkesin sıkıntısı, kendi iktidar alanlarını korumak, genişletmek yahut geri kazanmaktır. Alışılmış bu gerçeği itiraf edemedikleri için her siyasi partinin asli vazifesi ve hakkı olan seçimlere katılma iradesine dahi tahammül edemeyen bir çırpınış içindeler. Güya değişim diye gelen CHP’nin yeni genel lideri ışık süratiyle tek parti faşizminin kendinden öbür kimseye tahammülü olmayan zihniyete büründü. Gerçi partisinde kimsenin kendisini takmadığı anlaşılıyor lakin o bize höykürerek bu zaafını gizleyebileceğini sanıyor. Eski genel lideri derseniz, o da kendini gündemde tutmak için yarısı palavra, yarısı yanlış ancak tamamı da cehalet eseri hezeyanlarla bize sataşarak gündemde kalmaya çalışıyor. Onun sıkıntısı de CHP içinde giderek artan ve bir tarafını da kendisinin oluşturduğu arbedeyi gözlerden saklayarak, sessiz, sedasız yine genel başkanlık koltuğuna geri dönmek.

Farkı görüyorsunuz değil mi? Biz hangi uğraşları veriyoruz, nelerle uğraşıyoruz, onlar hangi hırsların, hangi küçük oyunların hesabı içinde? Ziya Paşa ne hoş söylemiş. ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbe-i aklı yapıtında.’ Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin, kavgalarının içinde boğulup gitsinler. Biz eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi büyütmeye, devletimizi güçlendirmeye, milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “BELEDİYE LİDERLERİMİZİN DAİMA YANINDA YER ALACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemize yarar sağlamayacak, milletimizin güvenlik ve refah beklentilerine katkı vermeyecek hiçbir tartışmanın, hiçbir hengamenin içinde olmadık, olmayacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart Mahalli Yönetimler Genel Seçimi’nde yarışacak AK Parti Eskişehir ilçe belediye lider adaylarının tanıtımı için Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuştu.

Eskişehir’in, coğrafyadaki bin yıllık varlığın acı tatlı her hadisesine şahitlik eden kadim bir kent olduğunu belirten Erdoğan, Anadolu’yu milletin ebedi yurdu haline getiren sembol isimlerin birçoklarının bu topraklarda yaşadığını, dönüm noktası mahiyetindeki olayların birçoklarının bu topraklarda vuku bulduğunu aktardı.

Anadolu’nun mayasının bu topraklarda çalındığını lisana getiren Erdoğan, “Haçlılara Anadolu’yu dar eden Kılıçarslan’ın, milletimizin irfanının asırlar aşan sesi Nasrettin Hoca’nın, gönül dünyamızın sultanlarından Yunus Emre’nin ve daha birçok devlet ve hikmet büyüklerinin otağı Eskişehir… Türkiye Yüzyılı seyahatimizde bizi en yeterli anlayacak, en çok takviye verecek ilimiz Eskişehir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitimde, sıhhatte, endüstride, teknolojide, tarımda, kültür-sanatta, şehircilikte, etrafta ve başka alanlarda Türkiye’ye kazandırdıkları eser ve hizmetleri Eskişehir’in yakından bildiğini söz ederek, belediyecilikte de misal bir atılım devrini 31 Mart’tan itibaren Eskişehir’de başlatacaklarını söyledi.

Demokrasi ve kalkınma atılımlarının lakin ülkenin her yerinde ve tüm alanlarda eş vakitli yürürse ülkenin amaçlarına ulaşmasına hizmet edeceğini anlatan Erdoğan, Türkiye’nin kentlerini, mümkünse tamamını gerçek belediyecilikle tanıştırma dileklerinin gerisinde bu hakikatin yattığını vurguladı.

“BELEDİYE LİDERLERİMİZİN DAİMA YANINDA YER ALACAĞIZ”

Hükümet olarak gerçekleştirdikleri projelerin milletin hayatına tam manasıyla nüfuz edebilmesi için belediyelerin de takviye vermesi, ayak uydurması gerektiğini lisana getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Gözü de gönlü de aklı da öbür yerlerde olanların kentlerimize ve insanımıza verecek hizmetleri olmadığını son devirde daima birlikte gördük, yaşadık. AK Parti ve Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi olarak adaylarımızı, milletimizin ve kentlerimizin her adımında, her anında daima yanında olacak isimlerden belirledik, belirliyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun sahibi bir ülkenin kentleri lakin bu vasıftaki belediye liderleriyle yönetildiği takdirde geleceğe hazırlanabilir. Cumhurbaşkanı’yla hükümetiyle Cumhur İttifakı’nın Meclis’teki kümeleriyle belediye liderlerimizin daima yanında yer alacağız.

Sizlerin de takip ettiği üzere dünyadaki siyasi ve ekonomik güç istikrarlarının yine kurulmaya başlandığı bir devirden geçiyoruz. Türkiye kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni periyoda geçmişte hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyor. Global ve bölgesel konjonktür de ülkemizin stratejik değerini ve avantajlarını artırıyor. Siyasi, ekonomik ve askeri olarak artık kendi kararlarını verme, kendi gayelerini belirleme ve bu doğrultuda gereken adımları atma imkanına kavuşan bir ülkeyiz.”

“TÜRKİYE’NİN DİKKATİNİ DAĞITACAK HİÇBİR POLEMİĞE GİRMİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir başta olmak üzere 81 ilin tamamının, 21. yüzyılın başkan ülkesi Türkiye maksadına inandığını, kilitlendiğini bildiklerini, kendilerine düşen vazifenin bu potansiyeli harekete geçirmek, bu gücün gerçek istikamete odaklanmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Bunun için Türkiye’nin dikkatini dağıtacak hiçbir polemiğe girmiyor, emperyalist hesapların eseri tüm oyunlardan, tüm senaryolardan uzak duruyoruz. Ülkemize yarar sağlamayacak, milletimizin güvenlik ve refah beklentilerine katkı vermeyecek hiçbir tartışmanın, hiçbir hengamenin içinde olmadık, olmayacağız. Emelimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Dün ‘2023 hedefleri’ demiştik, bugün ‘Türkiye Yüzyılı’ diyoruz. Bizden sonraki kuşak de inşallah çok daha tezli vizyonla milletimizi çok daha ileriye taşıyacak.” diye konuştu.

En büyük muvaffakiyetlerinin Cumhuriyet’in birinci asrında, Türkiye’nin atılımlarını engelleyen ne varsa hepsinin geride kalmasını sağlamak olduğuna inandığını lisana getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu milletin ayağına prangalar vurulmadığında, sinsi oyunlarla kesilmediğinde neler yapabileceğini geçtiğimiz 21 yılda dost-düşman herkese gösterdik. Allah’ın müsaadesiyle önümüzdeki süreçte ülkemizi her bakımdan dünyanın en büyük, en güçlü devletleri ortasına sokarak yeni bir periyodun kapılarını aralayacağız. Boşuna Türkiye Yüzyılı demiyoruz. Sahiden önümüzdeki asrı, Türkiye asrı, Türk asrı yapmanın kararlılığı, azmi, çabası, heyecanıyla bu vizyona sarılıyoruz. Eskişehir’i de bu kutlu seyahatin lokomotif vilayetlerinden biri olarak kabul ediyor, buna hazırlamak istiyoruz. Bugünkü buluşmamız inşallah tarihe bu türlü geçerek evlatlarımıza bırakacağımız bir büyük miras hüviyeti kazanacaktır.”

Erdoğan, alandakilere, “Türkiye Yüzyılı kentleri için hazır mıyız? Türkiye Yüzyılı kentleri için kararlı mıyız? Türkiye Yüzyılı kentleri için kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Seçim gecesi Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyuyor muyuz? Büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu açıyor muyuz?” diye seslendi.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın