Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Epstein davası iddianamesinde adı geçen iki Türk’ten Turabi Fırat, Epstein ile özel olarak tanışmadığını ancak çalıştığı mekana gelmiş olabileceğini söyledi

Epstein davası iddianamesinde adı geçen iki Türk’ten Turabi Fırat, Epstein ile özel olarak tanışmadığını ancak çalıştığı mekana gelmiş olabileceğini söyledi

admin admin - - 4 dk okuma süresi
30 0

Ali Kemal FAZİLET

ABD’li milyarder Jeffrey Epstein, kız çocuklara yönelik cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla tutuklanmış, yargılanırken tutuklu bulunduğu mahpusta meyyit bulunmuştu.

Epstein hakkında kamuoyu ile paylaşılan 943 sayfalık iddianame içerisinde Refia Banu Küçükköylü ile Turabi Fırat isimli iki Türk vatandaşının da isimlerinin yer aldığı tez edildi. Her iki ismin de Epstein’in uçağına bindiği öne sürüldü.
ABD’nin Florida eyaletinde bir otelde beş yıldızlı bir otelde yiyecek içecek müdürü olduğu ve iş emelli olarak Epstein’ın uçağına bindiği öne sürülen Turabi Fırat’a ulaştık.

ALMANYA’DA YAŞAYAN KAYINBİRADERİ HABER VERDİ

Muş Vartolu olan Fırat, uzun yıllar gemilerde garson olarak çalıştıktan sonra 25 yıl evvel ABD’nin Florida eyaletinde West Palm Beach ilçesine yerleşti. Burada lüks bir otelde çalışmaya başlayan Fırat o gün bugündür orada.

Fırat, belgede isminin geçtiğini Almanya’da haberi okuyan kayınbiraderi arayınca dün haberdar olmuş. İsminin neden evraka girdiğini merak ediyor ve öğrenmek için çabalıyor.

SİMASI YABANCI GELMİYOR

Fırat mevzuya dair sorumuz üzerine Epstein’ı şahsen tanımadığını belirterek, şöyle konuştu: “Ben zenginlerin geldiği The Breakers Hotel’de garsonluk yapıyorum. Akşamları da yalnızca üyelere hizmet veren Club Colette isimli bir restoranda çalışıyorum. Oraya da zenginler geliyor. Bu nedenle Epstein’i tanımıyorum fakat siması da yabancı gelmiyor. Zira bulunduğum yerlere geldiyse kesinlikle servis yapmışımdır. Adaya gelen bütün insanların siması yabancı gelmiyor. Lakin Epstein üzere biriyle özel bir arkadaşlığım yok. Zira farklı seviyelerdeyiz. Milyarder biri. Bizimle muhatap olmaz.”

ADASINA GİTMEDİM, UÇAĞINA BİNMEDİM

Epstein’în adası olan bilinen Little Küçük Saint James Adası’na da gitmediğini belirten Fırat, savlarını şöyle sürdürdü:

“Yıllar evvel Alman olan eşimle burada Exuma isimli turistik bir adaya 2019’de gezmeye gitmiştik. Lakin biz içinde bizim üzere beş altı kişinin olduğu dolmuş gibisi bir uçakla gittik. Epstein’in uçağı üzere lüks bir uçakla gitmedik. Epstein’in adasına da gitmedik. Şayet bahsedilen ada Exuma adası ise orası kalabalık bir yerdi herkes vardı. Epstein’ın adasına aşikâr beşerler gidiyordur. O adaya da muhtemelen liderler zenginler gidiyordur. Benim o adaya davet edilme talihim da yok. Garson olarak da gitmedim zira muhtemelen kendi bildikleri özel elemanlarını çalıştırıyorlardır”

Fırat, ayrıyeten iddianamede ismi geçen Prens Andrew’i de özel olarak tanımadığını kaydetti.

“BİR BANU TANIYORUM ANCAK O DEĞİL”

İddianamede ismi geçen Banu Küçüköylü’yü de tanımadığını belirten Fırat, “Çalıştığım otelde bir Banu vardı lakin birebir kişi değil. Zira benim tanıdığım Banu genç biri. Lakin haberde ismi geçen kişi şu an 50’lerinde” dedi.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın