Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. En Zeki Kan Grubu Belli Oldu! Bu Gruptakilerin IQ Seviyesi Daha Yüksek

En Zeki Kan Grubu Belli Oldu! Bu Gruptakilerin IQ Seviyesi Daha Yüksek

admin admin - - 3 dk okuma süresi
30 0

Yaralanmalar ve ameliyatlar sırasında sıklıkla konuştuğumuz kan kümeleri, birebir vakitte karakterimize ve zekamıza yönelik işaretler barındırıyor olabilir mi?

Japonya’da çalışan yürüten bilim insanları, bireylerin kan kümelerine nazaran karakter özelliklerinde ve IQ düzeylerinde manalı farklılıklar olduğunu tespit etti. Kan kümeleri üzerine yapılan araştırmalar, birtakım kan kümelerinin çeşitli hastalıklara yakalanma risklerinin çok daha fazla olduğunu ortaya koyarken, kimi kan kümeleri dışarıdan gelebilecek virüslere karşı hayli savunmasız olabiliyor.

HER KAN KÜMESİNİN OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ BULUNUYOR

Japonya’da ortaya atılan Ketsueki- gata teorisi, kan kümenizin kişilik özelliklerini belirlediğini ileri sürmekte. Ketsueki-gata teorisi 1930’lardan bu yana bilim dünyasında tartışılmaya devam ediliyor. Bu teoriye nazaran her kan kümesinin kişiliğini yansıtan olumlu ve olumsuz özellikleri bulunuyor.

Konuyla ilgili makale yayınlayan Japon profesör Tokeji Furukawa sayesinde kan kümesinin karakter özellikleri tanınan hale geliyor. Kategorilerini kişiliği inceleyen Yunan filozofu Hipokrat’a dayandırdı. Ona nazaran kişilik özellikleri bedenin safra, kan ve balgam üzere sıvılarıyla ilgilidir. Furukawa için her kan kümesi, bireyin özelliklerini tesirler.

A KAN GRUBU

A tipi kana sahip beşerler, yaratıcılık, uyanıklık ve işbirliği yapma üzere olumlu özelliklerle ilişkilendirilirken, kelamda olumsuz özellikleri ortasında inatçılık ve gerginlik yer alır. A tipi bireylerin Japonya’da başka kan kümelerine sahip insanlardan daha yaygın olduğu bildiriliyor.

B KAN GRUBU

B tipi kana sahip bireylerin güçlü, tutkulu, empatik ve kararlı oldukları görülür, lakin tıpkı vakitte bencillik ve sistemsiz davranışlarla da ilişkilendirilirler. Bu kan kümesine sahip bireylerin, A kan kümesine sahip olanlarla çatıştığı söylenir.

AB KAN GRUBU

AB tipi kana sahip olanların sav edilen güçlü tarafları ortasında akılcılık ve ahenk sağlama yeteneği bulunur, fakat zayıf istikametlerinin kararsızlık, eleştirellik ve unutkanlık olduğu söylenir. Bu kan kümesi, büyük ölçüde hem A tipi hem de B tipi bireylerin özelliklerine sahip olarak görülüyor. Bu kan kümesi ender olduğu için, Japonya’da buna sahip olan beşerler çok takdir edilmektedir.

0 KAN GRUBU

0 tipi beşerler itimat, kararlılık, dayanıklılık ve sezgi üzere özelliklerle ilişkilendirilmiştir, fakat birebir vakitte bencil ve istikrarsız oldukları da varsayılır. Bilhassa A kümesi kana sahip bireylere bencil göründükleri söylenir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın