Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Dünya teknoloji devi OPPO’dan dönüm noktası niteliğinde bir ortaklık: Türkiye cep telefonu üretim üssü olacak!

Dünya teknoloji devi OPPO’dan dönüm noktası niteliğinde bir ortaklık: Türkiye cep telefonu üretim üssü olacak!

admin admin - - 5 dk okuma süresi
6 0

Mıstaçoğlu Holding’e bağlı AGM A.Ş. dönüm noktası niteliğinde bir iştirake imza atarak, akıllı aygıt üreticisi OPPO’nun Türkiye’deki hem üretim hem satış hem de servis hizmetlerini yürütecek iş ortağı oluyor. Mıstaçoğlu Holding, bu yatırımıyla Türkiye’yi cep telefonu üretimi konusunda dünyada değerli bir pozisyona getirmeyi planlıyor.

Teknoloji, taşınabilir irtibat, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği başta olmak üzere Türkiye’nin iktisadına güç katacak yatırımlar gerçekleştiren Mıstaçoğlu Holding, küme şirketi AGM A.Ş.’nin dünyanın önde gelen markası OPPO’nun stratejik iş ortağı olması konusunda değerli bir mutabakata imza attı.

Anlaşma, ortak satış ve pazarlama çalışmaları, hizmet operasyonları ve lokal üretim teşebbüsleri dahil olmak üzere iş birliğinin çeşitli istikametlerini kapsıyor. Mutabakat çerçevesinde AGM, eserlerinin lokal üretimini İstanbul Tuzla’da bulunan fabrikasında üstlenecek. Bunun, GSM bölümünde istihdam, yurt dışından bilgi transferi ve teknoloji gelişimi açısından Türkiye iktisadına katma kıymet yaratacak dev bir adım olduğunun altı çiziliyor.

OPPO ve AGM yöneticilerinin katıldığı imza merasiminde OPPO MEA Lideri Chico Zhou, paydaşlığın kıymetine dikkat çekerek, “Bu kıymetli iştirak, karşılıklı büyüme, yenilikçilik ve Türk müşterilerimize ve iş ortaklarımıza harika eser ve hizmetler sunmaya odaklanan ortak bir vizyonu yansıtıyor” dedi.

“Türkiye’yi akıllı cep telefonu üretimi konusunda bir dünya üssü yapacağız”

Gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye’nin OPPO’nun yurt dışındaki en değerli ve güçlü pazarlarından biri olacağına dikkat çeken Mıstaçoğlu Holding İdare Konseyi Lideri Aydın Mıstaçoğlu ise, “Birçok değerli kilometre taşını içeren bu iştirak, şirketimiz açısından gurur verici olduğu kadar, Türkiye’nin ulusal ticari gücüne güç katacak bir yatırım oldu. Yeni devirle birlikte ülkemizde yapılacak yüksek teknolojiye dayalı üretimin, istihdama katkısının yanı sıra yüksek teknolojinin gelişimini kolaylaştırması açısından da kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bu adımın ülkemizin geleceğine yapacağı katkı ve inovasyon potansiyeli bize büyük memnunluk veriyor. Hedefimiz kısa bir müddet içeresinde ülkemizi akıllı cep telefonu üretimi konusunda bir dünyada önde gelen ülkelerden biri pozisyonuna getirmek ve tüm dünyaya teknolojik bu eserleri ihraç etmek” biçiminde konuştu.

Mıstaçoğlu Hakkında:

Mıstaçoğlu Holding 1994 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında yer alan şirketleriyle; teknoloji, taşınabilir bağlantı, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği kesimleri başta olmak üzere, 14 farklı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Başarılarla dolu ticari hayatına telekomünikasyon bölümü ile başlayan Mıstaçoğlu Holding, 2001 yılında kümenin amiral gemisi Mobiltel İrtibat Hizmetleri A.Ş.’yi kurmuştur. 2013 yılında Taşınabilir Takip Sistemleri alanında faaliyet göstermeye başlayan küme şirketlerinden Blink Bilişim Hizmetleri A.Ş., teknolojinin akıllı güvenlik sistemlerine yönelmesiyle, birçok memleketler arası marka ile iş birliğine giderek kamu ve özel kesimde yenilikçi ve öncü güvenlik sistemlerini projelendirmeye başlamıştır. Mıstaçoğlu Kümesi 2018 yılında konaklama alanında dünyanın önde gelen kümelerinden Marriott ile anlaşarak, 2019 yılında konuklarına kapılarını açan Sheraton Bishkek Hotel’in yatırımcısı, inşacısı ve işletmecisi olarak turizm bölümüne de giriş yapmıştır. Mıstaçoğlu Holding, birebir vakitte BishkekPark AVM’nin ve Prime Suites Residence’ın da yatırımcısı ve işletmecisi pozisyonundadır. 2021 yılında Mobiltel Bağlantı Hizmetleri AŞ’yi Borsa İstanbul’da halka arz etmiştir. 2021 yılı sonu itibariyle ise Singapur merkezli yenilikçi teknoloji markası OMIX’i bünyesine katarak ve konut teknolojisi eserlerini Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturmaya başlamıştır. Mıstaçoğlu Holding; teknoloji, taşınabilir irtibat, madencilik, gayrimenkul geliştirme alanındaki yatırımlarına işletmecilik kimliğini de katarak bugün 1000’e yakın çalışanı ile faaliyet gösterdiği tüm dallarda başkan firmalar ortasına girme muvaffakiyetini göstermiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın