Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’yı Öldüren Şüphelinin İfadesi Ortaya Çıktı

‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’yı Öldüren Şüphelinin İfadesi Ortaya Çıktı

admin admin - - 5 dk okuma süresi
47 0

DİYARBAKIRLI Ramazan Hoca olarak bilinen Ramazan Pişkin’i öldüren Erkan Baykut, savcılıktaki süreçlerinin akabinde tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Savcılık sözünde Baykut, “Ben kendisini Afgan asıllı Saboor Muradı zannettim. Olay tarihinde de Ramazan Pişkin’in Saboor Muradı olduğunu bilerek yaralamak gayesiyle gittim. Ben gittiğimde kendisine evvel taş attım. Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Bende olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 kez sapladım” dedi.

Fatih’te evvelki gün meydana gelen olayda toplumsal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak tanınan Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları etraftaki kameraları incelemeye başladı. Cinayet şüphelisinin kaçtığı güzergah üzerindeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyen takımlar, şüphelinin Aksaray’a kadar yürüdüğünü, akabinde otobüse bindiğini tespit etti. Piyalepaşa’da otobüsten inen kuşkulu, yürüyerek Beyoğlu İstiklal Mahallesi’ndeki meskenine gitti. Cinayet şüphelisinin olayın akabinde kullandığı güzergahı kamera imajlarından tespit eden polis grupları, kimliğini tespit ettikleri Erkan Baykut’u saklandığı meskeninde yakaladı. Baykut’un konutunda yapılan aramada cinayette kullandığı bıçak ile giysileri de bulundu. Emniyette 9 farklı hatadan kaydı bulunduğu belirtilen Erkan Baykut’un, Ramazan Pişkin’i, babasının çay ocağı yakınlarındaki iş yerini ziyaretleri sırasında tanıdığı öğrenildi. Erkan Baykut, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliğindeki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

TUTUKLANMA TALEBİYLE HAKİMLİĞE SEVK EDİLDİ

Savcılıktaki tabir süreçlerinin akabinde kuşkulu Erkan Baykut, tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

“RAMAZAN PİŞKİN’İN SABOOR MURADI OLDUĞUNU BİLEREK YARALAMAK EMELİYLE GİTTİM”

Savcılık sözünde Erkan Baykut, “Babamın Fatih’te bulunan dükkanına çalışarak geçimimi sağlarım. Ramazan Pişkin’i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan asıllı Saboor Muradı zannettim. Muradı isimli bireyle babamın yanında çalıştığı için tanıştım. Kendisi beni meskenine davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu hap ve Afgan macunu olarak bilinen unsurlardan veriyorlardı. Ben kendimi kaybediyordum. Bu şahıslar tarafından 2017-2021 tarihleri ortasında cinsel istismara da uğradım. Bu istismara ait rastgele bir şikayetim bulunmamaktır. Yalnızca aileme anlattım. Olay tarihinde de Ramazan Pişkin’in Saboor Muradı olduğunu bilerek yaralamak emeliyle gittim. Ben gittiğimde kendisine evvel taş attım. Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Bende olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 sefer sapladım. Daha sonrasına bağırışma seslerini duyunca olay yerinden kaçarak uzaklaştım” dedi.

BENİM RASTGELE BİR DİNİ KÜME VE CEMAATLE İLİŞKİM YOKTUR

Baykut sözünün devamında, “Benim rastgele bir dini küme ve cemaatle irtibatım yoktur. Ramazan Pişkin’i Saboor Muradı olarak gördüğüm için saldırdım. Ramazan Pişkin’i olaydan evvel birinci defa 2021 yılında toplumsal medyada gördüm. Daha sonra iki ay kadar öncede babamın dükkanına 5 dakika uzaklıkta bulunan çaycı Ramazan Hoca isimli iş yerinde gördüm. Kendisinin Saboor Muradı olduğunu anladım. Saboor daima hayalime giriyordu. Cürümde kullandığım bıçağı Eminönü’nden aldım. Öldürmek kastım yoktur. Yaralamak maksadıyla gitmiştim. Olay nedeniyle pişmanım” diye konuştu. (DHA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın