Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Devlet Bahçeli’den Can Atalay yorumu: ‘Adalet yerini bulmuştur’

Devlet Bahçeli’den Can Atalay yorumu: ‘Adalet yerini bulmuştur’

admin admin - - 3 dk okuma süresi
41 0

Önderi Devlet Bahçeli, hesabından paylaşımda bulundu.

Bahçeli, TİP’li Can Atalay’ı gündemine alındı.

Gezi Parkı davasında 18 yıl mahpus cezası alarak cezaevine gönderilen TİP Hatay Milletvekili Atalay için dün TBMM Genel Kurulu’ndan karar çıktı.

Kurul, Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine karar verdi.

“Adil, hakkaniyetli ve hukuk temelli karar”

Kararı destekleyen Bahçeli, şu tabirleri kullandı:

“Gezi Parkı davası kapsamında karar giymiş olan Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay hakkında Yargıtay 3.Ceza Dairesi’nin verdiği adil, hakkaniyetli ve hukuk temelli kararın, TBMM’nin dünkü birleşiminde okunmasıyla ilgili şahsın milletvekilliği düşürülmüş, hakikaten adalet yerini bulmuştur.

“Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır”

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin hata sürece özgürlüğü, hatalıyı muhafaza imtiyazı yahut bir yargı kararını darbe savıyla yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, ulusal huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesi’dir.

“Mahkeme kararının gereğini yapmıştır”

Milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa Mahkemesi’nin medya gücünü gerisine alarak ilerlettiği vesayetçi, arka niyetli, peşin hükümlü, siyasi hüviyetli sakat ve sancılı tavrını reddetmiş, Anayasa’nın 84’üncü unsurunun ikinci fıkrası çerçevesinde mutlaklaşmış mahkeme kararının gereğini yapmıştır.

“Başkanlık kürsüsünde toplananlar kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Lider Vekili Sayın Bekir Bozdağ’ı yavuz, dirayetli ve odunsuz idaresinden ötürü tebrik ediyor, Gazi Meclis’in saygınlığını koruma ve müdafaa çabası nedeniyle de teşekkürlerimi paylaşıyorum. Başkanlık kürsüsü önüne toplanan, sıra kapaklarına vuran, Meclisi’mizi yuhalayarak kendileriyle müsemma olan nefret ve şiddet gösterisine heveslenenler kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır.

“Yeni bir seyahat provokasyonu söylem edenler gaflettedir”

Millet iradesi demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıkmıştır. Şerafettin Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşmesinin hitamında yeni bir seyahat provokasyonu söylem edenler gaflettedir. Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü durumun alınmasından bahsedenler hasımlık figüranlarıdır.

“Türkiye’nin anarşiye ve sokak lisanına teslimiyeti yalnızca ham bir hayaldir”

Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır. Türkiye’nin anarşiye ve sokak lisanına teslimiyeti yalnızca ham bir hayaldir. Demokrasiye ve hukuka hürmet herkesin, hepimizin temel sorumluluğudur. Şuur kaybının pençesinde bu sorumluluğun hilafına hareket edenleri ne tarih ne de millet affetmeyecektir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın