Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Devlet Bahçeli: Provokasyonlara karşı uyanık olmalıyız

Devlet Bahçeli: Provokasyonlara karşı uyanık olmalıyız

admin admin - - 7 dk okuma süresi
1 0

Partisinin küme toplantısında konuşan MHP Başkanı Devlet Bahçeli, kıymetli açıklamalar yaptı.

İstanbul’da kliseye gerçekleştirilen taarruz hakkında konuşan Bahçeli, toplumsal huzuru bozmak isteyenlerin aksiyonlarından vazgeçmediklerini söyledi.

Seçimlere dikkati çeken ve provokasyon yapmak isteyenlerin olabileceğini söyleyen Bahçeli, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak devletin esas misyonu olmakla birlikte hukukun üstünlüğünden taviz vermemek hepimizin sorumluluğuna emanettir.” dedi.

Bahçeli’nin devam eden açıklamasında şu tabirler yer aldı;

“Fırsat vermeyeceğiz”

Hepinizi hürmet ve sevgilerim ile selamlıyorum. Bugünkü toplantımızı takip eden tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Sarıyer’deki ayin sırasında iki teröristin akınında bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu aksiyonu lanetliyorum. Teröristlerin kısa müddette yakalanması memnuniyet verici.

Toplumsal huzurumuzu bozmak isteyen Türkiye düşmanları aksiyonlarından vazgeçmiyor. Seçimlere kadar provokasyon yapmak isteyenlere karşı uyanık olmalıyız. Fırsat vermeyeceğiz.

“Türkiye Cumhuriyeti örgütlerin hareket alanı olamaz”

Milli birliğimizi kundaklamayı hedefleyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Vatandaşlarımız can ve mal güvenliğini korumak devletin esas misyonu olmakla birlikte, hukukun üstünlüğünden taviz vermemek hepimizin müşterek sorumluluğuna emanettir.

Türkiye Cumhuriyeti, terör örgütlerinin, organize kabahat şebekelerinin, çetelerin, azılı kanun kaçaklarının, uyuşturucu ve silah tacirlerinin, sistemsiz göçmenlerin oyun alanı, hareket alanı olamaz, olmamalıdır.

Devletin egemenlik çıkarlarını zaafa uğratacak faillerin başı ezilmelidir. Ulusal güvenliğimizi zinde tutmalıyız. Türkiye’nin istikbalini asimetrik tahriklere bel bağlamış cinayet örgütleri değil, cumhurun aziz varlığı tayin edecektir.

“Türkiye’nin belini bükmeye çalışanların karşısında durmak temel görevimizdir”

Yalanların maskesini yırtmak, iftiraların ayağını kaydırmak, ihanetlerin yakasından tutmak dava ve siyaset görevimizdir. Türkiye’nin belini bükmeye çalışanların karşısında durmak temel vazifemizdir. Türk vatanı yeryüzü cennetimiz, Türkiye medar-ı iftiharımızdır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği, refah ve iyiliği tartışma kabul etmez gayemizdir.

Türkiye’yi risk ve tehditlerle tuzaklanmış bir akıbete sürüklemeye çalışan hiçbir odağa atıl ve hareketsiz durmayacağız. Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonunu gerçekleştirmenin arayış ve gayesindeyiz. Vakit kaybetmeye tahammül kalmadı. İstismar ve ihanet siyasetine dayanacak sabır kalmadı.

Önümüzdeki demokratik eşit kazasız belasız atlatılmalıdır. Türkiye’nin ilerleyiş momenti devam etmelidir. MHP ve Cumhur İttifakı bu gayeye kilitlenmiştir.

MHP, gücünü mukaddesattan almaktadır. Ulusal menfaatlerimize muhalif davranan her kimler varsa onlara karşı duruşumuz sarsılmayacaktır.

“Cumhur bizim, Türkiye hepimizindir”

Dünyaya istikamet verecek bir Türkiye’nin mimarisi lakin ve fakat Türk-İslam kültüründen feyzini alan fedakarlık numunesi bir ahlaki kucaklaşmayla mümkündür. Bu kucaklaşmanın ismi Cumhur İttifakı’dır. Ulusal ve ahlaki kucaklaşmanın devlet ve millet hayatında kök salmasına da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi refakat etmektedir.

Bu sistemin uzlaşmacı vasfında temerküz etmiş etkili yürütme, güçlü yasama, bağımsız ve tarafsız yargı sayesinde Türkiye’nin önüne hiçbir mihrak geçemeyecektir.

Milletimizin her ferdi kanun önünde birebir haklara sahiptir. Bu bir asırlık Cumhuriyet’in en değerli kazanımlarından bir adedidir. Dağdaki çobanımızla, üniversitede ders veren akademisyenimizin ortasında hukuken ve demokratik haklar açısından hiçbir fark yoktur. Ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır. Cumhur bizim, Türkiye hepimizindir.

Yerel seçime dair

MHP, 31 Mart’a canla başla, heyecanla hazırlanmaktadır. Geçtiğimiz pazar günü Mersin açık hava toplantımız harika bir iştirakle gerçekleşmiştir. Dostlar sevinmiş, düşmanlar çatlamıştır. Herkesin gözü kulağı Mersin’e çevrilmiştir. Mersin’in talihi açılmış, solgun yüzlere canlılık gelmiştir.

Hiç kimse yanlış hesap yapmasın, Mersin bizim, Türkiye hepimizindir. Mersin’de demlenmiş CHP’ye fırsat yoktur. Mersin açık hava toplantımıza katılan her vatandaşıma teşekkür ediyor, daima birlikte başaracağımıza gönülden inanıyorum.

“31 Mart’ta hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz”

31 martta hizmet ve hidayet kazanacaktır. Çok çalışacağız. Heceyi gündüze katacağız. 31 Mart’a kadar yorulmayacağız. Mahallî idareleri köhne siyasetten kurtaracağız. Yol haritamızı çizdik. Önümüze fitne bariyerleri koyanları kırıp geçeceğiz.

Varsın birileri demlensin, siyasi fırıldağa dönüşsün. Çırpınışları boşunadır. 31 Mart’ta hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz. Lokal idareleri namerde muhtaç etmeyeceğiz.

Camide, cemevinde, duada, dilekte, gönülde, kalpte, Anadolu’nun her yerinde insanımızla kucaklaşacağız.

Türkiye kızılelmanın istikametindedir. Cumhur İttifakı ile Türkiye kriz üreten parlamenter sistemin prangalarından kurtulmuştur.

“DEM’lenmek CHP’ye âlâ gelmemiş”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın Türkiye ittifakını telafuz etmesi beyhude bir çabadır. Millet İttifakı olmadı artık de Türkiye ittifakı mı kuracaklar? Gördüğümüz kadarıyla demlenmek CHP idaresine hiç güzel gelmemiş.

“Özgür Beyefendi taşıma suyla değirmen dönmez”

Özgür Beyefendi taşıma suyla değirmen dönmeyeceğine nazaran bu ittifakı kimlerle tesis edeceksiniz? İhanetin dem aldığı bir ittifaka nasıl Türkiye ittifakı demeyi içinize sindireceksiniz. Şimdi kendi aranızdaki ikilikleri aşamamışken Türkiye ittifakını seslendirmeniz kara mizah değil de nedir?

Sayın Kılıçdaroğlu’nun bütün izlerini silmenin neredeyse ismini ananı kapının önüne bırakmanın neresi Türkiye ittifakı, neresi adamlık, neresi vefakarlık.

Kürsüde gaza gelip kendi kendini alkışlamayı bırak, yüreğin varsa bunları açıkla. Demlenmiş CHP, Türkiye’nin karşısında biz sonuna kadar yanındayız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın