Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Devlet Bahçeli: Mersin’i Cumhurbaşkanımıza hediye edelim

Devlet Bahçeli: Mersin’i Cumhurbaşkanımıza hediye edelim

admin admin - - 4 dk okuma süresi
17 0

Yerel seçimler öncesinde partiler mitinglerine başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi birinci mitingini Mersin’de gerçekleştirdi.

Devlet Bahçeli, ‘Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin’ temalı açık hava toplantısında partililere hitap etti.

“Mersin’i Cumhurbaşkanımıza armağan edelim”

Partililerden 31 Mart için takviye isteyen Devlet Bahçeli, “Mersin’i Cumhurbaşkanımıza armağan edelim” tabirlerini kullandı.

Devlet Bahçeli, “Artık beceriksizlere kapıyı göstermeliyiz. Yıkım belediyeciliğinin 63 gün mühleti kaldı.” dedi.

CHP’ye yüklendi

Konuşmasında CHP’ye yüklenen Önderi, “Demlenmiş CHP, terörle uğraşa şaşı bakmaktadır.” sözünü kullandı.

Bahçeli, “Güçlü yasama, kararlı yürütme, uyumlu belediye diyoruz.” biçiminde konuştu.

“Mersin son 5 yıldır yerinde saymakta”

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Cumhur bizim Türkiye hepimizin. Mersin bizim Türkiye alayımızın kararlığı ile tek nefes olalım istiyoruz. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, demokrasimize ulusal birlik ve dirliğimize hayırlar getirmesini diliyorum. Mersin kardeşliğin timsalidir, aymazlığa geçit yoktur. Mersin son 5 yıldır yerinde saymakta. İdeolojik belediye anlayışı Mersin’i yorgun düşürmüştür. Hukuksuzluk Mersin’in yolunu kapatmıştır. Şimdiye kadar kazanan bir avuç çıkarcıdır. CHP’li büyükşehir belediyesi bağlanan umutları israf etmiştir, hayal kırıklığı devasa boyutlara ulaşmıştır.

“Mersin ayak bağlarını söküp atacak”

Devamlı şaibelerle anılan bir belediye idaresi karşımızdadır. CHP zihniyeti tamamıyla çuvallamıştır. Başaracak olan Mersin sevdalıları şehremini görevini üstlenmeli. Kayırmacılık, yolsuzluk Mersin’in önünü kapattı. Üretmeyenlere, Mersin’i tanımayanlara uğurlar olsun demeliyiz. Mersin için ümitler yeşermiştir. Mersin bizim, Türkiye hepimizindir. Demlenen dejenere olmuş cepheye karşılık veriyorsunuz. Mersin ayak bağlarını söküp atacak. Yıkım belediyeciliğinin 63 günü kaldı. Önümüzdeki 5 yıl için onay istiyoruz. Mersin’i daha da büyütmek dileğindeyiz. Mersin Büyükşehir Belediye lider adayımız Serdar Soydan’dır. Silifke belediye lider adayımız Sadık Altınok, Toroslar belediye lider adayımız Ali Öz’dür.

“İsrail’den hesap sorulmalıdır”

Gazze’de çocuklar katlediliyor. İsrail soykırım cürmü işliyor. Artık bu kan durmalı, silahlar susmalıdır. İki devletli tahlil iklimi olmalı. İhtiyati önlem kararı alınması müsbet bir gelişmedir. Orta kararı hiçbir ülke görmezde gelemez üç maymunu oynayamaz. Adalet kesinlikle tecelli edilmeli. Türkiye bu süreçte insanlığın safında zalimliğin karşısında. Ürkenlerin farkındayız. Türkiye’yi zora sokmak için terör örgütlerini kullanıyorlar. Niyet Türkiye’yi durdurmak. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde legal varlığımızı çekemiyorlar.

“Tek terörist kalmayana kadar uğraş sürecektir”

ABD Suriye’de ne arıyor, Irak’ta ne geziyor. ABD’nin Suriye ve Irak’tan büsbütün çekilmesinden diğer seçenek yok. Türkiye, bölücü terör örgütüne verilen dayanaktan rahatsızdır. Türkiye egemenlik haklarından vazgeçmeyecektir. Hiç kimse tarih gerçeğini değiştirmeyecektir. Tek terörist kalmayana kadar çaba sürecektir.

“CHP terör örgütünün kafesinde”

Demlenmiş CHP terörle uğraşa şaşı bakmakta. CHP terör örgütünün kafesinde. Terörist Demirtaş’ın avukatı CHP’dir. Bugünkü CHP bitmiştir, tükenmiştir. Mersin’in demlenmiş CHP zihniyetinden kurtarmak mecburiyettir.

Unutmayanız elbette yapacağız daima birlikte başaracağız. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri 31 Mart’ta pekişecektir. Merkezden yerele umuda yürüme azmindeyiz. Cumhur İttifakı varsa huzur vardır. Türkiye milletinin dayanağı ile Türkiye Yüzyılı gayeleri birer birer olacaktır. Mersin için canla başla çalışacağız. Seçme iştirakin yüksek olması tarihi ehemmiyettedir. Sandık güvenliğine dikkatte de hassasiyet gösterilmelidir.

Ayrıntılar geliyor…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın