Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa Aday Tanıtım Toplantısı konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa Aday Tanıtım Toplantısı konuşması

admin admin - - 8 dk okuma süresi
21 0

Türkiye mahallî seçimlere hazırlanıyor…

AK Parti’nin Bursa’daki ilçe belediye lider adaylarının tanıtımı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı’nda adaylarını açıkladı.

Burada partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, için vatandaşların dayanağını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan vurgusunda şunları söyledi:

Eskiler evvel yoldaş sonra yol kaygısı. Bizim en büyük yoldaşımız hiç elbet erkeğiyle, kadınıyla, genci, yaşlısıyla milletimizin şahsen kendisidir. Hangi kökenden, hangi meşrepten olursa olsun vatandaşlarımızın tamamı bu yoldaşlığın içindedir. Alışılmış bir de siyasi uğraşımızda birlikte ter döktüğümüz kimi yarım asrı bulan, kimi çeyrek asra ulaşan, kimi daha yakın tarihlerde başlayan yol arkadaşlıklarımız var. Teşkilatlarımızda, Meclis kümemizde, belediyelerimizde, sivil topluk kuruluşlarımızda hiçbir unvanı olmasa da gönül dünyamızda birlikte yol yürüdüğümüz bu arkadaşlarımızın her birine şükranlarımı sunuyorum. Türkiye için ne yaptıysak, milletimiz için neyi başardıysak hepsinin uğraşını onlarla birlikte verdik, aldığımız sonuçlara birlikte ulaştık. Bu seçimlerde partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı temsilen milletimizin huzuruna çıkardığımız adaylarımızın her biri de birer yol arkadaşımızdır. Elbette bu uzun hizmet maratonunda yolda kalanlar, yolunu kaybedenler, yolunu değiştirenler olmuştur. Bundan sonra da olacaktır.

“Alev Alatlı hocamız yapıtları ve fikirleri ile ortamızda yaşamaya devam edecektir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sözlerimin çabucak başında vefatını yola çıkarken derin bir teessürle öğrendiğimiz. Alev Alatlı hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin son devirde yetiştirdiği en değerli münevverlerden, tarihten bugüne ve geleceğe tespitle birlikte teklif de üreten, perspektifler sunabilen Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Mükafatı sahibi Alev Alatlı hocamız yapıtları ve fikirleri ile ortamızda yaşamaya devam edecektir. Merhumenin ailesine, sevenlerine, okurlarına baş sıhhati diliyorum. Bu ortada dün vefat eden ülkemizin önde gelen sosyologlarından ilim ve fikir adamı Prof. Dr. Orhan Türkdoğan’a da Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Ülkemizin fikir ve fikir hayatında yeni bir yaprak dökümü olarak gördüğüm bu vefat nedeniyle Orhan hocamızın ailesine ve sevenlerine baş sıhhati dileklerimi sunuyorum.

“Bursa, kuruluşun şehridir”

Bugün Bursa’da büyükşehir belediye lider adayımız Alinur Aktaş ile devam kararımızın akabinde ilçelerimizde aday göstereceğimiz isimleri açıklamak üzere bir ortadayız. Bursa, ne bizim ne milletimizin burası müstesna bir kenttir. Bir yanını Marmara Denizi’ne veren sırtını Uludağ’a yaslayan, ayaklarını bereketli ovalara uzatan Bursa, kuruluşun kentidir. Bursa’da dikilen çınar fidanı üç kıta yedi iklime yayılarak ecdadın asırlarca süren hak, adalet, refah gayretine güç ve kuvvet vermiştir. Bursa’dan Edirne’ye oradan İstanbul’a ve nihayet Ankara’ya ulaşan başşehirler silsilemizin birinci yıldızını daima kalbimizin en mutena köşesinde taşıdık.

“Gece gündüz çalıştık, çabaladık ve bu yolda yürüyoruz”

Bağrında kaç gönül sultanını konuk eden, üçlerin, beşlerin, yedilerin, kırkların kenti Bursa’nın manevi iklimi bugün de ruhumuzu aydınlatmayı sürdürüyor. Birçok şairler, müellifler, ressamlar ilhamını Bursa’dan aldıkları yapıtları ile isimlerini tarihe yazdırmışlardır. Endüstrinin, ticaretin, tarımın lokomotif kenti Bursa’nın çalışkanlığını, üretkenliğini, ülkemize ve milletimize katkısını anlatmaya gerek bile yoktur. Biz de son 21 yıldır belediye liderlerimizle, bakanlıklarımızla, kurumlarımızla Bursa’yı hak ettiği eser ve hizmetlere kavuşturmak için gece gündüz çalıştık, çabaladık ve bu yolda yürüyoruz. Uzunca bir müddet ihmal edilmişliğin sancılarıyla kıvranan Bursa’yı geleceğine itimatla bakan çağdaş bir kent haline dönüştürdük.

Bursa vurgusu yaptı

Elbette hala eksiklerimiz var. Daima söylediğimiz üzere biz bugüne kadar kentimize kazandırdığımız eser ve hizmetleri asıl bundan sonra yapacaklarımızın bir girizgahı olarak kabul ediyoruz. İnşallah seçim tarihine yakın tekrar Bursa’mıza geldiğimizde bu çalışmalarımızı detaylı formda bir kere daha sizlerle paylaşacağız. Ancak emin olun ki Bursa alt yapısı ve üst yapısı ile Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en iftihar verici kentleri ortasında birinci sıralarda yer alıyor. Biz istiyoruz ki Bursa’nın Türkiye Yüzyılı yürüyüşü 31 Mart’ta büyükşehir ve ilçe belediyelerinde yapacağımız tercihle daha çok hızlansın.

“Rakiplerimizle eser, hizmet ve icraat konusunda yarışmak istiyoruz”

“CHP’nin halini görüyorsunuz”

Türkiye geçmişte yıkım siyasetiyle hareket edenlerin yol açtığı ağır maliyeti ziyadesiyle ödedi. Artık ülkeyi yine birebir yere döndürmenin kimseye bilhassa de kentlerimize bir yararı yok. Biz Türkiye Yüzyılı peşinde koşarken kendi yıldızlarını parlatmaktan öteki gayesi olmayanlara milletimizin gereken yanıtı vereceğine yürekten inanıyoruz. İşte CHP’nin halini görüyorsunuz. Herkes bir köşe başına yapışmanın kaygısında. Ne ülkenin hali, ne kentlerimizin durumu umurlarında değil. Daha düne kadar ittifak içinde oldukları partileri bile gözleri görmüyor, çiğneyip geçiyorlar. Kendi arkadaşlarına ve müttefiklerine bu derece hoyratça davrananların kentlerimize ve oralarda yaşayanlara şefkat göstermesi mümkün mü?

“Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mıyız?”

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz sorumluluğumuzun yalnızca bugüne değil, asıl yeni kuşaklara olduğunun şuuruyla adımlarımızı atıyoruz. Layusel olmadığımızın, milletimizin gözünün üzerimizde bulunduğunun şuuruyla kararlarımızı veriyoruz. İnsanlarımızın her adımında, her anında daima yanında olacak isimlerle kentlerimizin hizmetine talibiz. Belediye liderlerimizin gözü daima sizin, bizim gözümüzde daima onların üzerinde olacak. 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı kentleri için hazır mıyız? 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı kentleri için kararlı mıyız? 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı kentlerimizi gerçek belediyecilikle taçlandırıyor muyuz? Bunun için seçim gününe kadar kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Seçim akşamı Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mıyız? Kendimiz ve evlatlarımız için huzurlu, memnun, müreffeh bir geleceğin kapılarını beraberce açmaya var mıyız? Büyük ve güçlü Türkiye vizyonumuza sıkı sıkıya sahip çıkmaya var mıyız? Rabbim hepinizden razı olsun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın