Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim mesajı: Birilerinin dizleri titremeye, paçaları tutuşmaya başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim mesajı: Birilerinin dizleri titremeye, paçaları tutuşmaya başladı

admin admin - - 8 dk okuma süresi
6 0

Türkiye, ulaşım alanında hızlanmaya devam ediyor…

Ulaşımda kıymetli bir kolaylık sağlayacak olan ‘Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifiyle açıldı.

İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak metro çizgisinin açılış merasiminde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz laf üstüne laf koyanlardan değil, taş üzerine taş koyanlardan olmanın peşindeyiz” dedi.

Siyasette parolanın kesintisiz hizmet olduğunu da kelamlarına ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devam eden açıklamasında şu sözlere yer verdi;

İstanbul’un omuzlarındaki yükü azaltacak bir proje daha

Bugün giderek ağırlaşan trafik probleminden ötürü adeta omuzları çöken İstanbul’umuzun yükünü hafifletecek bir projemizi daha hayata geçirmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Biliyorsunuz, geçen sene İstanbul Havalimanı Kağıthane Metrosu’nun açılışını yapmış bu değerli projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk.

Bugün bu sınırı Gayrettepe’ye bağlayan Kağıthane-Gayrettepe kesitinin açılışını yapmak üzere bir ortadayız.

“Biz söyledik mi yaparız”

Böylece İstanbul Havalimanı ile Gayrettepe ortasında kesintisiz metro ulaşımını sağlamış oluyoruz. Toplam 37,5 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe-Kağıthane Metrosu İstanbullu kardeşlerimizin hayatını olağanüstü kolaylaştıracaktır.

9 istasyondan oluşan ve suratı saatte 120 kilometreye ulaşan çizgimizin günlük yolcu kapasitesi 600 bin kişidir. Sınırımızın devreye girmesiyle birlikte Gayrettepe-İstanbul Havalimanı ortası 30 dakikaya, Göktürk-Mahmutbey ortası 38 dakikaya, Tekstilkent-İstanbul Havalimanı ortası 45 dakikaya, Taksim-İstanbul Havalimanı ortası 41 dakikaya, Taksim-Göktürk ortası 26 dakikaya, 4. Levent-İstanbul Havalimanı ortası 35 dakikaya inecektir.

Bu sınırımızın da hizmete alınmasıyla İstanbul’da tamamlanan raylı sistem ağlarının uzunluğu 338,5 kilometreye çıkıyor. Biz söyledik mi yaparız. Ortada bırakmayız.

“Biz yapıyoruz, dışarıdan ithal yok”

Belediye başkanlığımdan tutun, daha sonra hükümete geldik ve hükümette de ulaştırma bakanlığı olarak nasıl bu yolları, bu süratli tren sınırlarını, yüksek süratli tren çizgilerini nasıl yaptıysak birebir halde İstanbul’umuzda da bunu yaptık.

Ama birileri de hatırlayın maalesef hafriyatla ne yaptılar? Kim olduğunu biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Raylı sistem projelerinde en kıymetli, hassas, sıkıntı mevzulardan birisi çizginin beyni diyebileceğimiz sinyalizasyon sistemidir. Hamdolsun ASELSAN-TÜBİTAK işbirliği ile artık bu alanlarda diğerlerine bağımlı olmaktan kurtuluyoruz.

ASELSAN sinyalizasyon sistemi için gerekli araç üstündeki ekipmanları, çizgilere konulacak sistemlerle istasyona konulacak akıllı sinyal sistemlerini TÜBİTAK geliştirdi. Biz yapıyoruz. Dışarıdan ithal yok.

“Her projede yerli-milli teknolojilerin hissesinin artırılmasına yük vereceğiz”

Yine bu hatta kullanılacak 60 adet şoförsüz metro aracı da Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikada üretiliyor. Gayrettepe-Havalimanı metro sınırının birinci etüd projesinden uygulamasına kadar tüm süreçlerini kendi yerli mühendislik ve tasarım birikimimizle gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.

İnşallah bundan sonra hangi alanda olursa olsun hayata geçirdiğimiz her projede yerli-milli teknolojilerin hissesinin artırılmasına yük vereceğiz.

Savunma sanayii başta olmak üzere teknolojiye dair her hususta tam bağımsız Türkiye gayesine ulaşıncaya kadar azimle çalışacağız.

“Millete efendilik olmaz, hizmetkarlık olur”

Bizler iki günü birbirine eşit olan ziyandadır anlayışına sahip bir inancın mensuplarıyız. Siyasette de parolamız vatandaşa kesintisiz hizmet vermektir. Kimin ne dediğine bakmadan kentlerimizin gereksinimlerini gidermeyi, külfetlerine tahlil bulmayı ana görevimiz olarak görüyoruz.

Bizim siyaset tasavvurumuzda millete efendilik olmaz, hizmetkarlık olur.

Millete doruktan bakanlar, milleti hor hakir görenler, millete karşı kibirli, nobran davrananlar siyasette kaybetmeye mahkumdur. Artık 31 Mart akşamı inşallah bunları da daima birlikte göreceğiz.

“Millete hizmet sevdamızla ortamıza kimsenin girmesine müsaade etmedik”

Türk siyasi tarihine şöyle bir göz attığınızda bunun sayısız örneğine şahit olursunuz. Milletin yetki tevdi ettiği, emaneti teslim ettiği lakin bunun hakkını veremeyen birçok bakanın, başbakanın, belediye liderinin siyaset sahnesinin tozlu raflarında unutulup gittiğini görürsünüz.

Aynı biçimde kentine, ilçesine ve ülkesine kazandırdığı hizmetlerle milletin gönlüne taht kurmuş sayısız siyasetçimiz devlet adamımız var. Bu gerçekler ışığında biz de kendimizi daima hesaba çekiyor her gece bugün ülkemiz, milletimiz ve insanlık için ne yaptık sorusunu kendimize soruyoruz. Geride hayırla, şükranla yad edilecek bir miras bırakmayı istek ediyoruz.

Siyasetin inişli-çıkışlı seyahatinde bugüne kadar pek çok zorlukla, maniyle, haksızlık ve hukuksuzlukla karşılaştık. Vesayetin gölgesinin ülkemizin üzerine karabasan misali çöktüğü 1990’lar Türkiye’sinde büyükşehir belediye başkanlığı yapmış bir kardeşiniz, bir siyasetçi olarak zorluklar karşısında yılmadım.

Yılgınlığa asla kapılmadım. Millete hizmet sevdamızla ortamıza kimsenin girmesine müsaade etmedik. Her vakit söylüyorum, biz laf üstüne laf koyanlardan değil, taş üstüne taş koyanlardan olmanın peşindeyiz.

“Şartlar ne olursa olsun önümüze hangi pürüzler çıkarsa çıksın ülkeye ve millete hizmet gayretinden asla vazgeçmiyoruz”

Vatandaşımızın şöyle samimiyetle söylediği Allah ondan razı olsun duasını her türlü siyasi ve dünyevi hesabın üzerinde görüyoruz. Bizim anlayışımızda ülkesine ve insanına hakikaten hizmet götürmek isteyen ya bir yol bulur ya bir yol açar. Ancak yolda kalanlardan katiyen olmaz. Elbette her kul üzere bizim eksiğimiz, kusurumuz, yanılgımız olabilir.

Tüm samimi çabalarımızla tüm uğraşlarımıza, tüm emeklerimize karşın gerçekleştiremediğimiz konular çıkabiliyor. Fakat kaideler ne olursa olsun önümüze hangi pürüzler çıkarsa çıksın ülkeye ve millete hizmet gayretinden asla vazgeçmiyoruz.

“Türkiye Yüzyılı maksadımız doğrultusunda sabırla yürümeyi sürdürüyoruz”

Zorluklara aldırmadan, sıkıntıları gözümüzde büyütmeden, mazeret arama kolaycılığına kaçmadan Türkiye Yüzyılı maksadımız doğrultusunda sabırla yürümeyi sürdürüyoruz.

Burada bir sefer daha altını çizerek şu hususu söz etmek isterim; Bizim nazarımızda 85 milyon vatandaşımızın tamamı oy tercihlerinden bağımsız olarak eşit halde hizmete ve hürmete layıktır. İktidarlarımızın 21 yılı aşkın periyodunun hiçbir saflasında belediyelerimizi siyasi rengine nazaran ayırmadık.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın