Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘hoca kılıklı sahtekâr’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘hoca kılıklı sahtekâr’ açıklaması

admin admin - - 6 dk okuma süresi
36 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Periyot Aday Din Vazifelileri Mezuniyet vesilesiyle bir ortadayız. Diyanet İşleri Liderimize ve idaresine de bu hoş buluşma için teşekkür ediyorum.

Akademinin kurulmasıyla birlikte Diyanet topluluğumuz meslek öncesi ve sonrasın son derece mücehhez bir yapıya kavuştu. Diyanet Akademisi 2002’de hayata geçirdik. 1976’dan beri hizmet içi eğitim kaidelerinde 3 yıla kadar devam eden ihtisas eğitimleri yasal çerçeveye oturtuldu. Diyanet İşleri’nin tüm eğitimini tek çatıda topladık. Böylelikle verilen din hizmetlerinin eğitimini daha da artıracağız.

Diyanet Akademisi Başkanlığı bünyesinde 8 aylık eğitim süreçlerini muvaffakiyetle tamamlayan 4 bin 537 aday din görevlimizi tebrik ediyorum. Mezunlarımızın 3 bin 120 imam hatip, 1167’si kuran kursu eğitim vazifelisi olarak vazife yapacak. Mevla işlerini kolaylaştırsın. Birebir formda aday din görevlilerimizi en hoş halde yetiştiren hürmet bedel hocalarımıza da buradan milletim ismine teşekkür ediyorum.

Zaman vakit hadisle alay eden, hadisi küçümseyen birtakım kendi bilmezleri daima görüyoruz, ancak görüyorum ki sizler bunlara gereken dersi verecek ve hepimiz Kur’an’a hadise sıkı sıkıya sarılarak, bugün İslam nasıl güçlü formda gelmişse kıyamete de bu türlü gidecektir.

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ikram takdim etti.

“SARSAMADIKLARI KALEYİ İÇERİDEN ÇÖKERTMEK İSTİYORLAR”

Türk demek tıpkı vakitte Müslüman demektir. İslam’ı Türk’ten Türkü de İslam’dan koparan, ayrıştıran anlayışısın bu topraklarla hiçbir illiyeti yoktur. Asırlardır İslam’ın sancaktarı olduk. Lünpen faşistlerin gündeme getirmeye çalıştığı İslamsız Türklük tarifleridir. 1300’lük ulu tarih bu formda yok sayılmaya çalışılıyor. Milletimizi ayakta tutan tarihi ve beşeri kültürel kıymetleri tahrip edilmek isteniyor. Burada gayeleri milletin mayasını bozmak, sarsamadıkları kaleyi içeriden çökertmek istiyorlar.

İnanıp inanmamak elbette bir tercih problemidir. Lakin dinin buyruklarına lisan uzatmak diğer bir mevzudur. Bu ülkenin kimi baroları çıkıp kelime-i tehvip yazılı bayraktan rahatsız oluyor, hatta kabahat durusunda bulunuyor.
Milletimizin evlatlarına kutsal kitabının, inanç pahalarını öğretmesi karşısında bunları adeta afakanlar basıyor. Ülkemizde bilhassa tek parti devriyle başlayan daha sonra vesayet devrinde artan kimliksizleştirme siyasetleri milletimizi millet yapan Türkiye’ye dair hiçbir hayali, tasası olmayan kalbi sömürgeleştirilmiş bir güruh ortaya çıkarmıştır. Bunların ayrıyeten vasfı cehaletinden kaynaklanan kibri, nobranlığıdır.

“CEHALET KARANLIĞINI YIRTIP ATACAĞIZ”

Anadolu insanını diğerinin penceresinden bakarak aşağılamak istediler. Millete ilişkin tüm kadim pahaları gerilik emaresi olarak gördüler. Giydiği kılık kıyafete nazaran insanımızı ayırdılar, ötekileştirdiler. Önyargılarını kırmaya cüret edemedikleri üzere birebir toprağı paylaştıkları toplum kesitleriyle birliği geliştiremediler. Cehaleti bilgiye tercih ettiler. Bu cehalet ulusal bünyemize tehdittir. Cehalet karanlığını yırtıp atacağız.
Türkiye’de sayıları az da olsa kimi etraflarda şeriata yönelik sergilenen pervasızlıkların temelinde cehalet ve bilgisizlik hastalığı vardır. Ülkemizde en azından bir bölümün içinde bulunduğu cehalet karanlığından boğulduğunu görmekten ıstırap duyuyoruz.

Din görevlilerimizin kendilerini mescitlerle ve Kur’an kurslarıyla sınırlamaları düşünülemez. İmam demek tıpkı vakitte içinde yaşadığı halkın lideri ve tıpkı vakitte parmakla gösterilen şahsiyeti demektir.

Buradaki her bir kardeşim güzel biliyor ki ‘hayat boşluk kabul etmez’ Sizin bıraktığınız her boşluk FETÖ terör örgütleri, zehir tacirleri, toplumsal medya terörleri, sapkın ve sapık akımlar tarafından kesinlikle doldurulacaktır. Yakın vakitte bunun örneğine şahsen şahitlik ettik.

“HOCA KILIKLI SAHTEKAR’

Kimi vakit kandırdıkları kimi vakit dağa kaçırdıkları gençleri kendi ülkesine düşman ettiler. PKK belasının ardında cehalet var. DEAŞ’lı canilerin istismar alanı dinimizin kutsal kavramlarıdır. Çağımızın haşhaşisi FETÖ’cüler yıllarca insan devşirmiştir. 15 Temmuz, hoca kılıklı bir sahtekarın ülkemize ne kadar büyük ziyan verebileceğinin en son örneğidir. Bu türlü bir facianın tekrar yaşanmasına müsaade edemeyiz Hiçbir evladımız ihanet şebekesinin eline düşemez. Tek bir evladımızın terör örgütlerinin eline düşmesine müsaade veremeyiz.

Yetişecek kuşaklarla Filistin’in durumuna düşmeyelim. Gazze’nin size gereksinimi var. Avrupa’da büyüyen İslam düşmanlığı, ayrımcılığa uğrayan vatandaşlarımızın sizlere gereksinimi var.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın