Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti Seçim Beyannamesi öncesi açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti Seçim Beyannamesi öncesi açıklamalar

admin admin - - 3 dk okuma süresi
28 0

AK Parti Kongre Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle gerçekleşecek Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’yla açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada 31 Mart vaatlerini açıklayacak.

Bu kapsamda kongre merkezine gelen Erdoğan, beyanname öncesi bina önünde toplanan coşkulu kalabalığa hitap etti.

“Belediyecilik vizyonunu tüm ayrıntılarıyla ortaya koyacağız”

Yaptığı konuşmada ise şu sözleri kullandı:

“Bugün 2 sevinci ve heyecanı birlikte yaşıyoruz. Birazdan 31 Mart seçim beyannamemizi milletimizle paylaşacağız. Burada Türkiye Yüzyılı’nın belediyecilik vizyonunu tüm ayrıntılarıyla ortaya koyacağız. AK Parti Merkez binasının açılışını gerçekleştirmek istedik. AK Parti Genel Merkez Hizmet Binası Söyütözü bölgesinin kıymetli yapılarından biri olmuştur.

İnşa edildiği etrafın beğenilen yapıtlarından biri olacağına inanıyorum. Aslında genişletilmiş programlarımızda yer kahrı yaşıyorduk. Kongre merkezimizin partimize yakışır bir binaya kavuşmuş olduk.”

“Engelli kardeşlerimiz burada hiçbir zorluk yaşamayacak”

Erdoğan’ın konuşmasının devamı şöyle:

Buranın partimizin mimari anlayışını yansıtan bir eser olmasını istedik. Geçmişle günümüz ortasında güçlü bir bağ kurmaktadır. Kongre binamızın bulunduğu etrafla uyumlu olmasına, etrafındaki öbür yapılarla ahenk içinde olmasına hassaslık gösterdik. Giriş çıkışlardan salonlara kadar her alanda manisiz olarak tasarlanmış olmasıdır. Engelli kardeşlerimiz burada hiçbir zorluk yaşamayacak.

“Davamızı daha fazla vatandaşımıza anlatacağız”

Merkezde toplam 1160 kişilik büyük bir kongre salonu bulunuyor. Buna ek olarak 500 kişilik toplantı salonu, eğitim odaları kütüphane yer alıyor. Kongre binamız birebir vakitte ortak akla ve istişareye değer verdiği yeni bir… Bugün bir defa daha tabir etmek istiyorum. Çağdaş geniş kullanışlı binalara asıl kıymetli olan buralara layıkıyla hakkını vermektir. Burada yapacağımız toplantılarla, eğitimlerle, faaliyetlerle kongre merkezimizin hakkını vermeye çalışacağız.

Davamızı daha fazla vatandaşımıza anlatacağız. Parti ortasındaki muhabbeti, birlik ve beraberlik ruhunu daha fazla güçlendireceğiz. Türkiye’nin güçlü ve beşeri entelektüel hazinesinden daha fazla yararlanmaya çalışacağız. Rabbim bizlere buraların değerini bilerek en hoş halde milletimize nasip etmeyi yeğlesin. Bu davaya gönül vermiş tüm kardeşlerimize çalışmaları için şükranlarımızı sunuyorum. 31 Mart seçimlerinde inşallah tekrar sandıklardan gümbür gümbür çıkarak yola devamımızı rabbim nasip etsin.

Kongre merkezi açıldı

Ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte kongre binasının açılışı yapıldı.

Dualarla açılan binanın kurdele kısmı toplu biçimde gerçekleştirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın