Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin verilmiş sadakası varmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin verilmiş sadakası varmış

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Buluşma Programı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başlıkları şöyle:

Milletimiz için, milletle birlikte varız

Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun milletimizle bağlantı halinde olmaya çalışıyoruz. İstişareyi siyaset biçiminin merkezine yerleştirmiş takım olarak toplumumuzun farklı bölümleriyle yakın diyalog içinde olmaya itina gösterdik. Seçim devirlerini halkımızla gönül köprülerimizi güçlendirme vasıtası haline dönüştürmeyi istek ediyoruz. Sokağa, çarşıya, pazara tüm dikkatimizle kulak veriyoruz. Gençlerimizle daha sık bir ortaya geleceğiz. Hanım kardeşlerimizi daha sık dinleyeceğiz. Milletin gündemiyle, siyaset ve hükümetin gündemini birbirine rapt ederek ülkemize hizmet uğraşını sürdüreceğiz. 40 yıllık siyasi hayatımızın en değerli prensibi budur. Milletimiz için varız, milletimizle birlikte varız. Milletimizin olmadığı hiçbir yede biz de olmayız. Milletimizin sevinci memnunluk kaynağımız ise kederi ve tasası da öncelikli problemimizdir. Vatandaşımızın her sorununa tahlil üretmeyi boynumuzun borcu görüyoruz.

Batarya fabrikası güzel olsun

Türkiye’nin verilmiş sadakası varmış

Umut diye açıkladıkları Bay Kemal’e cüzzamlı muamelesi yaptılar

Millete umut diye açıkladıkları Cumhurbaşkanı adayını siyasetten emekli ettiler. Bay Kemal’e cüzzamlı muamelesi yaptılar. Kendi ortalarında paylaşım hengamesine tutuştular. Gün geçmiyor ki milletçe yüzümüzü kızartacak bir skandala, özellikle gençlerimizin siyaset kurumuna yönelik zedeleyen ayak oyununa şahit olmayalım. Hakikaten keder verici günlerden geçiyoruz. Bizim kanaatimize nazaran ortaya saçılanlar buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Turpun büyüğü aslında heybededir. Büsbütün siyaset mühendisliği eseri bir proje olan 6’lı Masa kurgusunun organizatörleri eninde sonunda ortaya çıkacaktır.

Birliğimizin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz

Biz elbette siyasi rakiplerimizin kendilerini bu türlü bir duruma düşürmesini istek etmeyiz. Hele hele toplumumuzun belirli bölümlerinde yayılan karamsarlık dalgasını demokrasimiz ismine ürkütücü buluyoruz. Muvafık yahut muhalif fark etmeksizin siyaset kurumunun ana vazifesi topluma umut aşılamaktır. Biz bu türlü bir tablonun oluşmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Kendini muhalif olarak vatandaşımızı da kucaklayarak, onların da sesine kulak vererek ulusal birlik ve beraberliğin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz.

Kritik seçimde bize inancınızı gösterdiniz

Rabbim dayanışmamızı ve muhabbetimizi daim etsin diyorum. Bizde koltuklar, makamlar, payeler, unvanlar maksat değil; milletimize en hoş, başarılı halde hizmet etmek için araçtır. Biz buralara birileri üzere siyasi meslek gayesiyle çıkmadık. Probleme bu zaviyeden bakanlarda kırgınlık, küskünlük olmaz. Rehavete asla ve asla kapılmaz. Ülkeye hizmet çabasını devam ettirmek lakin bu halde mümkündür. Siz bize dayanak olarak çok kritik seçmide bize olan inancınızı gösterdiniz.

Hemşehrilerini yüz üstü bırakan belediye liderleri olmaz

Bugüne kadar nasıl emanetinize sahip çıktıysak inşallah bundan sonra da emanetinizi namusumuz bilip asla yere düşürmeyeceğiz. Bursa’ya son 21 yılda yaptığımız yatırımları en güzel siz biliyorsunuz. Muhalefetin iradesindeki belediyeler ile Cumhur İttifakı’nın idaresindeki belediyeler ortasındaki fark gece ile gündüz ortasındaki fark üzeredir. Bizde yarı vakitli belediye başkanlığı olmaz. Hemşehrilerini yüz üstü bırakan belediye liderleri olmaz. Bizde seçmenini yalnızca seçimden seçime hatırlayan belediye lideri olmaz. Bugün Bursa’da AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın hizmet ve eser siyasetini devam ettirecek belediye lideri adaylarımızı sizlerin takdirine sunduk. Her biri kendi alanında ehil ve ehil isimlerden oluşan hakikaten güçlü bir takım kurduk.

Bursa, bu seçimde de tarih yazacak

Bugüne kadar bizim mahçup etmeyen 31 Mart seçimlerde bir kere daha inanıyorum ki tarih yazacaktır. İnşallah sizlerin takviyesiyle iktidarla belediyeler elele verip kentimizi gayeleriyle ulaştırmaya devam edeceğiz. Rabbim yolumuzu açık etsin diyorum. Bir sefer daha soframızı teşrifleriniz için sizlere teşekkür ediyorum, sevgi ve hürmetlerimi sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum, kalın sağlıcakla.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın