Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Ankara ve diğer illerdeki adaylar pazar günü açıklanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Ankara ve diğer illerdeki adaylar pazar günü açıklanacak

admin admin - - 4 dk okuma süresi
17 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar’da bulunan Hz. Ali Camii’nde cuma namazını kıldı.

Beraberindeki AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lider Adayı Murat Kurum ve AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ile kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündeme ait sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birinci olarak, lokal seçimlere ait aday belirleme çalışmaları soruldu.

“Pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan vilayetlerin açıklamasını yapacağız”

Erdoğan, pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan vilayetler için belirlenen belediye lider adaylarının kamuoyuna duyurulacağını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bahisle ilgili, “Bazı büyükşehirlerde vilayetlerin açıklamalarını yaptık. Artık bu hafta da büyük ihtimalle pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan vilayetlerin açıklamasını yapacağız. Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor ve pazara yetiştirmeye uğraş ediyoruz. Pazar günü Ankara merkezli olarak büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu’nda toplantımızı yapacağız.” dedi.

“Manisa ve Mersin’de büyükşehir olarak MHP çalışmalarını sürdürüyor”

Cumhur İttifakı’nın öbür ortağı Genel Lideri Devlet Bahçeli ile ilgili lokal seçim çalışmalarının yapıldığını da kelamlarına ekleyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Devlet Bey’le çalışmamızı yaptık. Manisa ve Mersin’de büyükşehir olarak MHP çalışmalarını sürdürüyor ve onlar da bu çalışmalarda çok güçlü formda gerek büyükşehir adayı gerek ilçeler üzerindeki çalışmalarını birlikte arkadaşlarımızla yürütüyorlar.”

“Husilerin gerek ABD gerek İngiltere’ye karşı çok başarılı savunmalar yaptığını farklı kanallardan alıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başka sözleri şu halde:

Orantılı bir aksiyon kelam konusu değil. Bu yapılanların hepsi orantısız güç kullanımı. Bunu şu anda ABD, İsrail ve Filistin’de de yapmakta. İran bütün bunlar karşısında kendini nasıl korur, ona bakmakta. İngiltere esasen daima ABD ile adım atmıştı. Kızıldeniz’i kan gölüne çevirme içindeler. Yemen, Husilerle şu anda bütün güçlerini kullanarak bölgede ister ABD olsun ister İngiltere olsun, onlara gereken karşılığı vereceğini söylüyor. Şu anda çok değişik kanallardan değişik haberler alıyoruz. Husilerin gerek ABD gerek İngiltere’ye karşı çok başarılı savunmalar yaptığını farklı kanallardan alıyoruz.

“Herzog da Netanyahu’ya benzemeye başladı”

Belgelerle İsrail orada mahkum olacaktır. Lahey Adalet Divanı’nın adaletine inanıyoruz. İsrail bugün kendini savunuyor. Savunmadan falan bahsediyor. İsrail burada taarruzla bir kere açık hava hapishanesi olan Filistin’e karşı ayın 7’sinden itibaren bölgeyi kan gölüne çevirdi. Herzog da Netanyahu’ya benzemeye başladı. Tayyip Erdoğan’ı kelamlı akınlarla bitiremezler. Biz mazlumun yanındayız, onlar zalimliklerinin gereğini yapıyorlar. Hiçbir vakit mazlumlar kaybetmedi, daima zalimler kaybetti.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın