Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin sembolü olacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin sembolü olacaktır

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1 0

Türkiye mahallî seçimlere hazırlanıyor…

AK Parti’nin Eskişehir’deki ilçe belediye lider adaylarının tanıtımı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Anıl Gür Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı’nda adaylarını açıkladı.

Burada partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, lokal seçimler için vatandaşların dayanağını istedi.

“31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacaktır” vurgusu yaptı.

“İstismar siyasetinin artık sonuna gelinmiştir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan mahallî seçimlere ait şunları kaydetti:

Eskişehir’in 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağından kuşku duymuyorum. Ülkemize ve kentlerimize vakit kaybettiren gösteri, ajans, milletin ortak kaygılarının istismar siyasetinin artık sonuna gelinmiştir. Milletin ortak kıymetlerinin istismarı siyasetinin artık sonuna gelinmiştir. 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacaktır. Şu Eskişehir’e süratli treni kim getirdi? Yollarıyla ilgili atılan adımlarda kimin imzası var? Bütün yollar kimle inşa edildi? AK Parti…

“Türkiye’nin üzerindeki tüm oyunları bozduk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

18. sefer bir defa daha milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Maksadımız yeniden sandıktan birinci çıkmaktır. Dünya ve bölgemizde öylesine kritik gelişmeler yaşanıyor ki, kentlerimizin kaybedecek tek bir günü bile yoktur. Kaybettiğimiz her anın yalnızca kendimize değil asıl evlatlarımızın geleceğine yüklenen devasa maliyetleri olacağını biliyoruz. Gerisi arkasına yaşadığımız darbelerle ülkeye bu berbatlığı yaptılar. Toplumsal tansiyon ve ekonomik kriz döngüleriyle bu berbatlığı yaptılar. Terör örgütleriyle hudutlarımız boyunca bizi rahatsız ederek bu berbatlığı yaptılar. Hükümete geldiğimiz günden beri kalkınma atılımlarıyla işte bu hain tuzaklarla çaba ettik. Son 10 yılda yaşadıklarımızdan bir tanesi öbür ülkenin başına gelse emin olun yerle yeksan olmuştu. Türkiye’nin üzerindeki tüm oyunları bozduk.

CHP’ye tepki

CHP’nin kentlerimizi geleceğe hazırlamak üzere bir kederi yok. Güya değişim diye gelen CHP’nin yeni genel lideri ışık süratiyle tek parti faşizminin kendinden öbür fikri olmayan bir zihniyete büründü. Eski genel lideri derseniz o da kendini gündemde tutmak için yarısı palavra yarısı yanlış fakat tamamı cehalet dolu sözlerle bize sataşmaya çalışıyor. Biz nelerle uğraşıyoruz onlar küçük hırslarla siyaset oyunları oynuyorlar. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin, kavgalarının içinde boğulup gitsinler biz eser siyasetiyle milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz.

“Türkiye, kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni periyoda hazırlıklı giriyor”

Eğitimde, sıhhatte, endüstride, teknolojide, tarımda, kültür sanatta, etrafta ve öteki alanlarda kazandırdığımız eser ve hizmetleri Eskişehir yakından biliyor. 31 Mart’tan itibaren belediyecilikteki adımlarımızı da burada başlatacağız. Gözü de gönlü de aklı da öteki yerlerde olanların kentlerimize verecek hizmetleri olmadığını daima birlikte gördük ve yaşadık. Türkiye Yüzyılı vizyonu bir ülkenin bedeliyeleri lakin bu vasıftaki liderlerle yürütülebilir. Daima belediye liderlerimizin yanında yer alacağız. Türkiye, kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni periyoda hazırlıklı giriyor. Siyasi,ekonomik ve askeri olarak artık kendi kararlarını verme adımlarına kavuşan bir ülkeyiz. Bize düşen bu gücün yanlışsız istikamete kavuşmasını sağlamaktır. Ülkemize yarar sağlamayacak, refahı bekletilerine katkı vermeyecek hiçbir hengamenin içinde olmadık, olmayacağız. Hedefimiz bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir.

“21 yılda dost düşman herkese gösterdik”

Dün 2023 gayeleri demiştik, bugün Türkiye Yüzyılı diyoruz. Bizden sonraki kuşak ise milletimizi çok daha ileriye taşıyacaktır. Bu milletin ayağına prangalar vurulmadığında neler yapabileceğini geçtiğimiz 21 yılda dost düşman herkese gösterdik. Önümüzdeki asrı Türk asrı yapmanın kararlılığı ve uğraşıyla bu vizyona sarılıyoruz. Eskişehir’i de bu seyahatin lokomotif vilayetlerinden birisi olarak kabul ediyor ve buna hazırlamak istiyoruz. Bugünkü buluşmamız tarihe bu türlü geçerek, evlatlarımıza büyük bir miras bırakarak değer kazanacaktır.

Ayrıntılar geliyor…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın