Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz

admin admin - - 6 dk okuma süresi
4 0

Hastanenin 628 bin metrekareyi bulan kapalı alanı yüksek yatak kapasitesi, ağır bakımları, ameliyathaneleri, kapalı-açık otopark ve öteki üniteleriyle İzmir’e yakışır bir eser olduğunu söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

Laf değil, icraat… Bu dev hastanenin altyapısı, buranın yollarıyla alakalı, ‘acaba yollarını kim yaptı? diye de sorarsınız değil mi? Kimin yapması lazım? Büyükşehir Belediyesinin yapması lazım. Pekala Büyükşehir Belediyesi buranın altyapı olarak yollarını yaptı mı? Hayır… Sağ olsun Ulaştırma Bakanlığımız devreye girdi. Şu birinci etabı hallettik fakat yetmez. İnşallah ikinci etabını da yeniden Ulaştırma Bakanlığımız en hoş biçimiyle yapacak ve hastanemize ulaşım daha da kolaylaşacak. Zira hastane yapınca ulaşım koşul.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK SIHHAT KOMPLEKSLERİNDEN BİRİ”

Hastaneye süratli, emniyetli ve konforlu bir erişim için inşa ettikleri 4 kilometre uzunluğundaki irtibat yolunu ve kavşağını da hizmete açtıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

İzmir Kent Hastanesi yalnızca ülkemizin değil dünyanın en büyük, en yüksek kapasiteli, en çağdaş sıhhat komplekslerinden biridir. Bünyesinde 6 farklı hastaneyi barındıran bu harika yatırım, bizim eser ve hizmet siyasetimizin kıymetli bir nişanesidir. Artık seçimlere gidiyoruz. Bu seçimlerle birlikte inanıyorum ki hoş İzmir’imizin hoş insanları burada Hamza Dağ kardeşimizi büyükşehirin başına getirecek ve böylelikle altyapı noktasında da İzmir’imizin bu sıkıntıları sona erecektir. Daha evvel Manisa-İzmir ortasında Sabuncu Beli Tüneli’ni yaptık. Tıpkı halde tekrar kıyıda birçok yolu yaptık, Konak Tüneli’ni yaptık.

Gelecek devirde gerek merkezi idare gerek büyükşehir belediyesi olarak el ele vererek bütün altyapı meselelerini ortadan kaldıracaklarını belirten Erdoğan, alandakilere, “Bunun için de alışılmış 31 Mart’a kadar ağır bir biçimde çalışmaya var mıyız? Buna hazır mıyız?” diye sordu.

Alandakilerin, “Evet” karşılığı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah sizlerden razı olsun. Zira hoş İzmir’imize yakışanı yapmamız lazım. Şu projenin, ülkenin ortak bedellerinin, milletin sembol isimlerinin ardına gizlenerek hiçbir eser ve hizmet üretmeden yıllarca kentin sırtına yük olanlara ibret teşkil etmesini diliyoruz” diye konuştu.

AK Parti’nin 2002’de vazifeye geldiğinde millete bir kelam verdiğini hatırlatan Erdoğan, “Demiştik ki ülkemizi eğitim, sıhhat, adalet, güvenlik üzerinde yükselteceğiz. Daha sonra buna ulaşımdan güce, spordan toplumsal dayanaklara, pek çok başlığı ekledik. Bugün 21 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda milletimize verdiğimiz kelamları yerine getirmiş olmanın bahtiyarlığı içindeyiz.” tabirini kullandı.

SAĞLIK ALANINA ATAMA MÜJDESİ

Eğitim alanında okulların neredeyse tamamını yine inşa ettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin en güzel formda yetişmesini sağlamak için 800 bin yeni öğretmen atadıklarını ayrıyeten üniversite tahsilini herkes için hak haline getirdiklerini vurguladı.

“Darbecilerin yıktığı mesleksel eğitim sistemini tekrar ayağa kaldırdık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Sağlık dedik, kentlerimizin tamamını binalarıyla, donanımıyla, teçhizatıyla, ambulansıyla en çağdaş sıhhat hizmetlerine kavuşturduk. İzmir’de olduğu üzere pek çok yerde faaliyete geçen kent hastaneleriyle sıhhat hizmetlerini dünya standartlarının üstünde bir düzeye taşıdık. Yaklaşık 310 bini hekim olmak üzere 1,5 milyona yakın sıhhat çalışanıyla bu alandaki insan kaynağımızı güçlendirdik. Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sıhhat çalışanı daha alıyoruz. Ülke genelinde 2,5 milyon bireye meskende sıhhat hizmeti vererek hizmeti insanımızın ayağına götürdük.

Güvenlik dedik, terör örgütlerinin başını ezerek insanlarımızın huzur içinde hayatını sürdürmesini sağladık. Sonlarımızın güvenliğini artırarak, terörü kaynağında kurutma stratejisine geçtik. Askeriyle, polisiyle, jandarmasıyla, istihbaratıyla Türkiye’yi dünyanın en problemli bölgesinin en inançlı ülkesi haline getirdik. Bitmedi, adalet dedik, yargı teşkilatımızı binasından işçisine kadar baştan aşağı milletimize en âlâ hizmeti vereceği altyapıya kavuşturduk. Geçmişte vesayetin daha sonra FETÖ’nün güdümünde prestij kaybeden adalet sistemimizi, ismine karar verdiği milletimizin buyruğuna amade kıldık. Yargılama müddetlerini kısaltacak önlemleri alarak adaletin süratle tesisine yer hazırladık.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın