Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Çinli teknoloji firması TCL, Türkiye pazarına resmen giriş yaptı

Çinli teknoloji firması TCL, Türkiye pazarına resmen giriş yaptı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
20 0

TCL Electronics, resmi ofisinin açılışını gerçekleştirerek Türkiye pazarında resmi olarak faaliyete başladığını düzenlediği basın toplantısında duyurdu.

Toplantıya, TCL Electronics Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Sunny Yang, TCL Electronics Türkiye Genel Müdürü Timo Xu ve Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya da katıldı.

TCL Electronics Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Yang, burada yaptığı konuşmada, tüketici elektroniği ve mesken aletleri bölümündeki global muvaffakiyetlerinin Türkiye gayeleri için de bir gösterge olduğunun altını çizdi.

İnovasyon odaklı bakış açısına dikkati çeken Yang, şu sözleri kullandı:

“Büyük ekran pazarında hem 98 inç kategorisinde global pazar başkanı hem de dünya çapında pazara öncülük eden Google TV markası olmayı başardık. 2024 özelindeki yaklaşımımızı ise ‘Daha Büyük, Daha Güzel ve Ötesi’ olarak açıklayabiliriz. TCL olarak yalnızca eser yelpazemizi genişletmekle kalmıyoruz, her geçen gün eser kalitemizi artırıyor ve erişim alanımızı da genişletiyoruz. Türkiye pazarına, yenilikçiliğe ve her meskende mükemmeliyetçi teknolojiye ilham verme vizyonumuzla adım atıyoruz.”

TCL Electronics Türkiye Genel Müdürü Timo Xu da Türkiye pazarına yönelik gayelerini ve stratejilerini anlattı.

Türkiye amaçlarının, önder teknoloji markası olma istikametindeki global vizyonunu temel alarak, 2028 yılında Türkiye TV pazarında başkan pozisyona gelmek olduğunu bildiren Xu, “Teknoloji ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de de değerli muvaffakiyetler elde etmeye devam edeceğimize inanıyorum. Türkiye ofisimizin açılışıyla, bu ülkedeki yenilikçi ve birinci sınıf eserler sunma taahhüdümüzü pekiştirerek seyahatimizde yeni bir sayfa açıyoruz. Bugüne kadar Bilkom ile sürdürdüğümüz değerli iş iştiraki ile pazarda kıymetli bir yer elde etmiştik. Bu başarıyı yeni devirde de üzerine koyarak devam ettirmek istiyoruz.” biçiminde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN TCL İÇİN BİR ÜRETİM MERKEZİ OLMASI KONUSUNDA DEĞERLİ ADIMLAR ATTIK”

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya ise dört yıl evvel TCL Electronics ile başlayan işbirliklerinin üç temel vaadi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“TCL’nin Türkiye’de pazara sunduğumuz eserleri Türkiye’de üretmek ve bu eserlerin yerlilik oranını artırmak. Dünyada satılan standartlarda, tıpkı donanım özellikleriyle bu üretimi yapmak ve Türk tüketicisinin dünya ile birebir teknolojiyi deneyimlemesini sağlamak. Bugün bu taahhütleri yerine getirdik. Son taahhüdümüz olan Türkiye’nin TCL için bir üretim merkezi olması konusunda değerli adımlar attık. Kısa müddet evvel Kıbrıs ile başlayan süreç, yakında bölge ülkelerine gerçek genişleyecek. Birinci sefer üretici-dağıtıcı olarak yer aldığımız TV kategorisinde, TCL ile hayli kıymetli işlere imza attık, 200 binden fazla haneye ulaşarak TCL’nin Türkiye’deki seyahatine öncülük ettik. Bu bedelli küresel markaya, Türkiye seyahatinde muvaffakiyetler diliyorum.”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın