Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. CHP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Emrah Şahan: Onlar Toprağa Bakınca Arsa Görür

CHP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Emrah Şahan: Onlar Toprağa Bakınca Arsa Görür

admin admin - - 5 dk okuma süresi
2 0

Şişli’nin gelecek için bir planı var” maksadıyla yola çıkan Şahan, CHP Şişli İlçe Başkanlığı’nda partililer tarafından coşkulu bir formda karşılandı. Şahan, “Kentsel dönüşüm deyince aklına yalnızca beton ve para gelenlerden olmayacağız. Onlar, toprağa bakınca arsa görür. Cumhuriyetin evlatları, yani bizler, Cumhuriyet Halk Partililer; vatan toprağını, yurttaşın hakkı olarak görür.” dedi.

CHP Parti Meclisi’nin dün aldığı kararla Şişli’den adaylığı mutlaklaşan Resul Emrah Şahan, bugün birinci iş olarak partisinin Mecidiyeköy’deki İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Kalabalık partili bir küme tarafından alkışlarla ve meşalelerle karşılanan Şahan’a ilgi büyük oldu.

Karşılamada başta CHP Şişli İlçe Lideri Tamer Özcanlı olmak üzere İlçe Bayan Kolları Lideri Canan Şahin, Gençlik Kolları Lideri Recai Kılıç ve ilçe yöneticileri hazır bulundu.

Cadde’ye taşan onlarca partiliyle tokalaşan Şahan, tek tek yakından ilgilendi. Aktiflikte “Emrah Liderim tam yol ileri”, “Şişli’ye Emrah Başkan”, “İstanbul’un kalbi Şişli’de atacak” “Şişli’nin gelecek için bir planı var” “Gençliğimiz var”, yazılı dövizler dikkat çekti.

“ŞİŞLİ BANA ÇOK ŞEY KATTI”

Burada partililere yönelik bir konuşma yapan Şahan, hayatanın büyük bir kısmını geçirdiği Şişli’nin kendisi ve ailesi açısından ehemmiyetine vurgu yaparak, “Şişli bana çok şey kattı” dedi.

“EKREM LİDERİMİZ VE MUAMMER LİDERİMİZ İLE ÇOK KIYMETLİ İŞLER BAŞARDIK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan İstanbul Planlama Ajansı (İPA) ve Şişli Belediye Lider Yardımcılığı vazifelerinde bulunduğu mühlet boyunca büyük bir değişimin öncüsü olduklarını kaydeden Şahan, “2019 yılında İstanbul’un, Şişli’nin yazgısını değiştirecek çok hoş bir muvaffakiyet öyküsünün modülü olduk. 16 milyon İstanbullu’nun hayatını güzelleştirecek projeler ürettik. Gecemizi gündümüze katarak, ortak akılla çalıştık. İstanbul’da Ekrem liderimiz, Şişli’de Muammer Liderimizle çok kıymetli ve hoş işler başardık. 5 yıldır bu ilçede ve İstanbul’da demokrasi gayreti verdik. Artık Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz 2024’te bu demokrasi gayretiyle ilçemizde bir bayrak değişi gerçekleşecek” sözlerini kullandı.

“ONLAR, TOPRAĞA BAKINCA ARSA GÖRÜR”

Konuşması sık sık “Durma ilerle gençlik seninle” sloganlarıyla kesilen Resul Emrah Şahan, maksatları hakkında şunları söyledi: “Başkanımız Ekrem İmamoğlu öncülüğünde 16 milyon İstanbullu için nasıl gayret ettiysek, artık de ‘Tam yol ileri’ diyerek Şişli’den bu gayrete örgütümüzle birlikte takviye vereceğiz. Şişli’de de İstanbul’da da her birimize bu manada büyük sorumluluk düşüyor.

Bu kentin güçlenmeye, adalete gereksinimi var. Odağımızda ‘insan’ olacak. Onurlu bir hayat için var gücümüzle çalışacağız.

Farklılıklarımızın bize kattığı zenginlikle; birlikteliğimizi, kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Dünyadaki akranlarıyla eş kaidelere kavuşturup gençlerimizi destekleyeceğiz. Şişlili bayanların rahatça gezdikleri, inançlı sokakları olan bir Şişli yaratacağız. Elbette itimatla yaşamak için konutlarımızı de güçlendireceğiz. Kentsel dönüşüm deyince aklına yalnızca beton ve para gelenlerden olmayacağız. Onlar, toprağa bakınca arsa görür. Cumhuriyetin evlatları, yani bizler, Cumhuriyet Halk Partililer; vatan toprağını, yurttaşın hakkı olarak görür.” Partililerden 31 Mart’taki lokal seçimlerde Şişli ve İstanbul için tarih yazmalarını isteyen Şahan, “Küskünlük yaratmayacağız. Kimseyi gerimizde bırakmayacağız. Konutunda, işinde, sokakta her bir beşere dokunup, kaygısını dinleyeceğiz. Şişli’de girilmedik bir sokak kalmayacak. Daima birlikte Şişli’yi İstanbul’un kalbi yapmak için çaba edeceğiz.” biçiminde konuştu. İlçe Lideri Tamer Özcanlı da adaylığı için Resul Emrah Şahan’ı tebrik ederek, “Genç ve liyakatli bir aday. Yolumuz uzun” sözlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın