Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. CHP’de İzmir krizi: Partililer açıklanan adayları protesto etti

CHP’de İzmir krizi: Partililer açıklanan adayları protesto etti

admin admin - - 3 dk okuma süresi
33 0

31 Mart’ta yapılacak lokal seçimlere sayılı günler kala CHP’nin İzmir’deki büyükşehir ve ilçe belediye lider adayları belirlendi.

Buna nazaran Özgür Özel idaresindeki CHP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut lider Tunç Soyer’in yerine Karşıyaka Belediye Lideri Cemil Tugay’ı aday gösterme kararı aldı.

İsimlerin netleşmesinin akabinde Tunç Soyer destekçileri alınan kararı protesto etti.

İzmir’de aday Cemil Tugay oldu: Tunç Soyer destekçileri isyan etti

Soyer’e takviye açıklaması İzmirliler, Konak’taki İzmir Büyükşehir Belediyesi Egemenlik binası önünde başlattığı nöbeti, Genel Merkezi’nin kararı sonrası da sürdürdü.

Nöbette sık sık “Direne direne kazanacağız”, “Hak, hukuk, adalet”, “İzmir Tunç’tur, Tunç kalacak”, “Dik dur eğilme, İzmir seninle” sloganları atıldı.

Nöbette konuşan Muhtarlar Derneği Lideri Sedat Şahin, CHP Genel Merkezi’ne seslenerek, “Biz bugün, İzmir’de ne kadar güçlü olduğumuzu, ne kadar cefakar, fedakar olduğumuzu bir kez daha göstermiş oluyoruz. Tunç Başkan’ın muhtarlara, STK’lara ne kadar paha verdiğini gördük, şahit olduk. Bizim bu saatte burada bulunmamızın sebebi… Biz tek bir yere bağıracağız, Ankara’ya söylüyoruz; Tunç Başkan’ın hakkının verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Bir protesto da Çiğli’de: İthal aday istemiyoruz

İzmir’de bir yanda Tunç Soyer destekçileri isyandayken öteki yanda Çiğli’de emsal bir durum yaşandı.

CHP’nin Çiğli adayının Malatyalılar Derneği Lideri Uygar Yıldırım olması üzerine partililer, CHP Çiğli İlçe binası önünde toplanarak protesto gerçekleştirdi.

İlçe başkanlığı önünde toplanan partililer ‘Ankara sabrımızı taşırma – ithal aday istemiyoruz’ sloganları attı.

“Biz burada yüzlerce insan seni tanımıyoruz, muhtar ve esnaf seni tanımıyor”

Grup ismine açıklama yapan Baransel Güler, Çiğli’de yıllardır CHP’nin iktidar olduğunu belirterek Parti Meclisi’nin adaylık kararına reaksiyon gösterdi.

Yanlıştan dönülmesini istediklerini söyleyen Güler, “Tercihinizi değiştirin. Bu CHP’ye gönül vermiş onlarca insanın isteğidir. Az evvel ismi geçtiği sav edilen Uygar Yıldırım beni aradı, kendisine şunu söyledim, biz burada yüzlerce insan seni tanımıyoruz. Muhtar, esnaf tanımıyor. Bu parti gençlerin önünü açacak fakat Çiğli’de kimsenin tanımadığı bir genç için değil. CHP’nin karşısına AK Parti önemli bir aday çıkardı, büyük kan kaybı var. Bizim aile içi hengameden çıkıp aile içi barışa dönmemizin vaktidir.” tabirlerini kullandı.


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın