Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. CHP Lideri Özel: Bizim yolumuz Türkiye ittifakını kurmaktır

CHP Lideri Özel: Bizim yolumuz Türkiye ittifakını kurmaktır

admin admin - - 6 dk okuma süresi
29 0

CHP Genel Lideri Özgür Özel, Eskişehir Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’in kentin her santimetresine ayak bastığını, emek verdiğini, çiftçisine, işçisine, gencine, emeklisine sahip çıktığını söyledi.

Büyükerşen’in jübilesine tanıklık ettiklerini belirten Özel, “Bu cins vedalar çok güçtür. ‘Sonra ne olacak?’ denilir. Bayan adaylar istiyoruz. Genç adaylar istiyoruz. Partimiz, belediyelerimiz, meclisimiz çok daha fazla gençle, bayanla siyaset yaptığımız arkadaşlarımızla dolsun istiyoruz.” tabirini kullandı.

CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider adayı Ayşe Ünlüce’ye muvaffakiyetler dileyen Özel, Eskişehir’de hizmetleri daha ileriye götürebilmek için bundan sonraki süreçte daima birlikte olacaklarını lisana getirdi.

BÜYÜKERŞEN KONUTUNDA OTURUP EMEKLİLİK YAŞAMAYACAK

Büyükerşen’in konutunda oturup emeklilik yaşamayacağını anlatan Özel, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yılmaz Büyükerşen’in bir eli Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde, bir eli Türkiye’deki Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin üzerinde olacak. Buradan ilan ediyorum. Birinci toplantıları 31 Ocak günü Ankara’da. Bütün büyükşehir belediyelerimizin temsilcilerinin, adaylarının ve yöneticilerinin olduğu bir çalıştay var. O çalıştay, lokal seçim sürecinin kıymetlendirme çalıştayı. O çalıştayın açılışında ve başında olacak. Bundan sonra Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’deki tüm Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hizmetlerinin, yapılan güzel hizmetlerinin ortaklaştırılması, düzgün projelerin öteki belediyelerde de uygulanması, hizmetlerin standardizasyonu ve geliştirilmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisinin oluşturduğu yeni heyetin genel koordinatörüdür. Eskişehir’deki yeni aldığımız belediyelere ve vazifeye devam ettiğimiz belediyelere bu başarıyı taşımak, hangisi bir şeyi âlâ yapıyorsa öbürüne de taşımak ve bütün Türkiye’de hizmetlerin tek elden farklı farklı kartlar değil tek bir ‘Halk kart’ın oluşturulması, kartların tüm kentlerde geçmesi, en uygun hizmetin tüm belediyelerimizde eşit, ayrımsız olarak sunulması için Yılmaz Büyükerşen hocalığa devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partili liderlerin belediyecilik hocasıdır.”

Özel, daima birlikte çıktıkları bu yolda bir arada ilerleyeceklerini söz ederek, “Eskişehir, 1999’da nasıl resmen ittifaksız fakat özünde büyük bir ittifakla başardıysa, nasıl Yılmaz Hoca bütün pak ve düzgün insanlardan, Atatürk milliyetçilerinden, Türk milliyetçilerinden, devrimcilerden de muhafazakarlardan da birebir anda kendi pak, çalışkan kişiliğiyle oy alarak Eskişehir ittifakını kurduysa, 31 Mart’ta kazanacak ittifakın ismi Türkiye ittifakıdır. Daima birlikte başaracağız.” diye konuştu.

BÜTÜN MUHALEFETE BARIŞ İLAN ETTİK

İşlerinin muhalefetle arbede etmek olmadığını vurgulayan Özel, kendilerine savaş açanlar olduğunu lakin bütün muhalefete barış ilan ettiğini belirtti.

Kendilerine çelme takanlar olduğunu kaydeden Özel, “Dönüp ellerini sıkıyoruz, yola devam ediyoruz. Bize kumpas kuranlar oluyor. Görüyoruz lakin meşgul olmuyoruz. Bizim yolumuz Cumhuriyet Halk Partisine ve Cumhuriyet’e, Atatürk’ün babaevine kurulan her türlü tuzak ve kumpasa karşı Türkiye ittifakını kurmaktır. Buna inanıyoruz. Biz bu ülkeye güveniyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

YÖNETTİĞİMİZ KENTLERİ ÂLÂ YÖNETİYORUZ

CHP’li liderler tarafından yönetilen kentlerden örnekler veren Özel, şunları lisana getirdi:

“Biz yönettiğimiz kentleri uygun yönetiyoruz. Bundan sonrası için Anadolu’nun dört bir yanındaki vatandaşlarımıza aklında CHP’li belediyeye gitmek, göç etmek, oralarda yaşamak isteyenlere şunu söyleyebilirim; Karşıyaka’da, Beşiktaş’ta, Yenişehir’de ya da Nilüfer’de, Eskişehir’de, Tepebaşı’nda, Odunpazarı’nda hepinizi birden ağırlamamız mümkün değil lakin sizin 31 Mart günü vereceğiniz oylarla kentinizi bir Eskişehir, Karşıyaka, Beşiktaş, Bodrum, Marmaris yapmak hepinizin elinde. 31 Mart’ta oyu verin, bu hoş belediyeciliği sizin memleketinize getirelim. Bundan sonraki süreç hepimiz için çokça koşturacağımız, çalışacağımız, birlikte başaracağımız ve Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında önümüze yeni bir yol açacağımız, yolun sonunda onun partisini, Atatürk’ün, Gazi’nin partisini ikinci yüzyıldaki birinci seçimlerde iktidar yapacağımız bir yolda koşuyoruz. Bu seyahate var mısınız? O vakit Eskişehir’den başlayarak mahallî seçimlerden başlayarak daima birlikte evvel Eskişehir’i sonra Türkiye’yi ayağa kaldırıyoruz. Kalkın ayağa ve kazanın bu seçimleri. Size, bu örgüte, Eskişehir’e güveniyorum. Ayağa kalkın ve bu seçimleri kazanın. 31 Mart’taki büyük zafere siz ulaşacaksınız.”

JÜBİLE YAPAN LİDER OLARAK TARİHE GEÇECEĞİM

Yılmaz Büyükerşen ise “jübile” denilince birçoklarının aklına sanatçı ya da futbolcuların geldiğini söz ederek, “Galiba ben de bu türlü bir jübileyle artist olmadığım için artistler üzere değil. Futbolcu olmadığım için de futbolcular üzere değil ancak onlar nasıl kendi tarihlerine, jübilelerle geçtilerse ben de tarihe, Eskişehir tarihine jübilesi yapılan bir büyükşehir belediye lideri olarak geçeceğim için de ayrıyeten kendimi keyifli hissediyorum. Bu kenti çok seviyorum. Sizleri çok seviyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun.” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın