Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. CHP Genel Başkanı Özel: Her siyasi görüşten destek bekliyoruz

CHP Genel Başkanı Özel: Her siyasi görüşten destek bekliyoruz

admin admin - - 6 dk okuma süresi
20 0

Özel, Ankara Büyükşehir Belediyesince (ABB) Atatürk Spor ve Stant Sarayı’nda düzenlenen “5 Yılın Projeleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.

ABB Lideri Mansur Yavaş’ın, vazifesi boyunca hayata geçirdiği hizmet ve yapıtlara ait yaptığı sunumun akabinde konuşan Özel, Yavaş’ın Ankara’ya canla başla hizmet ettiğini ve vatandaşlara maddi, manevi dayanak olduğunu söyledi.

Özel, Yavaş’ın toplumsal belediyecilik anlayışıyla Ankara’da yaşayan tüm vatandaşlara hizmet ettiğini ve bu nedenle başkentlilerin takdirini kazandığını belirtti.

Yavaş’a takviye veren tüm Ankaralılara ve belediye meclis üyelerine teşekkür eden Özel, şöyle devam etti:

“Ancak gördük ki çok daha fazlasını yapabilecekken atılmayan imzalarla, kalkmayan ellerle onun elini kolunu bağlamaya çalışıyorlar. Asla mazeret ileri sürmüyor, asla ‘yapamıyorum, edemiyorum’ demiyor. Ankaralılara şunu söylüyor, ‘Bu kadar engellemeyle bunları yaptık, bizim elimizi kolumuzu çözün, bize Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde çoğunluğu verin’ diyor. Sizden bunu istiyoruz Ankaralılar.”

“31 MART’TA HER SİYASİ GÖRÜŞTEN TAKVİYE BEKLİYORUZ”

Seçime ait yapılan anket çalışmalarında Yavaş için olumlu sonuçlar ortaya çıktığını belirten Özel, daha fazla hizmet sunulabilmesi için ise Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde çoğunluğa muhtaçlık duyulduğunu vurguladı.

Özel, “AK Partili, MHP’li olabilirsiniz lakin bu dürüst ve çalışkan insanı, çalışkan takımını desteklerseniz çok daha hoş hizmetler sizin olacak. 31 Mart’ta her siyasi görüşten Ankaralıdan, Mansur lidere ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin lider adaylarına, belediye meclis listelerine takviye bekliyoruz. Bu takviyesi istiyoruz.” diye konuştu.

Yavaş’ın sarsıntı bölgesindeki çalışmalarıyla da Türkiye’ye örnek olduğunu lisana getiren Özel, “O, 5 yıl boyunca koşarken bazen yanında koşan, bazen koşması için onun gerisinde duran değerli eşine çok teşekkür ediyoruz. Mansur Yavaş’ı, takımını bütün Ankaralılara emanet ediyorum. İyi olsun, muvaffakiyetler diliyoruz hepinize.” değerlendirmesinde bulundu.

“KEÇİÖREN HALKI ORADA 30 YILDIR ZAHMET ÇEKİYOR”

Mansur Yavaş da sunumu sırasında yaptığı konuşmada, 5 yıl içerisinde acil noktalarda 17 köprülü kavşak ile 12 irtibat yolunu tamamladıklarını, Eskişehir Yolu’ndan Şaşmaz’a, Türk Kızılayı Caddesi’nden Samsun Yolu’na kadar yaptıkları kavşaklar sayesinde kazaların sayısının azaldığını ve iktisattan tasarruf edildiğini aktardı.

Keçiören ilçesindeki Fatih Köprüsü’nü 4 şerit yapmak için hazırladıkları protokolün İçişleri Bakanlığında bekletildiğini öne süren Yavaş, “Keçiören halkı orada 30 yıldır zahmet çekiyor. Daima birebir şahıslar belediye lideri ve bir türlü deva bulamadılar. O da bize düştü. Buradan söylüyorum, şayet bu protokolü imzalarsanız daha az maliyetle bu yolu yapacağız. Şayet protokolü imzalamazsanız tünel yol ile yerin altından geçireceğiz yeniden mani olamayacaksınız.” sözlerini kullandı.

MAMAK METRO İHALESİ İPTAL EDİLDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Esenboğa Havalimanı metrosunu yapmak istemesi üzerine ABB olarak Mamak (Dikimevi-Natoyolu) metro projesini hayata geçirmeye karar verdiklerini anlatan Yavaş, Mamak metrosuna yönelik hazırladıkları projelerin tamamlanması üzerine ihaleyi yaptıklarını söyledi.

Türkiye’de metronun kilometre başı maliyetinin 50 milyon avro civarında olduğunu lisana getiren Yavaş, kelamlarına şöyle devam etti:

“Merak edenler metro ihalesine kimler girmiş girip bakabilirler. Olağanda 400-500 milyon avro kırımla alırlar dedik. Ne sayı gelse güzel, 780 milyon avro geldi. Biri de 1 milyon avro artırmış, 781 milyon avro oldu. Üç tane firma her gün bize gelip ‘bir an önce projeyi gösterin’ derken onlar da teşekkür etmiş çekilmiş. Halkın parası bu kadar ucuz mu? Derhal iptal ettik. Gerçek sayı üzerinden inşallah daha fazla firmanın katılacağı biçimde yine ihaleye çıkacağız. Bunu bilhassa Mamaklıların bilmesini istiyorum.

Şimdi ben havalimanı metrosunu istiyorum. Diyorum ki verin biz yapalım. Nasıl olsa parasını bizden alıyorsunuz. Çayyolu metrosunun parasını söke söke bizden aldılar. 100 milyon ödememiz gerekirken kanunu değiştirip bizden 5,5 milyarı aldılar. O vakit Çayyolu metrosunu biz yapmış olduk, parası bizden çıktı. Havalimanına metrosu olmayan tek başşehir Ankara’dır.”

Vatandaşların ellerinde Türk bayraklarıyla katıldığı programda, eski CHP Genel Lideri Hikmet Çetin, CHP’nin birtakım genel lider yardımcıları ve parti meclisi üyeleri ile milletvekillerinin yanı sıra CHP Ankara Vilayet Lideri Ümit Erkol, Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, CHP’nin Etimesgut Belediye Lider adayı Erdal Beşikçioğlu da yer aldı.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın