Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Canan Karatay, Kilo Verseniz de Erimeyen Karın Bölgesi İçin Formülü Açıkladı: Kahvaltıda Yediğinizde Karnınızı Dümdüz Yapıyor…

Canan Karatay, Kilo Verseniz de Erimeyen Karın Bölgesi İçin Formülü Açıkladı: Kahvaltıda Yediğinizde Karnınızı Dümdüz Yapıyor…

admin admin - - 3 dk okuma süresi
1 0

Kilo vermek hayli güçlü bir süreç olmasına rağmen, birçok durumda verilen kilolar karın bölgesinde istenen erimenin yaşanmamasına neden oluyor.

Bu durum diyet ve spor yapan bireyde motivasyon kaybına neden olurken, karın bölgesinde yağların nasıl yakılacağı ve düz bir karına sahip olmak için gerekenler Prof. Dr. Canan Karatay tarafından açıklandı.

Uzman hekim, bilhassa kahvaltı öğününde bu besinin tüketilmesi halinde bedendeki yağ yakma sürecinin hızlanacağını belirtirken, bölgesel yağlanmayı ortadan kaldıran besini tüm takipçilerine tavsiye etti.

KAHVALTIDA KESİNLİKLE BU BESİNİ TÜKETİN

Karatay tarafından kahvaltı öğünü diyet yapan bireyler için epeyce kıymetli olarak vurgulanırken, ‘mucizevi kahvaltı’ olarak isimlendirilen bu kahvaltı rutininde en az 2 pişmiş yumurta yer almakta. Menemen, omlet ya da pastırmalı yumurta tercih edilebilir. Sabah kahvaltısında poğaça, açma ve simit üzere hamur işlerinin tüketilmemesi gerekiyor. 1 çay bardağı çayın yanında fındık, badem ve yer fıstığı üzere besinler yer aldığı vakit ise yağ yakma suratı çok daha yüksek düzeylere çıkmakta. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken birtakım beslenme ve idman kuraları da bulunuyor. İşte zayıflamak isteyenlerin uygulaması gerekenler:

GÜNDE 45 DAKİKA YÜRÜYÜŞ YAPIN

Günde ortalama 45 dakika kadar hafif ya da orta tempoda yürüyüş yapın. Bu aktivite bedeninizi zinde tutacak ve gün içerisinde yağ yakma faaliyetinin kesintisiz halde devam etmesine yardımcı olacak.

3 ANA VE 3 ORTA ÖĞÜN HALİNDE BESLENİN

Gün içerisinde 3 ana ve 3 orta öğün beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Bu sayede sık sık ve daha az yemek tüketip daha süratli kilo verebilirsiniz. Öğün atlamamaya dikkat etmelisiniz.

KARNINIZ ACIKTIĞINDA BUNU YAPMAKTAN UZAK DURUN

Karnınız acıktığı vakit bisküvi ve kek üzere bastırıcı besinler yemek yerine daha sağlıklı alışkanlıklar edinmeye itina göstermelisiniz. Su içmek, bir meyve tüketmek ya da sağlıklı kuruyemişler ile bastırmak en sağlıklısı olacaktır.

HİÇBİR YEMEĞİN KIZARTMASINI YEMEYİN!

Her yaşa ve fizikî özelliğe başka beslenme programı bulunmaktadır. bu nedenle fizikî özellikleriniz ile yaş aralığınıza uygun beslenme programlarını tercih etmeye itina gösterin. bu halde kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Ayrıyeten hangi yaş ve fizikî özellik kümesine dahil olursanız olun, kızartma yemekleri hayatınızdan çıkarmak kilo vermenin kilit noktalarından biridir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın