Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Burkina Faso uyruklu vatandaş, Silivri’de izinsiz çiftlik kurdu!

Burkina Faso uyruklu vatandaş, Silivri’de izinsiz çiftlik kurdu!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
58 0

Mahamadou Bonkoungou’nun İddialı Çiftliği: Daddy’s Farm

İstanbul’un Silivri ilçesinde, Burkina Faso vatandaşı Mahamadou Bonkoungou’nun iddialı çiftlik projesi olan “Daddy’s Farm” dikkat çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan tespitler, bu çiftliğin ruhsatsız olduğunu ortaya koydu.

İnşa Edilen Yapılar

İBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın yaptığı incelemeler sonucunda, Kurfallı Mahallesi’nde yaklaşık 1000 metrekarelik bir alanda konaklama amaçlı yapılar, havuz, kafeterya, personel için prefabrik evler, jeneratör odası, güvenlik kulübesi, home office, ahır, kümes, golf sahası ve basketbol sahası gibi yapılar tespit edildi. Ancak, bu yapıların imar planları olmadığı ve ruhsatsız olduğu belirlendi.

İBB’nin Uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silivri Belediyesi’ne gönderdiği yazıda, kaçak yapılarla ilgili işlem yapılmasını talep etti. Ayrıca, bölgenin plansız alanda kaldığı ve herhangi bir ruhsat bulunmadığı vurgulandı. Bu nedenle, Silivri Belediyesi’nin gerekli incelemeleri yaparak İBB’ye bilgi vermesi istendi.

Bu durumun yanı sıra, çiftliğin sahibi Mahamadou Bonkoungou’nun geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü de ortaya çıktı. Bonkoungou’nun altın ticareti ve diğer alanlarda faaliyet gösteren bir şirketi olduğu belirtiliyor.

Şimdi ise, Daddy’s Farm projesinin geleceği merak konusu. Ruhsat sorunlarıyla karşı karşıya olan çiftlik, ne gibi bir yola girecek ve nasıl bir sonuçla karşılaşacak, bekleyip göreceğiz.

İstanbul’un doğal güzelliklerine zarar veren bu tür kaçak yapılaşmaların önlenmesi için yetkililerin daha sıkı denetimler yapması ve gerekli yasal işlemleri başlatması gerekiyor. Aksi takdirde, çevre ve doğa tahribatı kaçınılmaz olacaktır. Mahamadou Bonkoungou’nun Daddy’s Farm projesi, sadece bir örnek olarak karşımıza çıkıyor ve benzer durumlarla karşılaşmamak için önlem alınması şart.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın