Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bu Yöntem Dirsek Kararmasını Tamamen Yok Ediyor! Banyoda Lifleseniz Bile Geçmeyen Siyahlık Anında Kayboluyor

Bu Yöntem Dirsek Kararmasını Tamamen Yok Ediyor! Banyoda Lifleseniz Bile Geçmeyen Siyahlık Anında Kayboluyor

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1 0

Dirseklerde yaşanan kararma, bilhassa esmer derili insanların yaz aylarında yaşadığı en büyük problemlerden biri.

Kısa kollu kıyafetlerde direkt fark edilen siyah bölgeler, dışarıdan bakıldığında kir üzere algılanabiliyor. Adeta deri altına nüfus etmiş üzere görünen bir kir yumağını andıran bu imgeler, kişi hijyenine dikkat ediyor ve nizamlı olarak banyo yapıyor olsa da geçmemekte.

Öyle ki duş esnasında saatlerce süren liflemelere karşın dirseklerde yaşanan kararma gitmemekte, çok sayıda insan için dışarı çıkarken özgüven eksikliği yaratan bu duruma tahlil bulmak imkansız hale gelmekte. Hatta kimi insanlarda yaşanan kararmalar o kadar büyük ve keskin ki, çok sayıda insan yaz aylarında kısa kollu tişört ve gömleklerle dışarı çıkarken dirsek ve koltuk altı bölgesindeki kararmaları gizlemek için fondöten kullanmayı tercih edebiliyor.

DİRSEKTEKİ KARARMALARDAN KURTULMANIN YOLU ÇOK BASİT

Tam bir C vitamini kaynağı olan limonun cilt hoşluğu için en büyük yardımcımız olduğunu biliyoruz lakin hiç bilmediğimiz istikametleri de bulunuyor. Neredeyse her alanda kullandığımız limon dirsek kararmalarının da önüne geçiyor.

Özellikle yaz aylarında kolların ve dizlerin ön plana çıktığı kıyafetler tercih edildiğinden görsel olarak dirsek kararmaları makus bir görünüme neden oluyor. Estetik açıdan epeyce can sıkan bu durumdan limonla kurtulmak mümkün. Yalnızca bir hafta denemeyle ortaya çıkan sonuca çok şaşıracaksınız.

MASA BAŞI ÇALIŞANLARDA SIKLIKLA GÖRÜLÜYOR

Masa başı çalışanlarında sıkça görülen dirsek kararmaları güneşte fazla kalması ya da çok derecede sürtünerek vakitle meyyit hücrelerin artmasıyla yoğunlaşarak oluşuyor. Vakitle can sıkıcı bir hale dönüşen dirsek kararmalarını ortadan kaldırmak istiyorsanız limondan yardım alabilirsiniz.

Limonun yarısını kesip dirseklerinize yavaşça masaj yaparak 20 dakika boyunca uygulayın. Her gün nizamlı uyguladığınızda, dirseklerinizdeki tonun eşitlendiğini göreceksiniz.

SİYAHLIKLARA KARŞI KARBONAT MUCİZESİ

Limonun içerisinde bulunan asitler, cilt beyazlatma konusunda hayli tesirlidir. Limon suyu, cildi meyyit hücrelerden de arındırır. Bu nedenle doğal maske tanımlarının de aranılan gerecidir. Diz, dirsek ve koltuk altlarınızı beyazlatmak istiyorsanız problemli bölgelere limon suyu ve karbonat sürün. Akabinde dairesel hareketlerle ovalayın. Bu uygulamayı her gün nizamlı olarak tekrar ettiğinizde kısa müddette koltuk altı bölgenizdeki renk farklılığını görebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Bakterileri öldürücü tesiri bulunan, koku oluşumunu önleyen elma sirkesiyle koltuk altı diz ve dirsek kararmalarına tahlil bulabilirsiniz. Sirkenin asitli yapısı, cildi beyazlaştırmada epey tesirli. Lakin hassas bir cilde sahipseniz sirkeyi birinci başta cildinizin küçük bir yerine uygulamakta yarar var. Bu kür için elma sirkesini sıkıntılı bölgeye sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin ve durulayın.

ALOE VERA

Antibakteriyel özelliğiyle cildi temizleyen ve besleyen aloe verayla, ciltteki kararmalardan kurtulabilirsiniz. Bu doğal kür için aloe vera yapraklarından çıkan jeli koltuk altlarınıza sürerek güzelce masaj yapın. 15 dakika kadar bekleyin, jel bu müddette kuruyacaktır. Yavaşça ovarak jeli ciltten arındırın ve soğuk suyla cildi durulayın.

HİNDİSTAN CEVİZ YAĞI

Neredeyse her sıkıntıya deva olan, saç ve cilt bakımında kullanılan Hindistan cevizi yağı, kararmalara da tahlil oluyor! Koltuk altlarının rengini açma özelliğine sahip olan Hindistan cevizi yağı, içerdiği E vitamini sayesinde cildi besliyor. Hindistan cevizini kararan bölgelere nizamlı olarak uygulayarak kesin tahlil elde edebilirsiniz.

MUZ KABUĞU

Bir muzun kabuğuyla koltuk altlarınızı güzelce ovalayın. Muz kalıntıları büsbütün kuruyuncaya kadar bekleyin. Kuruyan muzları yavaşça ovarak temizleyin ve soğuk ile yıkayın. Muz kabuğunun içeriğinde bulunan sitrik asit, ciltteki kararmalar için tesirlidir.

PATATES

Eğer hassas bir cildiniz varsa cilt kararmaları için patatesten faydalanabilirsiniz. Bir dilim patatesle koltuk altlarınızı beşer dakika boyunca ovup akabinde yıkayın. Bir öbür formülse patatesin suyunu koltuk altlarınıza sürün, on dakika bekletip yıkayın. Bu formül tertipli kullanımda sonuç verecektir.

YULAF EZMESİ VE YOĞURT

Yoğurt ve yulaf ezmesi karışımı da cildi meyyit derileri temizleyerek cildi beyazlatır. 2 yemek kaşığı yoğurdun içerisine bir 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Bu karışımı masaj yaparak kararmaların olduğu bölgeye sürün. Daha sonra soğuk su kullanarak koltuk altlarınızı, diz ya da dirseğinizi durulayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın