Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bodrum’da Youtube’cu veteriner dehşeti: Ölümle bitti

Bodrum’da Youtube’cu veteriner dehşeti: Ölümle bitti

admin admin - - 4 dk okuma süresi
29 0

KENAN GÜRBÜZ/BODRUM

Bodrum Kent Kurulu Hayvanların Hayat Hakkını Muhafaza Çalışma Grubu’ndan yapılan yazılı basın açıklamasında, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan iki veteriner hakkında şok edici savlara yer verildi.

Açıklamada, barınakta misyonlu veterinerlerden birinin önüne getirilen kediye 26 saat müdahale etmeyerek vefatına neden olduğu tez edildi. Tıpkı veterinerin trafik kazasında yaralanıp barınağa getirilen öbür bir kedinin yetkisinde olmamasına karşın Youtube üzerinden izlediği görüntüye nazaran bacağını kesmeye çalıştığı ve kedinin başarısız ameliyat sonucunda öldüğü argüman edildi.

Açıklamada, müdürlükte çalışan öteki bir veterinerin ise birden fazla hayvana şiddet uyguladığı tez edilerek iki veteriner hakkında cürüm duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

YARALI KEDİYE 26 SAAT MÜDAHALE ETMEMİŞ

Bodrum Kent Kurulu Hayvanların Ömür Hakkını Muhafaza Çalışma Grubu’ndan yapılan yazılı açıklamada

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Veteriner Tabip olarak vazife yapmakta olan bir bayan veteriner tabibin, kendi vazife tarifi içinde bulunan, acil müdahale gereken bir kedi iki sefer tekniker tarafından muayene için önüne getirilmiş olmasına karşın 26 saat kediye müdahale etmediği ve kedinin öldüğü argüman edildi.

VİDEO İZLEYİP KESMEYE ÇALIŞTI

Yine birebir açıklamada şu tabirlere yer verildi; “Aynı bayan veteriner doktor tarafından, bu kere misyon ve yetkisi olmamasına, yetkili tabipçe kendisine yolda olduğu ve yalnızca acil müdahale yapıp kendisini beklemesi söylenmiş olduğu halde, cep telefonunu açıp, ameliyat masasına koyup, Youtube üzerinden kedi bacağı nasıl kesilir diye aratarak görüntüye bakmak sureti ile kedinin bacağını kesmeye çalıştığı, kanamayı durdurmadığı için teknikerden yardım istediği ve bacağı yanlış yerden kestiği öğrenilmiştir ve maalesef bu kedimizin de hayatını kaybettiği bilgisi tarafımıza ulaşmıştır” denildi.

HAYVANLARA MAKUS MUAMELE İDDİASI

Açıklamada, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde vazifeli bir erkek veteriner tabip tarafından ise hayvanlara makus muamelede bulunulduğu, hatta şiddet uygulandığı öne sürülerek, şu bilgiler paylaşıldı:
“Tarafımızca edilen bilgiye nazaran, veteriner doktorların üstleri tarafından ilgili bahislerde tutanaklar tutularak idari soruşturma başlatılması talepli Bodrum Belediyesi Disiplin Şurasına tüm bilgiler gönderilmiş, şahitler tabir vermiştir. Her iki doktorun bu süreçte yıllık müsaadeye ayrıldığı ve ama dün prestiji ile tekrar bakımevlerinde misyona başladığı anlaşılmıştır.

Endişe verici olan bu gelişmeler sonucunda Bodrum Kent Kurulu Hayvanların Ömür Hakkını Müdafaa Çalışma Kümesi ve Öteki Bir Hayat Diliyorum Derneği Avukatları tarafından veteriner tabipler hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuştur. “

BODRUM BELEDİYESİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bodrum Belediyesi de yaşanan gelişmeler sonrasında bir açıklama yaparak, “İddialara yönelik yönetimimizce daha evvel disiplin süreci başlatılmış olup süreç, titizlikle sürdürülmektedir. İdari sürecin tamamlanmasının akabinde gereken yapılacaktır” dedi.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın