Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Birçok il kara teslim: Ekipler teyakkuza geçti

Birçok il kara teslim: Ekipler teyakkuza geçti

admin admin - - 5 dk okuma süresi
6 0

Kar nedeniyle birtakım yollar ulaşıma kapanırken, kimi vilayetlerde de yolda kalan araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.

BOLU

Bolu’da dün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kısımlarda tesirli oldu. Anadolu Otoyolu Bolu Dağı Tüneli ve D-100 kara yolu Bolu Dağı bölümü Yumrukaya, Abant Kavşağı, Elmalık, Bakacak, Seymenler, Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Sarıçökek bölgesinde devam eden kar yağışı şoförlere sıkıntı anlar yaşatıyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgede görüş aralığı yer yer 40 metreye kadar düştü. Karayolları takımları Bolu Dağı güzergahında kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Sürücüler takip aralıklarını müdafaaları ve sürat yapmamaları konusunda ışıklı tabelalar ve polis grupları tarafından uyarılıyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 30 santimetreye yaklaştı.

BİNGÖL

Kar yağışı vilayet genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Karlıova ilçesinde kar yağışının akabinde 20 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kapalı yolların açılması için takımların çalışması sürüyor.

Bingöl-Erzurum kara yolunda ise kar nedeniyle birtakım araçlar yolda kaldı.

ERZİNCAN

Gece saatlerinde şiddetini artıran kar yağışıyla birlikte tesirli olan tipi, Erzincan-Sivas kara yolu Kızıldağ Geçidinde ağır tonajlı araçların ilerlemesini güçleştirdi. Karayolları takımları güzergâhta kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kar ve tipi, Erzincan-Gümüşhane kara yolu Ahmediye Geçidi ve Sivas güzergâhındaki Sakaltutan Geçidinde de tesirli oldu.

Karayolları 162. Şubesi Şefliği Kızıldağ Bakımevi grupları yolun ulaşıma açık kalması için gece uzunluğu çalışmalarını sürdürdü. Takımlar kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak ulaşımın aksamaması için efor sarf etti.

Sakaltutan ve Ahmediye Geçitlerinde de ağır tonajlı araçlar ilerlemekte zahmet çekti. Trafik grupları şoförleri dikkatli ve önlemli olmaları konusunda uyardı. Yolda kalan TIR şoförleri de araçlarına zincir takılmasının akabinde yola devam edebildi.

BİTLİS

Bitlis Belediyesi, kenti tesiri altına alan kar nedeniyle ana yollarda ve orta sokaklarda kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmasını gece boyunca sürdürdü.

Ekiplerin ağır çalışması devam ediyor.

KARS

Kars’ta kar ve tipi ulaşımda aksamalara neden oldu.

Olumsuz hava şartları nedeniyle Kars-Erzurum kara yolunda ulaşım zahmetle sağlanıyor.

Sarıkamış ilçesi Karakurt köyü mevkisinde kimi TIR’lar yolda kaldı. Bölgede araç kuyruğu oluştu.

ARDAHAN

Ardahan kent merkezinde de gece saatlerinde ağır kar yağışı tesirli oldu.

AĞRI

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde tesirli olan kar yağışıyla cadde ve sokaklar beyaza büründü.

ZONGULDAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Batı Karadeniz’de kar ikazlarının akabinde kentin yüksek kesitlerinde kar yağışı tesirini gösterdi.

Devrek-Ankara yolunda gece saatlerinde kar yağışı tesirli oldu. Karla dolan kara yolunda şoförler sıkıntı anlar yaşadı. Şoförlerin imdadına ise Karayolları Bölge Müdürlüğü grupları yetişti.

Ekipler hem kar küreme hem de tuzlama araçları ile güzergahta çalışmalarını gece boyunca sürdürdü.

ELAZIĞ

Kentte tesirli olan kar yağışı sonrası soğuk hava tesirini güzelce artırdı.

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 2 dereceye düşmesiyle araçların camları buz tuttu.

MALATYA

Malatya’nın Akçadağ ve Darende ilçelerinde kar nedeniyle 21 mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor. Gruplar, yolları açmak için çalışmalara devam etti.

KOP DAĞI GEÇİDİ’NDE KAR VE TİPİ ULAŞIMI AKSATTI

Bayburt-Erzurum kara yolundaki 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi’nde kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.

Bayburt Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü takımlarınca, tipi nedeniyle ağır tonajlı araçların geçişine müsaade verilmiyor.

SİİRT-ŞIRNAK KARA YOLU ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Siirt Valiliği, Meşindağı geçidi mevkisinde ağır kar yağışı ve tipi nedeniyle Şırnak kara yolunun araç ve yaya trafiğine kapatıldığını duyurdu.

Kentte tesirli olan kar yağışı nedeniyle Pervari ilçesi Geçittepe Gurup köy yolunda bulunan Söğütönü, Bent, Belenoluk Ormancık, Kışlacık, Düğüncüler, Yapraktepe, Doğan, Karadayı Mezrası, Sarıyaprak, Karamık mezrası ve Gümüşören köyüne bağlı Sarıçiçek ile Ulupınar mezarlarının yolu da ulaşıma kapandı.

Şirvan ilçesinde de ağır kar yağışı nedeniyle 4 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtilirken, Vilayet Özel Yönetimi ve Karayolları 94’üncü Şube şefliği gruplarının yollarda paklık çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın