Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bahçeli’den Meclis’teki Atalay protestolarına ilişkin paylaşım

Bahçeli’den Meclis’teki Atalay protestolarına ilişkin paylaşım

admin admin - - 3 dk okuma süresi
31 0

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye Personel Partisinden (TİP) Hatay milletvekili seçilen Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle “adaletin yerini bulduğunu” söz ederek, “Başkanlık kürsüsü önüne toplanan, sıra kapaklarına vuran, Meclisimizi yuhalayarak kendileriyle müsemma olan nefret ve şiddet gösterisine heveslenenler kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır.” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, toplumsal medya hesabından, Seyahat Parkı davası kapsamında karar giyen Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve TBMM Genel Şurasında Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Atalay hakkındaki yazısının okunması sırasında yaşananlara ait paylaşım yaptı.

Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesini “adalet yerini bulmuştur” tabirleriyle kıymetlendiren Bahçeli, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin kabahat sürece özgürlüğü, hatalıyı müdafaa imtiyazı yahut bir yargı kararını darbe teziyle yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, ulusal huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesidir. Ulusal iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa Mahkemesinin medya gücünü ardına alarak ilerlettiği vesayetçi, arka niyetli, peşin hükümlü, siyasi hüviyetli sakat ve sancılı tavrını reddetmiş, Anayasa’nın 84’üncü unsurunun ikinci fıkrası çerçevesinde mutlaklaşmış mahkeme kararının gereğini yapmıştır.”

“TÜRKİYE’NİN ANARŞİYE VE SOKAK LİSANINA TESLİMİYETİ HAM BİR HAYAL”

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ’ı bahadır, dirayetli ve odunsuz idaresinden ötürü tebrik eden Bahçeli, Gazi Meclisin saygınlığını koruma ve müdafaa çabası nedeniyle de Bozdağ’a teşekkürlerini iletti.

Bahçeli, paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Başkanlık kürsüsü önüne toplanan, sıra kapaklarına vuran, Meclisimizi yuhalayarak kendileriyle müsemma olan nefret ve şiddet gösterisine heveslenenler kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır. Millet iradesi demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıkmıştır. Şerafettin Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşmesinin hitamında yeni bir Seyahat provokasyonu söylem edenler gaflettedir. Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü durumun alınmasından bahsedenler hasımlık figüranlarıdır. Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır. Türkiye’nin anarşiye ve sokak lisanına teslimiyeti yalnızca ham bir hayaldir. Demokrasiye ve hukuka hürmet herkesin, hepimizin temel sorumluluğudur. Şuur kaybının pençesinde bu sorumluluğun hilafına hareket edenleri ne tarih ne de millet affetmeyecektir.”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın