Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Arabanın markası ve rengi ile sahibinin entelektüel düzeyi arasında bir ilişki olup olmadığını hiç merak ettiniz mi ?

Arabanın markası ve rengi ile sahibinin entelektüel düzeyi arasında bir ilişki olup olmadığını hiç merak ettiniz mi ?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
21 0

İngiltere’de yakın vakitte yapılan bir araştırma, otomobil seçiminin entelektüel bir gösterge olduğunu gösteriyor. Yalnızca marka değil, otomobilin rengi de değerlidir.

Araştırmaya katılan şahıslar evvel zeka testine tabi tutuldu, akabinde sonuçları sahip oldukları arabayla karşılaştırıldı. En yüksek IQ puanı 99 olurken, onu 98,09, 97,79 ve 97,41 ile iştirakçiler izledi. En düşük puan ise 88,58 oldu.

Ve sonuçlar netti; IQ testinde yüksek puan alan iştirakçilerin birden fazla bir Škoda otomobiline sahipti!

İkinci, üçüncü ve dördüncü sırada ise Suzuki, Peugeot ve Küçük Cooper sahipleri yer alıyor. Sıralamada puanı düşük şahıslar Land Rover’ı sürerken, Mercedes, Audi, Volkswagen ve BMW sırasıyla 8’inci, 14’üncü, 19’uncu ve 20’nci sırada yer aldı.

Araştırmacılar, Skoda sahiplerinin en entelektüel şoför ortasında yer aldığını tespit ettikten sonra, IQ’su daha yüksek olan bireylerin hangi rengi seçtiğini denetim etmeye karar verdiler.

Sonuçlar, beyaz otomobillerin daha yüksek entelektüel düzeye sahip bireylerin sahibi olma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Sahipleri testte ortalama 95,71 puan aldı.

Yeşil otomobil kullananlar en düşük puanlara sahipti.

Çalışmanın son sonucu ise yakıt tipi ile ilgilidir :

Bilim adamları, elektrikli otomobillere sahip olanların testlerde düşük puan alanlar olduğunu ve en akıllıların da akaryakıtla çalışan otomobil sahipleri olduğunu buldu.

Son olarak bu sonuçların genelleştirilmemesi, çalışmanın komik tarafıyla kıymetlendirilmesi gerektiğini vurgulamakta fayda var.

Bu cins araştırmaların gerçek sonuçlar verip vermeyeceğine yahut daha çok arkadaşlarınızla vakit geçirip eğlenceli bir tespit olup olmadığına karar vermek size kalmış.

En çok tercih edilen otomobiller hangileri?

Aile SUV’ları – bunlar konforları, ferahlıkları ve yüksek sürüş pozisyonları nedeniyle aileler ortasında popülerdir.

En tanınan aile SUV’larından kimileri Toyota RAV4, Honda CR-V, Subaru Outback ve Ford Explorer’dır.

Spor arabalar – süratli ve spor araba tutkunları ekseriyetle Ford Mustang, Chevrolet Camaro, Subaru WRX STI ve BMW M3 üzere modellerle ilgileniyor.

Lüks otomobiller – lüks otomobiller yüksek seviyede konfor ve gelişmişlik sunar. En tanınan lüks markalardan kimileri Mercedes-Benz, BMW, Audi, Lexus ve Porsche’dir.

Elektrikli Otomobiller: Elektrikli otomobiller giderek daha tanınan hale geliyor. En tanınan modellerden kimileri Tesla Model 3, Nissan Leaf, Chevrolet Bolt ve Audi e-tron’dur.

Kompakt otomobiller – kompakt otomobiller kent içi sürüş için ekonomik ve pratiktir. Bu kategorideki en tanınan modellerden kimileri Honda Civic, Toyota Corolla, Volkswagen Golf ve Mazda3’tür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın