Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ali Babacan’dan Hacer Foggo’ya teklif: İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olun

Ali Babacan’dan Hacer Foggo’ya teklif: İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olun

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1 0

31 Mart’ta yapılacak mahallî seçimler öncesi CHP, İzmir için belediye lider adaylarını belirledi.

Ancak açıklanan isimler parti içerisinde tartışmalara neden oldu.

Bunlardan biri de CHP’nin eski Yoksulluk Dayanışma Ofis Koordinatörü Hacer Foggo oldu.

Belediye Lider aday adayı olan Foggo, Genel Merkezi’nin kararı sonrası reaksiyon dolu bir paylaşım yaptı.

Seçilmediği İzmir’den apar topar ayrıldı: Lokal seçimde adaylığının üstü çizildi

Foggo, CHP Genel Merkezi’nin Twitter hesabı ile birlikte Genel Lider Özgür Özel, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlaka’nın hesaplarını etiketleyerek, “Siz beni sığdıramadınız CHP’ye, meğer ben sığınılacak bir liman değil, talana, yoksulluğa karşı uğraş edecek kamusal bir alan için aday oldum. Artık yeniden ülkenin her yanındaki o girilemeyen meskenler, o sokaklar beni bekler” dedi.

Yaşananların akabinde Hacer Foggo’nun isminin neden üstünün çizildiği ortaya çıktı.

Foggo’nun genel seçimlerde İzmir 2. Bölge, 8. sıradan aday gösterilmesinin akabinde seçilememesi üzerine bir gün sonra kenti terk ettiği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci cinsinde İzmir’de çalışma yürütmediği gerekçesiyle parti tabanının reaksiyonunu çektiği öğrenildi.

Bu gelişme üzerine ise gazeteci İsmail Küçükkaya’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

İsmail Küçükkaya açıkladı: Babacan’dan Hacer Foggo’ya telefon…

Küçükkaya, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın CHP’nin İzmir’den aday göstermediği Hacer Foggo’ya İzmir Büyükşehir Belediye Lider adaylığı teklifinde bulunduğunu duyurdu.

Küçükkaya, “Hacer Foggo kibarca, onur duydum diyor, şu şu şu sebeplerle kabule demem diyor” dedi.

Küçükkaya, Foggo’yu arayan isimlerden birinin de TİP Lideri Erkan Baş olduğunu belirterek “Şimdilik ayrıntısına giremem” dedi.

“Özgür Özel itirazlar geldi demiş”

İsmail Küçükkaya hususa ait şunları söyledi:

“Özgür Özel, Hacer Foggo’yu aradı ‘Ben sizin aday olmanızı çok istiyordum Karaburun’dan aday olmanızı önermiştim lakin sonra itirazlar geldi’ demiş. Büyük olasılıkla Aylin Nazlıaka’nın itiraz etmiş ve Veli Ağbaba’nın da itiraz ettiği formunda Hacer Foggo’nun fikri var. Bu görüşlerini Özel’le de paylaşmış. Hacer Foggo’nun gönlünü kötü halde kırdılar. Hacer Hanım şunu söylüyor; ‘Parti beni aday göstermek zorunda değil fakat evvel beni aradılar, ağdalaştırıldınız dediler, sonra birinci yetkili organdan geçti beni arayanlar oldu sonra içeride türlü mazeretlerden sonra benim adaylığım iptal edildi, kırgınım’ diyor. Bu birinci haber ayrıntıları var bende fakat not aldım bunları ekranda söylemeyin dedi.

“Babacan İzmir’den DEVA ismine İzmir Büyükşehir Belediye Lider adayı olun demiş”

İkinci arayan çok çarpıcı, Hacer Foggo’yu dün arayanlardan biri DEVA Partisi önderi Ali Babacan olmuş. Babacan kendisinin ve partisinin iktisat siyasetlerini hatırlatmış yoksulluk probleminin bugünkü berbat iktisat idaresinden kaynaklandığını söz etmiş, sonra sohbet içerisinde ‘Sizin yaşadığınız durumla ilgili bir kıymetlendirme yaptık, size bir teklifim var’ demiş. DEVA Partisi Ali Babacan İzmir’den DEVA ismine Büyükşehir Belediye adayı olun demiş. Hacer Foggo kibarca, onur duydum diyor, şu şu şu sebeplerle kabule demem diyor. Ve Erkan Baş aramış. Ayrıntısına giremem.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın