Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Akşener: Bizi engellemeye çalışan Beştepe değil, Saraçhane

Akşener: Bizi engellemeye çalışan Beştepe değil, Saraçhane

admin admin - - 9 dk okuma süresi
29 0

“BİZİ SANSÜRLEMEK İSTEYEN; SARAY DEĞİL BELEDİYE”

Akşener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Bugün de birileri istiyor ki; billboardsız seçim kampanyası yapalım lakin bu kere, evvelkilerden farklı ve farklı olarak; önümüze bu pürüzü çıkartan iktidar değil, ana muhalefet. Bizi sansürlemek isteyen; saray değil belediye. Bizi engellemeye çalışan; Beştepe değil, Saraçhane! Yaa, ne kadar da değişik değil mi? ‘Hadi canım, o kadar da olur mu?’ dediğinizi duyar üzereyim. Heyhat, oluyor. Maalesef oluyor.

Şimdi gelin size, olayın ayrıntılarını anlatayım. Gördüğünüz görseller; lokal seçim kampanyamızın, birinci evresi için hazırladığımız; bilbord görselleri. 4 sloganımız var: Birincisi; ‘Tek adam baskısına da eş lider arbedesine da mecbur değilsin.’ İkincisi; ‘Cumhuriyete savaş açana da teröre alan açana da mecbur değilsin’ Üçüncüsü; ‘Yandaş medyaya da yoldaş medyaya da mecbur değilsin.’ Dördüncüsü; ‘Hain diyene de bilgisiz diyene de mecbur değilsin.’ Sayınların, büyük karın ağrısının sebebi, işte bunlar. Bir tane de benden olsun; beşinciyi de ben eklettim, ‘Saray sansürüne de belediye sansürüne de mecbur değilsin’

“NE HİKMETSE BASIMI YAPILAN BİLBORDLARIMIZIN…”

Her siyasi parti üzere biz de seçim kampanyamızın hazırlıklarını, tamamladıktan sonra bir şirketle anlaşarak; Ankara, İstanbul ve İzmir’de, bilboardlar kiraladık. Şirketle yaptığımız, muahedeye nazaran; standart bir uygulamayla belediyelerden, onay alındıktan sonra; billboardlarımız, geçtiğimiz pazar akşamı asılacak, pazartesi sabahı da sokaklarda görünür olacaktı… Ancak ne oldu, biliyor musunuz? Bilbord görsellerimiz baskıya gitti.

Ancak ne hikmetse basımı yapılan bilbordlarımızın, fotoğrafları çekilip; birilerine gönderilmiş. Sonra da İstanbul’dan şirkete bir telefon gelmiş. Pekala telefonda, ne denmiş, biliyor musunuz? ‘Bunları asmayacaksınız.’ Üstelik, yalnızca İstanbul’da değil; Ankara ve İzmir’de de asılmayacakmış. Sonra da eş başkanlık deyince alınıyorlar. Gelen bu telefonun üzerine; şirket de haliyle, korkmuş, huzursuz olmuş.

Uygulanan bu korkutma taktiği size de bir yerden tanıdık geliyor mu? Referandum sürecinde toplantılarımız için kiraladığımız, salonları hatırlayın. Partimizin, kuruluş lansmanı için anlaştığımız; lakin sonra, muahedeyi iptal eden, ünlü oteli hatırlayın. Hatta, genel merkezimiz için kiralayacak bina aradığımız, günleri hatırlayın. Ne kadar da nostaljik değil mi?

EKREM İMAMOĞLU İLE MANSUR YAVAŞ’I GAYE ALDI

Bu tip durumlarda, prosedür gereği; şayet belediye onay vermiyorsa sebebiyle bir arada, bir ret yazısı kaleme alıp imzalı ve kaşeli formda, şirkete hasebiyle, bize iletmesi gerekir. Lakin ne hikmetse; lafa gelince, kapsayıcılık ve şeffaflık abidesi kesilen, bu belediyeden bize gönderilen ne bir ret ne de bir onay yazısı olmadı. Yalnızca şirket, gelen bu telefon sebebiyle bilbordlarımızın, asılamayacağını söyledi.

İşte o nedenle çok yakın bir gelecekte, bu kepazeliğin ihalesini; şirketin üzerine yıkarlarsa, hiç şaşırmayacağız.

Çünkü biz, zati şirkete telefon açan, bu olağanüstü cabbar arkadaşları, kapalı kapılar gerisinde, aslan kesilip iş icraata geldiğinde ise meydana çıkmaya, yürek edemeyişleriyle tanıyoruz. Lakin aşikâr ki, bunlar karşılarında kimlerin olduğunu unutmuş. Ben hatırlatayım; 15 yıllık bir iktidarın en güçlü, en acımasız ve en baskıcı vaktinde hiç kimsenin, başını kaldırmaya bile, cüret edemediği bir periyotta yalnızca milletimizi gerimize alarak tek adam rejimine karşı cesurlar hareketini başlatan, GÜZEL Partiyiz.

Biz; haksızlıkla, hukuksuzlukla, adaletsizlikle, uğraş etmek için mağdurun kim olduğuna bakmaksızın yeri geldiğinde, Pınarhisar’a, yeri geldiğindeyse Saraçhane’ye en önde koşanlarız! Biz; Türk milletine dayatılan, tüm kalıpları yıkan tüm prangaları kıran, alıştırılıp, kabullendirilen bir esaretin karşısında ‘Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet’ diye haykıran hür ve müstakil, yesyeni bir siyasetin yolunu açanlarız.

Şimdi buradan, sizlere sormak istiyorum; yıllardır, ceberut bir iktidar karşısında, dimdik duran bizler; artık onun, makus bir taklidine mi, boyun eğeceğiz? Türlü pürüzleri, dikenli telleri, yüksek duvarları aşan bizler; artık bir çakıl taşına mı takılacağız? Ateşten çemberlerden geçip, bugünlere gelen bizler; artık bir kibritle mi yanacağız?

Elbette hayır. Bunlar bize, vız gelir, tırıs gider! Varsın onlar sadece doğruları söylüyoruz diye bizi, 9 köyden kovmaya kalksınlar. Biz, milletimizle birlikte evelallah, 10’uncu köyü inşa ederiz! Varsın onlar;

Saray gücünü de belediye gücünü de üzerimize salsınlar. Biz şerbetliyiz; evelallah, ikisiyle de gayret ederiz. Varsın onlar; iktidar-ana muhalefet el ele kendi çalıp kendi söyledikleri kazananı da kaybedeni de kendi belirledikleri bir kayıkçı sistemini, korumak için bizi susturmaya çalışsınlar. Biz, milletimizin sesi olmaya motamot devam ederiz. Kimse merak etmesin varsın onlar, tüm köşeleri tutsunlar, tüm yolları kessinler. Biz yesyeni bir yolu, milletimizle birlikte yürümekten asla vazgeçmeyiz.

ÖZGÜR ÖZEL VE KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ

Sayın Özgür Özel, Eskişehir’de çok değişik bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imanın ötesine geçen AKP ile tuhaf birtakım bağlantıların olduğunu tabir eden çok ağır bir suçlama yaptı. Bunun yanıtını vermek zorundasınız sayın. 2017’de biz ‘Hayır’ oyu kullanmak için kampanya yaptık. Kılıçdaroğlu’na gidin sorun, CHP 1 liralık yardım yapmış mı? Kılıçdaroğlu buyruğunda belediyeler eliyle bize 1 lira yardım yapmış mı? Sayın Kılıçdaroğlu bu işin peşini bırakmayacağım.

Sayın İmamoğlu, Mansur Yavaş, Muhittin Böcek, Zeydan Karalar… Ben sizi ‘Şu işi halledin şuradan iş gelecek’ diye aradım mı? Sayın Kılıçdaroğlu ben size rastgele bir talepte bulundum mu? Sizden istemedik, size kazandırdık. 2017’den beri AK Parti iktidarını eleştiren, hatta 2019’da şahsen Erdoğan’ın ‘Seni mahpusa attırırım’ dediği, bu alanda 1 lira almadığıma nazaran… Biz AK Parti ile ittifak yapmadık sayınlar, yapa yapa siz yapıyorsunuz biz değil. Bu soruların karşılığını istiyorum. GÜZEL Partimize pek çok şey söylendi, bedavacı bir siyaset götürdüğüne dair, bize düşman olanlar dahil söyleyemediler. Bunun peşini bırakmayacağımı buradan ilan ediyorum. Herkes haddini hukukunu bilecek”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın