Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, muhtarlarla buluştu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, muhtarlarla buluştu

admin admin - - 4 dk okuma süresi
4 0

AA

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Lider adayı Hamza Dağ’ın seçim çalışmaları sürat kesmeden sürüyor.

Dağ son olarak İzmir’in Karabağlar ilçesindebir restoranda düzenlenen aktiflikte muhtarlarla bir ortaya geldi.

Dağ, muhtarlardan gelen taleplere her vakit öncelik verdiklerini vurguladı.

Muhtarlarla buluştu

Kentteki muhtarların telefon numaralarının şahsi telefonunda kayıtlı olduğunu belirten Dağ, “Muhtarlarımız, bizi aradıkları vakit o anda ulaşamazsa da kesinlikle geri dönüş sağlamaya çalıştık ve geri dönüş sağladık.” dedi.

Hamza Dağ, büyükşehir belediye lideri seçilmesi halinde de muhtarların mahallelerinin problemlerini birinci elden kendilerine ulaştırmaya devam edeceğini söz etti.

‘Oy verenlerin değil herkesin isteklerini yerine getirmeye çalıştık’

Milletvekili olduğu müddet boyunca yalnızca AK Parti’ye oy verenlerin değil herkesin isteklerini yerine getirmeye çalıştığını belirten Dağ, şunları kaydetti:

“Bize İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de ilçe belediyelerinden de bir talep geldiğinde, o talep makul, mantıklı bir çerçevedeyse sonuna kadar peşinden koştuk. Bunların en barizi Yeşillik Caddesi’dir. Yeşillik Caddesi, Konak Tüneli’nden ötürü Karayolları ağına alınmıştı. Büyükşehir Belediye Liderimiz, 2019’da seçildikten sonra bunun büyükşehir ağına alınmasını talep etti. Biz haziranda bunun onayını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından çıkardık. Tekrar Buca metrosudur. Büyükşehir belediyesince Buca metrosunu yatırım programına alınması ve bu sayede daha uygun kredi bulunmasının talep edilmesi üzerine yatırım programına alınmasının takipçisi olduk. Yeniden Narlıdere metrosu bitmedi. Yeniden bitmedi, hala bitmedi. Demek ki içeride kaynak tükendi. Borçlanma talebi oldu. Büyükşehir belediyesinin bizden bir talebi oldu. O talebi yerine getirdik. Koku sorunu konusunda Çiğli dördüncü faz arıtma ünitesinin yapılması gerekiyordu. Büyükşehir belediyesi onu söyledi. Biz dördüncü fazının harekete geçmesi için Vilayetler Bankasından gerekli krediyi çıkarttık.”

“Sadece ‘İzmir’ diyeceğiz, yalnızca İzmir için çalışacağız, yalnızca İzmir’i konuşacağız”

Kent genelinde yeni bir mezarlık yerinin bulunması için büyükşehir belediyesinin, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına yalnızca yazı yazdığını hatırlatan Dağ, mevzuyu kendilerinin takip ettiğini, Seferihisar’da Ulusal Emlak Genel Müdürlüğüne ilişkin bir arazinin geçen ay tahsis edildiğini söyledi.

Milletvekili olduğu devirde İzmir aşkıyla çalıştığını vurgulayan Dağ, “Büyükşehir belediye lideri olduğumuzda da artık, bizde diğer hiçbir aşk yok, yalnızca ‘İzmir’ diyeceğiz, yalnızca İzmir için çalışacağız, yalnızca İzmir’i konuşacağız, yalnızca İzmir’i düşüneceğiz ve yalnızca İzmir için gecemizi gündüzümüze katacağız.” sözlerini kullandı.

AK Parti Karabağlar İlçe Lideri Hüseyin Uzun da Hamza Dağ’ın kenti çok düzgün bildiğini, kendini değil kenti düşünen bir kişi olduğunu kaydederek, dayanak istedi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın