Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Ankara’yı yeniden gerçek belediyecilikle tanıştıracağız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Ankara’yı yeniden gerçek belediyecilikle tanıştıracağız

admin admin - - 3 dk okuma süresi
31 0

İHA

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ankara’nın Akyurt ilçesinde AK Parti milletvekilleri Zeynep Yıldız ve Lütfiye Selva Çam, AK Partili Akyurt Lideri Hilal Ayık ile birlikte esnafı ziyareti etti.

Ardından AK Parti Akyurt Seçim Uyum Merkezi’ne (SKM) geçen Bakan Göktaş, 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli Yönetimler Seçimleri için Akyurtlulardan dayanak istedi.

Bakan Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatı boyunca belediyeciliğe büyük kıymet verdiğini söyledi.

“Geçtiğimiz 5 yılda Ankara temel belediyecilik hizmetlerinden dahi yoksun kaldı”

Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul benim sevdam” sözünü hatırlatarak, öbür belediye liderlerinin bu aşkı örnek alarak çalışmalarını sürdürdüğünü söz etti.

Bakan Göktaş, AK Parti belediyeciliğinin bir markaya dönüştüğünü lisana getirerek, “Türkiye bilir ki gerçek belediyecilik AK Parti’dir. Kıymetli Akyurtlular, klâsik belediyecilik hizmetlerinde dahi beklentileri aksatmadan karşılamak aslında bir belediyenin muvaffakiyet kriteridir. Büyükşehirlerde büyükşehir belediyelerinin dayanağı ilçeler için hayatidir. Geçtiğimiz 5 yılda Ankara temel belediyecilik hizmetlerinden dahi yoksun kaldı. Akyurt da bunu çok yakından hissetti. Önümüzdeki 31 Mart lokal seçimlerinde Ankara için inşallah Turgut Altınok Liderimizle yeni bir sayfa açacağız. Ankara’yı tekrar gerçek belediyecilikle tanıştıracağız. Bu hizmetten Akyurt’un da en pahalı biçimde faydalanmasını sağlayacağız.” diye konuştu.

“Bizim önemsediğimiz toplumsal belediyecilik anlayışı, kimseyi geride bırakmayan anlayış”

Bakan Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Gerçek Belediyecilik’ başlığı altında kamuoyu ile paylaştığı seçim beyannamesinin 8 ana başlıktan oluştuğunu vurgulayarak, “6’ncı başlık olan ‘Duyarlı ve Kapsayıcı Toplumsal Belediyecilik’ direkt Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak bizim çalışma alanımıza giren mevzular. 22 yıldır AK Parti iktidarı mühletince belediyecilik anlayışımızın temel gayesi milletimizin huzur ve refahı oldu. Toplumun her kesitinin gereksinimlerine odaklanarak, huzurlu bir toplumsal yapı inşa etmek için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Bizim önemsediğimiz toplumsal belediyecilik anlayışı, kimseyi geride bırakmayan anlayışı önemser. AK Parti belediyeciliği hiç kimseyi geride bırakmaz. AK Parti belediyeciliği, genci, yaşlısı, bayanı, erkeği, aileyi ve çocuğu, hiç kimseyi geride bırakmayan bir anlayışla hizmet etmeye devam eder. Bundan sonra da bu halde bu özveriyle, bu çalışkanlıkla, küçüğünden büyüğüne, engellisinden yaşlısına, çocuğundan bayanına ailenin her bir bireyine hak ettiği yeri kazandırdı, kazandırmaya devam edecek inşallah.” formunda konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın