Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Abdulkadir Uraloğlu: İzmir’i hızlı trenle tanıştıracağız

Abdulkadir Uraloğlu: İzmir’i hızlı trenle tanıştıracağız

admin admin - - 4 dk okuma süresi
4 0

Abdulkadir Uraloğlu, İzmir Kent Hastanesi ve İlişki Yolu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada kentte sağlanan yatırımlarından kelam ederek, yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Uraloğlu, İzmirlilerle bir ortaya gelmekten duyduğu memnuniyeti tabir ederek, İzmir Kent Hastanesi’nin ve temas yollarının İzmirlilere güzel uğurlu olmasını diledi.

Bakan Uraloğlu, burada yaptığı konuşmada İzmir’de AK Parti iktidarları vaktinde tam 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yapıldığını aktararak, İzmir’in, ulaşım muhtaçlığını bildiklerini ve planladıklarının da olduğunu belirtti.

“İzmir, 31 Mart seçimlerinde Hamza Dağ ile yola devam edecek”

İzmir’in 31 Mart seçimlerinde Hamza Dağ ile yola devam edeceğini belirten Uraloğlu, dedi.

İzmir’de yapılan ulaşım yatırımlarına değinen Uraloğlu, şöyle konuştu:

Biz İstanbul – İzmir Otoyolu’nu bitirdik, hizmete sunduk. Biz Konak Tünelleri’ni bitirdik yeniden hizmete sunduk. Biz Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu’nu bitirdik ve hizmete sunduk.

“İzmir’imizi süratli trenle tanıştıracağız”

İzmirlilerin sabırsızlıkla yüksek süratli treni beklediklerini söyleyen Bakan Uraloğlu, bu hususta da şu açıklamayı yaptı:

Hızlı bir halde yürüyoruz orada. Bir ikmal ihalesi yapmamız gerekiyordu. İkmal ihalesini de yaptık ve yolumuza devam ediyoruz. İnşallah, İzmir’imizi süratli trenle tanıştıracağız ve İzmir’den Ankara’ya 3,5 saatte itimatla seyahat etmiş olacağız.

“Biz İzmir’in gereksinimlerini biliyoruz. İzmir’imize hizmet etmeye devam edeceğiz”

İzmir’de Banliyö Sistemi projesini hayata geçirerek İzmirli vatandaşların hizmetine sunduklarını da hatırlatan Uraloğlu, bu bahiste da şu ifadeyi kullandı:

Adnan Menderes Havalimanı’nın terminal binasını yaptık. Yakın vakitte da Yeni Foça’daki Yat Limanını yaparak sizlerin, İzmirlilerin hizmetine sunduk. Biz yeniden Sabuncubeli Tüneli’ni bitirdik biliyorsunuz. 15 dakikada Manisa’ya gidiyoruz. Hasebiyle biz İzmir’in muhtaçlıklarını biliyoruz. Sizlerle bir arada inşallah çalışmaya, İzmir’imize hizmet etmeye devam edeceğiz.

“İzmir’de, AK Parti iktidarları vaktinde 215 milyar liralık ulaşım yatırı yapıldı”

İzmir’de, AK Parti iktidarları vaktinde 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yapıldığına dikkati çeken Uraloğlu, şu formda konuştu:

İzmir’in gereksinimlerini biz biliyoruz. İzmir’in etraf yolu muhtaçlığı var onu biliyoruz. Tekrar kent içerisindeki ulaşım gereksinimlerini biz biliyoruz. İzban’ın Bergama’ya kadar götürülmesiyle ilgili taleplerinizi biliyoruz. Onları da planladık. İnşallah AK Parti belediyeciliğiyle birlikte bu hizmetlerimize sizlerle birlikte devam edeceğiz.

Hamza Dağ’a takviye çağrısı

Bakan Uraloğlu, İzmirlilerden Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Adayı Hamza Dağ’a 31 Mart’ta gerçekleşecek mahallî seçimlerde dayanak vermelerini istedi.

Uraloğlu, bu mevzuda da “Biz Hamza Liderimizi, İzmir için seçmeye hazır mıyız kıymetli hemşehrilerim? Allah’ın müsaadesiyle 30 tane ilçemizde var gücümüzle çalışmaya hazır mıyız? İnşallah çaba edeceğiz.” diye konuştu.


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın