Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 550 Kadını Hamile Bıraktı! Artık Çocuk Sahibi Olması Devlet Tarafından Yasaklandı

550 Kadını Hamile Bıraktı! Artık Çocuk Sahibi Olması Devlet Tarafından Yasaklandı

admin admin - - 3 dk okuma süresi
28 0

Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri ortasında yer alan Hollanda, son yıllarda düşüş gösteren nüfus artış suratı nedeniyle yeni tedbirleri hayata geçirdi.

Sperm bankalarının, donör erkeklere ödediği fiyatlar artarken, 41 yaşındaki müzisyen Jacob Meijer, bugüne kadar bağılladığı spermler ile 550 bayanın doğum yapmasına neden oldu. Biyolojik olarak tam 550 çocuğun babası olan Meijer, belgelendirilen örnekler dikkate alındığında bu alanda tarihin en fazla çocuğa sahip ismi pozisyonunda.

ENSEST BAĞLANTI TEHLİKESİ İLE BAŞI DERTTE

Meijer, bağışladığı spermler aracılığıyla çok fazla hamilelik olayına karışması nedeniyle düşünce yaşıyor. Ensest ilgi riskini artırdığı gerekçesiyle artık çocuk sahibi olması yasaklanan Hollandalı, yetkilileri alarm durumuna geçirdi.

DAVA EDİLDİ

Üretken bir sperm donörü olan Jacob Meijer’in yaklaşık 550 çocuk babası olması, Hollandalı DonorKind Vakfı tarafından ensest riskini arttırdığı nedeniyle müzisyene dava açılmasına neden oldu. Avrupa medyasının haberlerine nazaran, 41 yaşındaki Jonathan Jacob Meijer, 2017’de 102 çocuk babası olduğu için kara listeye alındığı Hollanda’daki 11 klinik dahil en az 13 kliniğe sperm bağışladı.

YASALARIN TAM 22 KAT ÜZERİNE ÇIKTI!

Hollanda maddelerine nazaran, çok sayıda kardeşi olduğunu öğrenen çocuklar için akraba evliliği, ensest yahut ruhsal problemleri önlemek için bağışçıların 25’ten fazla çocuğun babası olmasına yahut 12’den fazla bayanı gebe bırakmasına müsaade verilmiyor.

Hollanda’daki Donör Çocuk Vakfı ile sperm bankası yoluyla anne olan bir bayan, “kara listede” bulunmasına karşın dünya çapında yüzlerce çocuğun biyolojik babası olduğu belirlenen Hollandalı sperm bağışçısı hakkında dava açtı.

Vakıf ve anneler, 41 yaşındaki Jonhatan M.‘nin artık daha fazla sperm bağışı yapmasını istemiyor.

KARA LİSTEYE ALININCA ÖBÜR ÜLKELERDE SPERM VERMEYE DEVAM ETTİ

Sperm bağışı yoluyla çocuk sahibi olan aileler, tıpkı bağışçıdan olan yüzlerce çocuğun ensest ya da akraba evliliği riskiyle karşı karşıya kalabileceğinden telaş duyuyor.

Hollanda kanunları, bağışçıların en fazla 12 bayana sperm vermesine ve en fazla 25 çocuğun babası olmasına müsaade veriyor.

Ancak Hollanda’nın Lahey kentinde yaşayan Jonathan M.‘nin, yasal mahzurlara karşın 102 çocuğun biyolojik babası olduğu belirlendi.

Hollanda’da kara listeye alınan ve bağış yapması yasaklanan Jonathan M., dünyadaki başka sperm bankalarına ve şahıslara sperm vermeye devam etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın