Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 23 Nisan’da Toplu Taşıma Ücretsiz! Türkiye’de Ulaşım Bedava!

23 Nisan’da Toplu Taşıma Ücretsiz! Türkiye’de Ulaşım Bedava!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
47 0

İstanbul’da 23 Nisan’da Toplu Taşıma Ücretsiz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İETT tarafından yapılan açıklamaya göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kişiselleştirilmiş İstanbulkart’ınızla ücretsiz seyahat edebilirsiniz. Ancak bazı hatlar bu uygulamadan muaf tutulmuştur.

İstanbul’da Otobüs ve Metrobüs Seferleri Nasıl İşleyecek?

Otobüs seferleri Cumartesi tarifesi ile çalışacak, Metrobüs seferleri ise hafta içi tarifesine göre işleyecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, bazı hatlarda ücretsiz seyahat uygulamasının geçerli olmayacağıdır. Adalar hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tünel, SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy, SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı-Taksim, 121CS Sultanahmet-Çamlıca Tepesi hatları, 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatları, ücretsiz seyahat uygulaması kapsamında yer almamaktadır.

23 Nisan'da (yarın) toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir için toplu taşıma kararı - 2

Ankara’da EGO Otobüsleri Ücretsiz!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından EGO Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda EGO toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecektir. Sabah 06.00’dan gece 24.00’e kadar sürecek olan ücretsiz taşıma hizmeti, vatandaşların daha rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlamasını amaçlamaktadır.

EGO Otobüsleri Nasıl Hareket Edecek?

EGO otobüslerinin 360 güzergahta ücretsiz hizmet vereceği belirtilmiştir. Hareket saatleri ve güzergahları hakkında detaylı bilgilere mobil uygulama ve EGO’nun resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

23 Nisan'da (yarın) toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir için toplu taşıma kararı - 3

İzmir’de 23 Nisan’da Toplu Ulaşım Ücretsiz!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kentin dört bir yanında düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak. Bu özel gün için yapılan düzenlemeyle tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

İzmir’de Hangi Ulaşım Araçları Ücretsiz Olacak?

İZBAN, İZDENİZ, İZULAŞ, METRO, ESHOT, İZTAŞIT ve tramvay seferleri, 23 Nisan Salı günü ücretsiz olarak hizmet verecektir. Bu sayede vatandaşlar, bayram coşkusunu toplu taşıma araçlarıyla da yaşayabilecekler. Daha fazla bilgi için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi kanallarını takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın