Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 200 Yıldır Etkisi Biliniyor! Bu İki Baharatı Karıştırıp 1 Kaşık Alan Düz Duvara Tırmanıyor…

200 Yıldır Etkisi Biliniyor! Bu İki Baharatı Karıştırıp 1 Kaşık Alan Düz Duvara Tırmanıyor…

admin admin - - 3 dk okuma süresi
6 0

Baharatlar, yemeklerde kullanılan değerli bileşenlerdir. Yemeklere tat, koku ve renk katan baharatlar, birebir vakitte sıhhat açısından da kıymetlidir. Bilhassa antioksidan özellikleri ile bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurlar. Baharatlar ayrıyeten sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olabilir.

Ayrıca, baharatlar yemeklere eşsiz lezzetler katarak yemeğin daha keyifli olmasını sağlar. Bilhassa Türk mutfağında baharatlar geniş bir yelpazede kullanılır ve yemeklere karakteristik bir tat verir. Bu nedenle, baharatların yemek pişirme sürecindeki ehemmiyeti hayli büyüktür. Sıhhat açısından da yararları olan baharatlar, istikrarlı ve lezzetli bir beslenme için vazgeçilmezdir. Bu nedenle, baharatların yemek kültürümüzdeki yerini ve ehemmiyetini asla göz gerisi etmemek gerekir.

BAHARATLARIN BİLİNMEYEN MUCİZELERİ

Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar baharatların kolesterol ve trigliserid düzeylerini düşürdüğünü, şeker hastalarında kan şekerini düzenlediğini, kanı sulandırdığını, iltihap giderici tesirlerinin bulunduğunu ve kanser gelişimini de önleyebileceğini ortaya çıkarmıştır.

Tüm bu sıhhat için faydalarının yanında hayli lezzetli olan baharatları hakikat kullanım biçimleriyle tükettiğimiz takdirde çok daha fazla yararından yararlanmak mümkün olmaktadır.

İlişkilerde bir türlü istediğiniz enerjiyi yakalayamıyorsanız kesinlikle bu tanımı denemelisiniz. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu tarafından önerilen bu karışım ile düz duvara tırmanacaksınız. Yemeklerde sıklıkla kullanılan bu iki baharatı karıştırın ve tesirini anında görün. Hiç görmediğiniz enerjiyi bir gecede yakalayın. Şimdiden uyaralım sakın fazla tüketmeyin. Hazırsanız Osman Müftüoğlu’nun sizi uçuracak tanımını veriyoruz…

BU KARIŞIM DÜZ DUVARA TIRMANDIRIR

Bazı rahatsızlıkları lisana getirirken utanabiliyoruz. Bunlardan biri olan cinsel isteksizlik her yaşta görülebilen genetik bir hastalıktır. Sizin de bu şikayetiniz varsa kesinlikle bu karışımı denemelisiniz. Osman Müftüoğlu tarafından önerilen bu besin ile düz duvara tırmanacaksınız. Tek kaşık ile bedeniniz baştan aşağı güç ile dolacak. Hazırsanız merak edilen tanımı veriyoruz.

İŞTE OSMAN MÜFTÜOĞLU’NUN SAKLI TARİFİ

Osman Müftüoğlu tarafından hazırlanan bu karışımı hazırsanız veriyoruz. Karabiber ile zerdeçalın gücünü birde bu türlü test edin:

HANGİ MATERYALLER GEREKİYOR?

Karabiber
Zerdeçal
Su

HAZIRLANIŞI

İlk olarak 1 tatlı kaşığı karabiberi kaseye atın. Akabinde 3 tatlı kaşığı zerdeçalı içine atın. Ilık bir su boşaltın ve karışımı karıştırın. Akabinde bu her sabah için. Bu sayede tükenmek bilmeyen bir güce sahip olacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın