Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 14 Yaşındaki Çocuk Hamile Kaldı! İğrenç Olay Ortaya Çıktı!

14 Yaşındaki Çocuk Hamile Kaldı! İğrenç Olay Ortaya Çıktı!

admin admin - - 4 dk okuma süresi
28 0

Olay, 2023 yılının Mart ayında meydana geldi. Lise öğrencisi olan C.B, 1’i erkek 1’i kız, 2 arkadaşıyla birlikte, kendisini davet eden sevgilisi Şahin K.’nin babaannesinin meskenine gitti. Argümana nazaran C.B.’yi konuttaki farklı bir odaya çağıran Şahin K., yalnız kaldıklarında cinsel istismarda bulundu. Olaydan 6 hafta sonra karın ağrısı şikayeti ile doktora giden C.B., gebe olduğunu öğrenince durumu ailesine anlattı. C.B.’nin ailesinin polise şikayeti üzerine gözaltına alınan Şahin K. tutuklandı. C.B.’nin gebeliği ise Karacabey Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla sonlandırıldı.

Savcılık soruşturması kapsamında Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) tabiri alınan C.B., şüphelinin eski sevgilisi olduğunu, olay günü 2 arkadaşı ile birlikte, Şahin K.’nin babaannesinin konutuna gittiklerini söyledi. Meskende yalnız kaldıkları sırada, müsaade vermemesine karşın Şahin K.’nin cinsel istismarda bulunduğunu belirten C.B., şikayetçi olduğunu söyledi.

Hakkında Bursa 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ cürmünden 18 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açılan Şahin K., duruşmalarda yaptığı savunmada, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyip, C.B. ile kendi isteği ile birlikte olduklarını öne sürdü. Şahin K., “C.B.’nin 16 yaşında olduğunu, 10’uncu sınıfa gittiğini biliyordum. Kendisiyle zorla değil, isteğiyle birlikte olduk. Üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

MESAJLARI KANIT OLARAK SUNDU

Şahin K., yargılama sürecinde, emniyetteki ve savcılıktaki sözlerini yineleyip, beraatini ve tahliyesini talep ederken, sanık avukatı Sedat Gülen ise karar duruşmasında yaptığı savunmada, müvekkili ile C.B. ortasındaki toplumsal medya ve WhatsApp yazışmalarını mahkemeye kanıt olarak sundu. Gülen, cinsel istismar cürmünün oluşmadığını ve müvekkilinin mağdurla kendi isteğiyle ilgiye girdiğini söyleyerek, “Sanığın mağdura tecavüz etmediği net bir biçimde belirlidir. Evrakın içerisinde yer alan Instagram iletilerinde bu durum ortaya koyulmuştur. Zira sanık ve mağdur ortasındaki iletilerin bağlantıdan sonra yazıldığı aşikardır. Bildirilerin içeriği yaşadıkları cinsel bağlantıdır ve tekrarına ait yazışmalar vardır. Bu bile istek ile cinsel alakanın ortaya koyulduğunu göstermektedir. Ayrıyeten yeniden mağdurun cep telefonundaki WhatsApp kayıtlarına baktığımızda, 3 arkadaşı ile olan mesajlaşmalarda, tekrar istek ile cinsel bağa girdiği net aşikardır. Bu bildirilerde mağdur arkadaşlarına, ‘Şahin ile sevgiliydik. Şahin beni aldattı, beni engelledi. Telefonlarıma karşılık vermiyor’ demiştir” tabirlerini kullandı.

Avukat Gülen, Ekim 2008 doğumlu olan mağdurun, cürüm tarihinde ay prestijiyle 15 yaşına girmediğine ve ortadaki 7 aylık vakit dilimi nedeniyle müvekkilinin üzerine atılı cürüm vasfının değiştiğini belirterek, şunları söyledi:

‘MİNYON TİPLİ OLDUĞU İÇİN KÜÇÜK OLDUĞUNU ANLAYABİLİRDİ’

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, mağdurun minyon tipli olduğuna, mağduru birinci kere gören birinin dahi yaşının küçük olduğunu anlayabileceğini belirterek, cürmünü sabit gördüğü Şahin K.’ye ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ kabahatinden 18 yıl mahpus cezası verip, tutukluluğunun devamına hükmetti. Heyet verilen cezada hiç bir indirim de yapmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın