Ziraat ile Demirören arasında gayrimenkul protokolü

Ziraat ile Demirören arasında gayrimenkul protokolü

31/10/2022 Kapalı Yazar: seviZiraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Ziraat Bankası A.Ş. ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imzalandığını duyurdu.

Bloomberg HT’nin haberine göre; Ziraat GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na yaptığı açıklamada, mülkiyeti Ziraat Bankası’nda bulunan Bağcılar’daki tapunun 2161 ada, 10 parseli ve 2163 ada, 3 parselinde kayıtlı taşınmazlar üzerinde gayrimenkul projesi geliştirilmesine ilişkin olarak, Ziraat Bankası ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında 28 Ekim tarihinde gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imzalandığı kaydedildi. 

Açıklamada protokolün imza tarihi itibarıyla, projeye konu taşınmazların mülkiyetlerinin şirkete devrinin yapılacağı tarihin henüz belirlenmemiş olduğu bildirildi.

Protokolde belirtilen şartlar ile tanzim edilecek ekspertiz raporuyla tespit olunacak değer de dikkate alınarak belirlenecek değer üzerinden taşınmazların devrinin sağlanmasını takiben gelişmelerin kamuya duyurulacağı belirtildi.

TIKLAYIN | Fatih Altaylı’dan Yıldırım Demirören’e Göktürk tepkisi: Değer miydi, insan içine nasıl çıkacaksın?

TIKLAYIN | Kemer Country’de yapılaşma gerginliği; polis müdahale etti, eylem devam ederken yürütmeyi durdurma kararı geldi

TIKLAYIN – Enver Aysever’den Demirören tepkisi: Ben olsam yemin ediyorum geldiğim gün, bunların mallarının tamamına el koymazsam şerefisizm

TIKLAYIN – Kemer Country’de yapılaşmaya açılan yeşil alana kepçeler girdi, polis girişleri kapattı

Ekonomi Haberleri