Wuhan’dan İstanbul’a iki yılı aşkın aradan sonra ilk uçuş

Wuhan’dan İstanbul’a iki yılı aşkın aradan sonra ilk uçuş

30/06/2022 Kapalı Yazar: sevi2020 yılının başından itibaren tüm dünyaya yayılan corona virüsü nedeniyle, birçok ülke sınırlarını kapatmış, bu nedenle uluslararası uçuşların büyük bir bölümü durmuştu.

Vaka sayılarının azalmasına bağlı olarak uçuşlar her geçen gün artmaya devam ederken, İstanbula yeni bir uçuş noktası daha eklendi.

Bu kapsamda Çin Halk Cumhuriyetinin havayolu şirketlerinden China Southern Airlines, salgın nedeniyle 24 Ocak 2020 tarihinde ara verdiği İstanbul uçuşlarına yeniden başladı.

China Southern Airlinesın CZ8021 sefer sayılı Boeing 787-9 Dreamliner tipi yolcu uçağı 21.30 sıralarında İstanbula indi.

İki yılı aşkın süre sonra gerçekleşen ilk seferin ardından konuya ilişkin, havalimanı işletmesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, China Southern Airlines bugün itibarıyla yeniden Wuhan-İstanbul seferlerine başladı. Nice emniyetli uçuşlar dileriz denildi.

Yeniden başlayan seferlerin ilk etapta haftada bir gün gerçekleştirileceği öğrenildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri