Üniversite yemekhanesinde korkutan yangın – Son dakika haberleri – Sözcü

Üniversite yemekhanesinde korkutan yangın – Son dakika haberleri – Sözcü

20/09/2022 Kapalı Yazar: sevi


Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi merkezi yemekhanesinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürülmeye çalışılıyor. TOMA’ların da destek verdiği söndürme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Vali Okay Memiş “Yangın büyük oranda kontrol altına alındı diyebiliriz” dedi.

Atatürk Üniversitesi yerleşkesindeki öğrenci yemekhanesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede çatıyı saran alevlere, olay yerine çağrılan Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi de sevk edildi. Polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı.

YANGINA MÜDAHALEYE TOMA DESTEĞİ

Çalışmalara Emniyet Müdürlüğü’nün toplamsal olaylara müdahalede kullandığı TOMA ile de destek veriliyor. 10 bin metrekare kapalı alanı olan ve aynı anda 2 bin kişinin yemek yiyebildiği yemekhanedeki yangını söndürme çalışmalarını, Vali Okay Memiş, Emniyet Müdürü Levent Tuncel ile Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı da yerinde takip ediyor.

VALİ MEMİŞ: YANGIN BÜYÜK ORANDA KONTROL ALTINDA

Yangın söndürme çalışmalarını izleyen Vali Okay Memiş, yemekhanede başladığını ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdüğünü belirterek, olayda can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Vali Memiş yangınla ilgili şunları söyledi:

“Dumanla başlayan bir yangın birden bütün çatıyı kapladı. 112 ihbarından sonra 6 dakika içiresinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olaya müdahale etmeye başladı. Bununla birlikte rüzgarın da etkisiyle yangın artarak, genişleyerek devam etti.

Yaklaşık bir 15-20 dakika içerisinde 22 ekiple beraber yüzlerce personelle müdahale ediyoruz. Yangın büyük oranda kontrol altına alındı diyebiliriz. Soğutma çalışmalarına da başlayacağız. Yangına müdahalenin teknikleri var.

Önce doğal gazı kestik, tüpler falan vardı. Biraz kontrollü olmak gerekir. Gördüğünüz gibi alanı emniyetimiz boşalttı. Emniyet’e ait TOMA’lar buraya geldi.

Havalimanında acil müdahale için bekleyen araçları yönlendirdik. Orman müdürlüğüne ait arazözler yangına müdahale ediyor. Yangına müdahale edecek araçlar burada” diye konuştu.

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA 

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’nce merkezi yemekhanede çıkan yangınla ilgili yapılan açıklamada, “Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı üniversitemiz yerleşkesinde yer alan yemekhanede çıkan yangın, şehrimizin tüm ekiplerinin üstün çabasıyla kontrol altına alınmıştır. En büyük temennimiz herhangi bir can kaybının olmayışıdır” denildi. (DHA-AA)

Erzurum'da kereste fabrikasında yangın İlginizi Çekebilir Erzurum’da kereste fabrikasında yangınEkonomi Haberleri