Ümit Özdağ: Valilik, Hatay’a girişimizin engellenmesi kararından geri adım attı

Ümit Özdağ: Valilik, Hatay’a girişimizin engellenmesi kararından geri adım attı

27/06/2022 Kapalı Yazar: seviSuriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum” diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a girişi valilik tarafından engellenmişti.

Özdağ, akşam saatlerinde parti heyetiyle birlikte Hatay’da basın açıklamasında bulundu. Özdağ’ın basın açıklaması sırasında “Hatay Türk’tür, Türk kalacaktır” yazılı pankart açıldı.

VALİLİK GERİ ADIM ATTI

Özdağ, “Bugün Hatay Valisi, Anayasaya aykırı ve hukuksuz bir şekilde aldığı, Zafer Partisinin Hataya girişinin engellenmesi kararından, sizlerin ve demokrasiye inanarak bize destek veren herkesin iradesi karşısında geri adım attı” açıklamasında bulundu.

ANTAKYA İL MERKEZİNE YOLA ÇIKIYORUZ

Özdağ, Antakya’da il merkezine doğru yola çıkacaklarını ve orada canlı yayında basın açıklaması yapacağını duyurdu.

MUHARREM İNCE DE BURAYA GELECEĞİNİ AÇIKLADI

Özdağ, ayrıca Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnceden telefon geldiğini belirterek, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce arayarak destek vermek için buraya geleceğini açıkladı ve yola çıktı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum dedi.

İNCE: HATAY VATAN TOPRAĞIDIR

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sayın Ümit Özdağ aradı, Valiliğin Hatay’a giriş yasağını kaldırdığını söyledi. Teşekkür etti. Kendisinin de döneceğini söyledi. Ben de Niğde yolundan geri dönüyorum. Hatay vatan toprağıdır. Bizi vatanımızda kendi topraklarımıza almayacak bir güç henüz dünyaya gözlerini açmadı dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri