Twitter fenomeni ‘Düzensiz Göçle Mücadele Derneği’ kurma vaadiyle onlarca kişiyi dolandırdı

Twitter fenomeni ‘Düzensiz Göçle Mücadele Derneği’ kurma vaadiyle onlarca kişiyi dolandırdı

04/07/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – 24 yaşındaki Batuhan Göçer, Twitter’daki Spaces odalarındaki mülteci karşıtı yayınları, milliyetçi paylaşımları, kamuflajlı-tüfekli fotoğraflarıyla ünlendi.

Serbestiyet’ten Oğuzhan Keskin’in haberine göre asker olduğunu ve Suriye’de savaştığını iddia eden Göçer’in ‘Düzensiz Göçle Mücadele Derneği’ ve kütüphane kurmak gibi yalanlarla birçok kişiyi dolandırıp ortadan kaybolduğu öne sürüldü. 

Olayı ifşa eden Gerçek Hayat dergisinden gazeteci Baki Yaya, Göçer’in Suriye’ye birkaç kez gittiğini ancak çatışmaya girmediğini, hatta askerlik bile yapmadığını söyledi.

Göçer’in gerçek hikayesinin ortaya çıkmasının ardından dolandırıldığını iddia eden birçok kişi de tecrübelerini sosyal medyadan paylaştı.

O isimlerden Rauf Köse, Göçer’i “Rüzgara göre ümmetçi, ülkücü, milliyetçi, Türkçü güncel siyasetine göre konum alan, kendisini defalarca uyarmama rağmen milliyetçiliği geçim kapısı haline getiren arkadaşımız” şeklinde tarif etti. Rauf Köse, Batuhan Göçer’e para gönderdiğini gösteren bir ekran görüntüsünü de paylaştı.

’35-40 MAĞDUR OLDUĞUNU DUYDUM’ 

Göçer’in eski kız arkadaşı Z. de dolandırdığını anlattı: “Batuhan’la kasım ayından beri birlikteliğimiz vardı. Bu süre zarfında benden yüklü miktarda borçlar aldı. Aileler ilişkiyi biliyor, buluştuğumuzda birçok şeyi ödüyor diyerek vermiştim. Ancak bu süreçte onunla alakalı birçok soru geliyordu. Hem de çok ağır ithamlarla… 35-40 kişi olduğuna dair duyum aldım.” 

‘OFİS İÇİN PARA GÖNDERDİM’

Açılan sesli odalardan birinde, dolandırılan bir kişi, “‘Düzensiz Göçle Mücadele Derneği’ açmak için para gerektiği” yalanıyla nasıl dolandırıldığını şöyle anlattı: “Ben, yaptığım videoları paylaşması için ona gönderiyordum. Bir süre sonra benden IBAN istedi ve ‘bir şekilde derneğe destek ol kardeşim, ofis açılacak’ dedi. Ben de ‘ağabey şu an müsait değilim’ dedim. Bunun üzerine mesajlarıma cevap vermemeye başladı. Daha sonra ZOOM’dan dernek için toplantı yaptı ve herkesten ofis için para istedi. Ben de ofis kurulması için kendisine 250 TL yolladım.”

Batuhan Göçer’in dolandırıcılıktan elde ettiği parayla Bozcaada’ya tatile gittiği ve halen orada olduğu iddia ediliyor. Mağdurlar Göçer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da söyledi. (HABER MERKEZİ)

 

Ekonomi Haberleri