TÜSİAD takvimine göre bu hafta bakanlardan randevu alacaklardı, henüz takvim yürürlüğe girmedi/giremedi!

TÜSİAD takvimine göre bu hafta bakanlardan randevu alacaklardı, henüz takvim yürürlüğe girmedi/giremedi!

19/06/2022 Kapalı Yazar: seviSözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz,Yeni TÜSİAD yönetim kurulu 7-8 Haziran’da aralarında AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’ın da olduğu siyasi parti liderlerine yaptıkları ziyaretleri tamamlamıştı. TÜSİAD takvimine göre bu hafta bakanlardan randevu alacaklardı. Henüz takvim yürürlüğe girmedi/giremedi!” değerlendirmesini yaptı. 

Yılmaz yazısında, “TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın ‘İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri konusunda Türkiye’nin dile getirdiği sıkıntıların ve taleplerin müzakere yoluyla, karşılıklı anlayışı geliştirerek ve ittifak ruhuna uygun şekilde çözülebileceğini ümit ediyoruz’ sözlerine, Erdoğan, ‘Haddini bil’ ifadesi ile karşılık vermişti.” hatırlatmasını yaptı. 

Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

Patronlar Kulübü olarak anılan TÜSİAD’a “Bu gidişiyle devam ederse iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz. Öyleyse bu kapı yerli ve milli duruş sergileyenlere açıktır, yerli ve milli duruş sergilemeyene kapalıdır” diyen Erdoğan’ın sözlerinin Ankara’daki karşılığı bu hafta test edilecek.

2022 yılı başında başkanlık koltuğuna oturan Turan’a “Ağababalarınız da aynı kafadaydı” diye çıkışan Erdoğan da çok iyi biliyordur;  TÜSİAD yönetim kurulu başkanı, kişisel değil  kurumsal görüş dile getirir.

TÜSİAD’ın dış politika önermeleri aslında 2021 Aralık’ta düzenlenen “Küresel Siyaset Forumu” sunumlarında net biçimde ortaya konmuştu.”

TIKLAYIN: Erdoğan’dan TÜSİAD Başkanı Turan’a: Sen daha çıraksın, haddini bil!

TIKLAYIN:TÜSİAD Başkanı Turan: Fakirleşerek büyüyoruz

TIKLAYIN: Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Biz senin meşrebinle ilgilenmiyoruz; ya adaylığını açıkla ya adayını açıkla!

Ekonomi Haberleri