TÜİK: Tüketici güveni kasımda arttı

TÜİK: Tüketici güveni kasımda arttı

22/11/2022 Kapalı Yazar: sevi


TÜİK’e göre tüketici güveni kasımda bir önceki aya göre yüzde 0,6 oranında arttı.

TÜİK: Tüketici güveni kasımda arttı

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 oranında arttı; ekim ayında 76,2 olan endeks, kasım ayında 76,6 oldu.

Aylık tüketici eğilim anketi ile tüketicilerin maddi durum ve genel ekonomiye ilişkin mevcut durum değerlendirmeleri ile gelecek dönem beklentileri, harcama ve tasarruf eğilimleri ölçülüyor.

Anket sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi 0-200 aralığında değer alabiliyor. Tüketici güven endeksinin 100’den büyük olması tüketici güveninde iyimser durumu,100’den küçük olması tüketici güveninde kötümser durumu gösteriyor.

Benzine indirim geliyor İlginizi Çekebilir Benzine indirim geliyor Kripto çöküşü yayılabilir: Genesis de iflas bayrağını çekmek üzere İlginizi Çekebilir Kripto çöküşü yayılabilir: Genesis de iflas bayrağını çekmek üzere Küresel piyasalar yön arayışında İlginizi Çekebilir Küresel piyasalar yön arayışındaEkonomi Haberleri