TÜGVA, yerel seçimler öncesi CHP’yi terör örgütleriyle ilişkilendiren bir troll çalışmasında aktif görev alıyordu

TÜGVA, yerel seçimler öncesi CHP’yi terör örgütleriyle ilişkilendiren bir troll çalışmasında aktif görev alıyordu

26/04/2023 Kapalı Yazar: seviCumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, açığa çıkan kadrolaşma listeleri, kamu binalarının usulsüz tahsis edildiği ve kamudan aldığı büyük destek iddiaları nedeniyle bir dönem tartışmaların odağı olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın “yerel seçimler öncesi CHP’yi terör örgütleriyle ilişkilendiren bir troll çalışmasında aktif görev aldığını” yazdı.

Pehlivan, TÜGVA’nın eski yöneticisi Ramazan Aydoğdu ile 2018’deki genel başkanı Enes Eminoğlu arasında geçen konuşmalara da yer verdiği yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Bunu da devlet bankalarının reklam işlerini yapan ajans sahibi ve TÜGVA yöneticisi olan Yunus Becit organize ediyordu. Özel olarak hazırlanan görseller, TÜGVA çalışanlarının sosyal medyadaki sahte hesapları üzerinden yayılıyordu. TÜGVA’nın sadece İstanbul’daki teşkilatının 4 bin sahte hesabı kontrol ettiği iddiasını düşünürsek nasıl büyük bir etki alanı yaratıldığı anlaşılabilir.

İşte AKP medyasının, ‘sosyal medya kullanıcıları yaklaşan seçimler için CHP’ye aday önerilerinde bulundu’ diyerek verdiği haberin arkasında böyle bir ağ vardı.”

Yazının tamamı için tıklayın.

 

 

 

Ekonomi Haberleri