Tosyalı Holding’den Çinli şirketle işbirliği

Tosyalı Holding’den Çinli şirketle işbirliği

24/05/2023 Kapalı Yazar: sevi


Tosyalı Holding, China Baowu Steel Group ile stratejik iş birliğini derinleştirme kararı aldı.

Tosyalı Holdingden yapılan açıklamaya göre, şirket Çinli çelik devi Baowu ile ile ortaklığını derinleştirme kararı aldı. İş birliğinin Tosyalı’nın Cezayir’den sonra Afrika başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde yapmayı planladığı yatırımlar için de stratejik fırsatlar oluşturacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, demir çelik sektöründe gerçekleştirdikleri sürdürülebilirlik odaklı, ileri teknoloji ve yüksek katma değerli yatırımlarıyla büyümeye devam ederken, küresel büyüme vizyonları kapsamında yurt dışındaki iş birliklerini genişletmeyi sürdürdüklerini belirtti.

KÖRFEZ’E ODAKLANACAKLAR

Tosyalı, şunları kaydetti:

“Daha istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme için bu tür iş birliklerine önem veriyoruz. Bu anlamda uzun yıllardır farklı projelerde birlikte çalıştığımız China Baowu Steel Group ile yaptığımız bu stratejik ortaklık bizim için çok kıymetli.

Bildiğiniz gibi şu anda Cezayir, Angola ve Senegal’de de yatırımlarımız bulunuyor, bu iş birliği ile buralardaki ve özellikle körfez bölgesindeki yatırımlarımızı daha da güçlendireceğimize inanıyorum. Belirlediğimiz küresel hedeflere ulaşmak ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmek için iş birliklerimizi genişletmeye devam edeceğiz.”

Baowu Grup Başkanı Chen Derong ise Tosyalı Holding ile kazan kazan yaklaşımıyla iş birliğini genişletmek için sabırsızlandıklarını belirtti.

Derong, “Tosyalı Holding ile iş birliğimizi daha da derinleştirmekten son derece mutluyuz. Yaptığımız bu iş birliğinin her iki taraf için de çok faydalı olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı. (AA)

Netflix, ABD'li kullanıcılarını uyardı: Şifre paylaşmak için...İlginizi ÇekebilirNetflix, ABD’li kullanıcılarını uyardı: Şifre paylaşmak için…Ekonomi Haberleri